• Головна
  • Діти мережі, або Покоління Інтернету
21:00, 28 листопада 2013 р.

Діти мережі, або Покоління Інтернету

Ми, мабуть, і не помітили, як швидко нас облило хвилею технологічного прогресу. Коли за кілька десятків років величезні кімнати, заповнені цілими «шафами» з мікросхемами перетворилися на кишенькові дрібнички з практично необмеженими можливостями...

Сьогодні кожна навіть найбідніша родина може дозволити собі комп'ютер і безлімітний Інтернет. Добре це чи погано? - це скоріше риторичне питання. Як скальпель у руках хірурга - інструмент, який рятує життя, а в руках вбивці - зброя. Так і тут.

За даними онлайн-енциклопедії «Вікіпедія», Україна за кількістю користувачів Інтернету займає 29-е місце серед інших країн світу. У нас налічується близько 15 млн. і 9 тисяч осіб, що регулярно відвідують мережу. А це 33,33% від всього населення країни.

Лідером у цьому списку є Китай - 538 млн. користувачів, а за ним іде США - 245 млн. А наша сусідка Росія займає 6 місце - там користуються Інтернетом майже 68 млн. чоловік.

8892bdf6ac0cfdd8f64f585545de45e8

 

Дефіцит спілкування або покоління ідіотів

«Коли технології замінять живе спілкування, ми отримаємо покоління ідіотів», - Альберт Ейнштейн.

Світові психологи за останні роки зійшлися в єдиній думці, що комп'ютерна та інтернет-залежність стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією. В сучасних книгах по психології пишуть, що Інтернет заміняє живе спілкування його скупой подобою, комп'ютер стає кращим другом людини, і навіть замінює секс...

Зрозуміло, що таке «серйозне» ставлення до техніки нічим хорошим закінчитися не може, тим більше для підростаючого покоління. А не секрет, що більшість інтернет-користувачів саме підлітки.

У підсумку, ми отримуємо людини зі своєю деградованої мораллю, з чахлою мускулатурою та кривой постаттю. З зіпсованим зором і своїм збоченим баченням життя.

У деяких випадках це призводить до найжахливішим і для  розуму незбагненним наслідків, коли людину настільки одурманює віртуальний світ, що він готовий на жорстокі вчинки.

Так, цієї зими в центрі Луганська чоловік вбив власну дочку, і намагався вбити сина. Як розповіли їх сусіди, чоловік, визнаний неосудним, напередодні трагедії сидів на всяких сатанинських сайтах і спілкувався по інтернету з членами секти.

Відомі випадки, коли підлітків навіть доводили до самогубства, шляхом публічного приниження та образи через соціальні мережі.

А в Запоріжжі знайомі задушеною і спаленої студентки-медика з Херсона почали через соцмережі ображати підозрюваних у звірячому вбивстві подруги. Дізнавшись про жорстоку розправу над 18-річної Світлани, її друзі «добралися» до підозрюваних через соціальні мережі, і залишають гнівні коментарі під фотографіями.

Знайомі висловлюють відкриті образи через соціальну мережу ВКонтакте. Так само друзі спаленої дівчата по-своєму сумують - найближчі поставили у себе на сторінках траурні фотографії запаленої свічки.

e1ee98348058b9d4751334c33c188170

 

Викладачі Луганського національного університету ім. Т. Шевченка вважають, що необхідно створювати системи анонімних консультацій в мережі інтернет для захисту дітей і підлітків від кіберагресії. Про це вони заявили на міжнародній конференції «Інформаційні технології в наукових дослідженнях і навчальному процесі» та всеукраїнської «Кіберагресія: психолого-педагогічні та кібернетичні проблеми безпеки», повідомляє прес-служба внз.


Зокрема, молоді вчені на конференції запропонували способи захисту тих, хто постраждав від віртуального тиску. Наприклад, Артур Степковский, вивчивши західний досвід, дійшов висновку, що важливо створювати системи анонімних консультацій в мережі, проводити тематичні лекції та презентації в навчальних закладах, а також зазначив, що у світі проблему профілактики і реабілітації жертв кіберагресії вирішують спільно педагоги і батьки.

Крім того, проректор ЛНУ, доктор технічних наук, професор Олександр Меняйленко заявив, що для педагогів незрозуміло, чому на державному рівні немає масштабної роботи по профілактиці, адже щороку жертвами киберарессии стають діти.

«Вже відомо кілька випадків, коли українських школярів доводили до суїциду «цькуванням» в мережах», - говорить він.

«Оголошую вас чоловіком і дружиною!»

Говорячи про знайомства на просторах Всесвітньої павутини» не можна не відзначити і позитивні моменти. Така по-своєму мила і інтригуюча любовна історія розігралася в Одесі. Альона і Павло Александрови познайомились в чаті популярної групи ВКонтакте. Публічна переписка плавно перетекла в приват-спілкування, а потім відбулася зустріч, яка і стала доленосною. Цього літа, після 11 місяців дружби, вони одружилися.

543edb8059d2df651089f3af810c9a4d

 

Новоспечена дружина визнає, що це незвичайний спосіб познайомитися. Втім, дівчина запевняє, все сталося зовсім несподівано.

«Ми не були націлені саме на знайомство, вийшло абсолютно випадково, і я подумати не могла, що просто знайомий може стати найріднішою людиною», - розповіла Олена.

Не було страху, що чоловік, з яким ведеться листування, зовсім інший в житті? - «Ні, ні крапельки, - констатує одеситка, - відчувалася щирість, якась спорідненість, спілкуватися відразу було легко».

Після весілля Павло пішов у рейс, тому парочка продовжує спілкуватися через соцмережі. Звичайно ж, не забувають закохані і заглядати в чат, який їх познайомив:

«Він навіть у рейсі встигає переглядати паблік», - сміється Олена.

