Тернопільський окружний адміністративний суд заборонив міському комітету Компартії України проводити на Театральній площі у Тернополі мітинг на підтримку Митного союзу. Відповідний позов про заборону цього зібрання подала мерія і виграла процес.

Про це у своєму блозі написав депутат обласної ради, "свободівець" Володимир Бобко, інформує Gazeta.ua. На доказ своїх слів виклав текст самої постанови.

У ній йдеться про те, що комуністи хотіли провести свій мітинг з 27 листопада по 8 грудня.

Міська рада свою позицію аргументувала тим, що заявка подана із порушенням – не в десятиденний термін до дати проведення заходу. Крім того, там уже відбувається багатотисячна акція "Україна за Європу" із встановленням наметів, діють приймальні депутатів обласної ради та парламенту.

"Вказані акції та мітинг на підтримку вступу України до Митного союзу є суперечливими по змісту, а погляди їх організаторів - кардинально відрізняються", "це може призвести до порушення прав чи інтересів інших громадян, фізичних конфліктів та негативних наслідків в цілому", - пояснюють у позові представники мерії.

Перший секретар міськкому Компартії у Тернополі Веніамін Прошкін не розуміє, чому міськрада відповіла на заявку комуністів на мітинг позовом.

"Ми вирішили організовано прийти на мітинг, тому і подавали заявку. За сорок днів зібрали 14 тисяч підписів про підтримку підписання угоди з Митним союзом. Може, усі 14 тисяч симпатиків і не прийшли би на площу. Але прихильників у нас багато. Є люди, які готові прийти. А міська рада нам не відмовляла. Із мерії взагалі жодної відповіді на нашу заявку не надходило. Натомість ми отримали одразу позов до суду", - сказав він у коментарі Gazeta.ua.

За словами прес-секретаря Тернопільської мерії Катерини Калуш, міська рада нічого не порушила.

"Відповідати на заявки про мітинги міська рада не зобов'язана. Охочі провести масовий захід, відповідно до законодавства, інформують про це мерію. Якщо немає можливості задовольнити таку заявку, мерія подає до суду. Тоді і обґрунтовує, чому не можна цього зробити", - зазначила Катерина Калуш.