• Головна
  • Сміттєзвалище, туалет та небезпечна химера під вікнами десятків тернополян
19:00, 24 листопада 2013 р.

Сміттєзвалище, туалет та небезпечна химера під вікнами десятків тернополян

У минулому - придорожнє кафе «Кристал», сьогодні – сміттєзвалище, туалет та небезпечна химера під вікнами десятків тернополян. На вулиці Микулинецькій люди з жахом спостерігають, як день за днем на їхніх очах руйнується недіюче приміщення закладу громадського харчування.

З одного боку, шкода, що занепадають такі об’єкти. З іншого - люди почали переживати за власну безпеку. Підстав для цього є чимало. Багато років власник будівлі, яка знаходиться поблизу траси, не давав про себе жодної звістки, тому розпоряджатися його майном взялися безхатьки, п’яниці, наркомани. Частина людей, які проживають поруч, почали зносити сюди сміття, інші влаштували собі туалет. А діти вважають напівзруйновану будівлю чудовим місцем для гри у «стрілялки», пише Номер один.

Можуть постраждати діти

У занедбаному стані будівля знаходиться уже близько 10 років, утім останніх чотири – ситуація є вкрай складною. До приміщення стало небезпечно наближатися. По-перше, «розвалина» часто приваблює дітей. Інколи вони з цікавості забираються у середину та влаштовують там ігри. Споруда ж розсипається сама по собі, тому в будь-який момент може завдати шкоди дітям.

- Стан будівлі аварійний,  а поруч знаходиться школа №8, музична школа, будинок культури. Щодня сотні дітей проходять цією дорогою. І питання не тільки у їхній безпеці, а й у тому, що їх оточує. Не обов’язково, щоб об’єкт загрожував їхньому життю. Коли діти бачать навколо себе таке жахіття, це, безсумнівно, впливає на їхній розвиток, - зазначає голова громадської організації «Громадська дія» Тетяна Кудінова.

По-друге, тут часто збираються сумнівні компанії, можуть випивати місцеві безхатьки. Одним словом, контингент різносторонній, тому ввечері наближатися сюди небезпечно. Ну і не можна забувати про естетичний момент. Напівзруйнована захаращена будівля – це перше, що бачать гості міста, які в’їжджають в обласний центр зі сторони Чернівців та Івано-Франківська. Яким буде перше враження приїжджих про Тернопіль? До того ж, поряд об’єкти також не дуже сучасні, тому панорама, м’яко кажучи, не вельми приваблива.

Одразу за зруйнованою будівлею приміщення орендує один із будівельних магазинів. Орендарі тут усього рік, тому бачити занедбаний будинок у кращому стані працівникам фірми не доводилося.

- Коли ми сюди переїхали, будівля вже була в такому стані. Ми не знаємо ані власника, ані хто повинен займатися цією спорудою. Усе заросло кущами та деревами, люди сюди зносять сміття, - каже працівниця магазину паніНадія.

Люди не ставлять перед собою завдання покарати власника чи створити йому неприємності. Вони просто хочуть, щоб він бодай підтримував санітарний стан споруди.

- Колись на цьому місці знаходилось кафе «Кристал». У цієї будівлі і земельної ділянки, яка прилягає до неї, є власник. У відповідності до чинного законодавства, він зобов’язаний утримувати майно в належному стані. Судячи з того, в якому стані знаходиться будівля та територія, ми вважаємо, що власник не виконує своїх зобов’язань. Від імені громадської організації звертаємось до влади міста з проханням застосувати заходи щодо даного власника. Просимо муніципальну міліцію взяти у нього пояснення щодо його бездіяльності. Також у нас є питання до санітарних служб, які контролюють ситуацію в місті, адже вони повинні надати певні приписи власнику. У випадку їх невиконання можна було б навіть піднімати питання про позбавлення права власності та права користування земельною ділянкою, - пояснює Тетяна Кудінова.

Власник сховався у столиці

Як з’ясувалося, сміття на розвалену будову зносять не тільки місцеві жителів, а й мешканці сусідньої Березовиці.  А прибирати нікому. Люди б самостійно звернулися до власника. Але де ж його знайти? Ще у 2011 році близько 30 тернополян, які мешкають поблизу колишнього кафе, звернулися до депутата міської ради по виборчому округу №9 Ігоря Костіва з проханням посприяти у вирішенні питання. Та налагодити конструктивний діалог із власником будівлі не змогла й мерія.

- 21 березня 2011 року до мене звернулися близько 30 тернополян з питанням щодо незадовільного утримання будівлі на вул. Микулинецькій, 129. Мовляв, будівля перебуває у неналежному стані, невідомо, хто власник, і є ризик її обвалу. На основі цієї заяви я звернувся до міського голови Сергія Надала. За два тижні отримав відповідь, що згадана споруда ще у 2008 році викуплена товариством «Бігтур», яке зареєстроване у Києві.  Тоді ж ТОВ отримало земельну ділянку для обслуговування даної будівлі. На момент звернення були розпочаті роботи по демонтажу об’єкта, - пояснює депутат.

У зв’язку із зверненням громадян та депутата міська рада надіслала на адресу власника клопотання про завершення демонтажу. А у відповідь - тиша. З того часу мерія почала буквально засипати власника листами та інформувати про порушення, складені протоколи, вимагати негайного реагування. Але кореспонденцію міської ради у столиці ігнорували, як і прохання місцевих чиновників у телефонних розмовах.

Останню відповідь від підрозділів міської ради депутат Ігор Костів отримав у квітні 2012 року, мовляв, у зв’язку з тим, що представників власника у Тернополі немає, не вдається вирішити питання зруйнованої будівлі. У той час працівники МШЕД неодноразово змушені були впорядковувати дану територію, до того ж, за власні кошти.

Тиждень тому в міській раді відбулася нарада щодо двомісячника перевірки роботи ЖЕків у Тернополі. На ній Ігор Костів укотре озвучив проблему. З’ясувалося, що кілька місяців тому столичне підприємство продало будівлю місцевому підприємцю  Павлу Ільчуку.

Одразу наступного дня після наради новий власник зв’язався з депутатом і розповів, що приміщення він викупив усього два місяці тому, отже поки не встиг розпочати роботи на об’єкті. Територію підприємець обіцяє впорядкувати та привести будівлю в належний стан. Новий власник планує відновити об’єкт та звести на його місці нову, сучасну та привабливу споруду. До нового року пан Ільчук пообіцяв огородити територію, щоб унеможливити на неї вхід.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Викликає "обманні" симптоми, люди не знають про близькість трагедії": лікарка про штам "Дельта" і його нову стратегію
Оголошення
live comments feed...