• Головна
  • Біатлонна траса, яку зводять під Тернополем, буде олімпійською? (схема)
16:00, 23 листопада 2013 р.

Біатлонна траса, яку зводять під Тернополем, буде олімпійською? (схема)

У Підгородньому зводять біатлонну лижеролерну трасу за аналогом олімпійської у Сочі (Росія). Про це заступник розповів тернопільського губернатора Юрій Желіховський.

Траса і вся інфраструктура навколо неї, як запевнив високопосадовець ТОДА, відповідатиме усім міжнародним стандартам.

– Протяжність траси становитиме 2,3 км. Згідно з першою чергою проекту зараз за допомогою великої кількості техніки активно розчищається майбутня траса, завозиться пісок та щебінь. Якщо дозволить погода, то у планах першу чергу траси завершити вже цього року. При цьому вирішується питання, встеляти асфальт зараз чи, за рекомендацією тернопільської біатлоністки-чемпіонки Олени Підгрушної, спершу «закатати» у трасу щебінь та вкрити її піском, витримати її зимою і лише весною, побачивши всі недоліки траси, постелити асфальт, –  повідомив Юрій Желіховський «Номер один».

За словами Юрія Васильовича, на сьогодні вирішено всі питання дозвільного характеру: «11 організацій дали свої погодження, у тому числі екологи. Є дозвіл на будівництво, проведено експертизу проекту. Тому з юридичної точки зору проект витримав букву закону».

Разом з тим Юрій Желіховський визнає, що на початку реалізації проекту були певні проблеми.

– У середині старої траси були городи. 45 земельних ділянок виділили ще починаючи з 1978 року, і це всіх влаштовувало. Коли «дорізали» ще 15 ділянок, то раптом чомусь вони почали заважати біатлонній трасі. Логічно було б, якби мали претензії до всіх земельних ділянок, а так  лише до 15. Враховуючи цей фактор, ми вирішили змінити маршрут траси. Відповідно та ділянка, яка межує з приватними наділами, буде технологічною і використовуватиметься лише для під’їзду. В цілому траса буде відповідати міжнародним стандартам, адже за основу ми взяли проект олімпійської сочинської траси, – зауважив чиновник ТОДА.

І хоча нова лижеролерна траса зводиться у ботанічному заказнику «Іванівський»,  як переконує пан Юрій, вона завдасть мінімальної шкоди природі.

– Спершу передбачалося зробити трасу круглою, але у зв’язку з тим, що у виділених кварталах були існуючі просіки, ми пішли саме по них, і це добре видно з аерофотозйомків. Так, лісники десь перестаралися, і за це їх екологічна інспекція оштрафувала, але ці порушення далеко не такі, як подавалося. Я розумію, що може хтось хотів собі зробити політичний піар, але, до прикладу, на початку реалізації цього проекту я зібрав усіх спортсменів і тренерів, які мають справу з біатлоном, та повідомив про наші плани. Жоден не був проти, всі підтримали дані ініціативи… До того ж червонокнижні квіти, про які говорили природолюби, за їх же даними ростуть у 33-35 кварталах заказника, а траса у своїй більшості не проходить по цих кварталах, – переконує Юрій Желіховський.

Що ж до другої черги проекту, то строки її реалізації ніхто не береться спрогнозувати.

– Стрільбище нині розраховане на 18 стойок і постріли проводяться в напрямку села. Ми ж хочемо, по-перше, його розвернути, щоб спортсмени стріляли в напрямку полів, по-друге, плануємо збільшити кількість стойок до 30-ти. Разом з тим, спершу нам потрібно вирішити юридичні питання. Щоб почати роботи, потрібно вилучити 3 га землі в медичного університету і передати їх спортивному товариству «Колос», – пояснює високопосадовець обласної адміністрації.

ДОВІДКА

За матеріалами перевірок, проведених Державною екологічною інспекцією в Тернопільській області від 10 та 16 вересня 2013 року, розрахований розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд та розмір компенсації внаслідок знищення середовища зростання рослин, занесених до Червоної книги України, становить відповідно 28578 та 56290 грн.

За інформацією першого заступника ДЕІ в Тернопільській області Юрія Рослого

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" обманув усіх, гидка здатність вірусу нарешті проявилася": лікарка про небезпеку, яку несуть діти батькам
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
Оголошення
live comments feed...