• Головна
  • Що повинні знати тернополяни, щоб їх не обдурили у магазинах
19:00, 23 листопада 2013 р.

Що повинні знати тернополяни, щоб їх не обдурили у магазинах

Як кожна людина має ім’я, адресу проживання, так і кожен продукт харчування повинен мати назву, інформацію про виробника, і, що не менш важливо, про інгредієнти, які входять до його складу.

Однією з вимог Закону України «Про захист прав споживачів» є вимога ідентифікувати продукцію, тобто виробники повинні надавати повну, точну, достовірну та необхідну інформацію про товар, а також вказувати дату виготовлення та термін його придатності. Біда в тому, що в Україні поки що рівень обізнаності населення у питаннях якісного харчування доволі низький, та й обирати майже нема з чого. Протягом жовтня спеціалісти інспекції провели 20 планових перевірок у місті Шумськ. При перевірці магазинів «Економ-маркет» (ФОП А.І.Золотарьов), «Продукти» (ФОП В.І Лобас), «О! Леся» (ФОП Л.І.Кондратюк), «Світанок» (ФОП В.О Колесник), «Українські ковбаси» (ФОП М.К Бабій) виявлені одні й ті ж порушення. А саме: реалізація товарів без необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації для споживача про виробника, його місцезнаходження, дату виготовлення, термін придатності; реалізація товарів, строк придатності яких минув (йдеться в основному про хлібобулочні й ковбасні вироби, сири, печиво, крупи вагові). Також відсутній куток споживача, книга відгуків та пропозиції, журнал реєстрації перевірок. Суб’єктів господарювання притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративно-господарські санкції,пише газета Свобода.

Звернули увагу також на те, що магазини переважно не мають пандусів, тобто недоступні для людей з обмеженими фізичними можливостями, які пересуваються на інвалідних візках. Вони не мають змоги зайти в магазин, щоб придбати потрібні їм товари.

На жаль, є й такі власники, які, отримавши повідомлення про проведення планової перевірки, закривають магазини, створюючи, по-перше, незручності для покупців, а по-друге, показуючи, що вони не є добросовісними та законослухняними підприємцями.

Зрештою, останнє слово за споживачами, бо вони формують попит, який породжує пропозицію. Тож доки ми самі не почнемо придивлятися до того, що купуємо, уважно читати написи на етикетках, звертати увагу на термін придатності, полиці магазинів і надалі будуть завалені неякісними продуктами, вживання яких може призвести до непередбачуваних наслідків.

У разі придбання неякісного товару звертайтеся в Інспекцію з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області за адресою: бульвар Т.Шевченка, 11, м.Тернопіль. Або телефонуйте: 52-32-16, 52-83-17. Знайте свої права, вмійте ними користуватися та відстоювати їх законним шляхом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Викликає "обманні" симптоми, люди не знають про близькість трагедії": лікарка про штам "Дельта" і його нову стратегію
Оголошення
live comments feed...