У Дніпропетровську трапилася подібна історія - Віта Слюсар познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком в «ВКонтакте».

"Він першим додав мене у друзі, першим написав повідомлення. Почалося все з фрази на зразок «Привіт, а у нас прізвища схожі...» (Його прізвище Слєсарєв, моя - Слюсар). Разобщались. Він виявився дуже цікавим співрозмовником з відмінним почуттям гумору. Як вже пізніше з'ясувалося, ми вчилися з Юркою в одній школі, і у нас навіть є спільні друзі. Наша переписка тривала десь півроку", - згадує Віта.

Зустрітися перший раз домовилися 6 січня 2009 року.

307aa1cec56aa90a20c207e6c4210322

 

"Це був різдвяний вечір - у повітрі панувала атмосфера теплоти, любові і добра, йшов сніжок. Зустрічі з Юркою я чекала, як зустрічі вже з ким-то до болю рідним. А далі любов з першого і одночасно вже не першого погляду", - каже дівчина.

Минулої зими їх відносин виповнилося 5 років. А в серпні цього року вони стали законними чоловіком і дружиною.

Діти. Обережно, педофіли!

Напевно найактуальнішою проблемою останніх років стала педофілія, коли дорослі «дяді» через соціальні мережі та різні чати знайомляться з неповнолітніми для сексу. Більш масштабного розгулу педофілії, ніж зараз, у вік інформаційних технологій, напевно, не можна й уявити.

Варто зазначити, що в більшості випадків, коли дитина потрапляє на гачок похітливого збоченця ЗМІ мовчать. Мовчать, бо не один батько в здоровому глузді не стане звертатися до журналістів, якщо з його дитиною сталася така біда. Ганьба приховують від сусідів і навіть близьких родичів.

Однак, незважаючи на тишу на теренах газет, теле-радіо та інтернет видань, актуальність проблеми довели організації, що займаються виловом педофілів. Виявляється, бажаючих інтиму з дітьми греблю гати на просторах Інтернету.

В кінці жовтня в Запоріжжі побував лідер руху «Оккупай-педофіляй». Знаменитий нацист Тесак зловив 2-х педофілів, які «хотіли 14-річного хлопчика».

«Ми записали на камеру поставили питання про їх поглядах. Фізичну силу не застосовували. Один, спійманий на площі Фестивальній, розповів, що він не педофіл, а просто гей, і хотів серйозних стосунків з дитиною. Другий, якого спіймали на Бабурке, нічого не заперечував. Є запис розмов і листування, в яких він детально розповідав, як би хотів хлопчика», - кажуть ловці педофілів.

Сам Максим Марцинкевич заявив, що Запоріжжя не менш розбещений місто, ніж Москва.

Між тим, запорізькі геї категорично незгодні з діяльністю Тесака і вважають, що з педофілами потрібно боротися силами міліції, а не самосудом.

«Переважна більшість гомосексуальних людей воліють дорослих чоловіків «натурального» вигляду. Зв'язку з 14-15-тилетними ймовірно бувають, але вони епізодичні і швидше відбуваються через незнання», - говорить лідер Гей-Січі Запоріжжя Данило Лось.

Після екзекуції спійманих педофілів відпустили додому, выбрив плеш, і розмалювавши її кольорами веселки.

У квітні 2013 року, поблизу мікрорайону “Дружба”, молодими,активними і радикальними парубками був впійманий черговий тернопільський педофіл. Безсоромник, який на сайті знайомств листувався із 14-річним xлопцем. У xоді переписки педофіл пропонував “забави” еротичного і сексуального xарактеру за відповідну платню. До слова, на сайті знайомств, сxильниx до педофелії осіб виявилось понад сорок,це може говорити про високий рівень розвитку педофілії у Тернополі та області.

При непередбачуваній для Олега зустрічі ,на якій він мав побачитись із 14-річним xлопчиком, мешканець Тернополя зустрівся із “мисливцями на педофілів”. Які в свою чергу намагалися з’ясувати особисті дані безсоромника , його професійну діяльність,нетрадиційне сексуальне відxилення,а також, за допомогою фізичної сили завести у найближчий райвідділ міліції. Під страxом опинитися за гратами Олег відповів на поставлені запитання,але самосуду з боку молодиків уникнути не зумів.

У Харкові скандальна громадська організація «Оккупай-педофіляй» полювала на любителів сексу з неповнолітніми.

Хлопці знайомляться в інтернеті під виглядом неповнолітніх хлопчиків з дорослими чоловіками, які не проти «пустувати» з дітьми. В результаті призначається зустріч, на яку замість дитини, приходить група «спортивних» хлопців. Педофіла не б'ють, а намагаються повернути до нормального життя незвичайними методами, в тому числі за допомогою «лікувального напою за рецептом доктора Малахова», як його називають самі активісти «Оккупай-педофіляй».

На черговій зустрічі, як кажуть члени неформальної організації, попався харківський чиновник Віталій Мушинський, що працює в Московській районній адміністрації Харкова. За сумісництвом він є колишнім співробітником МВС.

129d0d7d182fca10985cba036634fe59

 

За словами «мисливців на педофілів», чоловік член Меритократичної партії України.

89b5fc785cfcc2f74c21fbd381b3fc4b

 

«Здавалося б знає Кримінальний кодекс України, але тим не менш все одно прийшов на побачення до 14 річному хлопчикові щоб «ніжно і акуратно тра**** його в ж**у. Для полегшення цієї процедури він вирішив споїти дитини, купивши вина та інших продуктів на 170 гривень», - написали активісти у своїй групі в соціальній мережі «ВКонтакте».

 Також нещодавно, широко відомий у колах націоналістів і користувачів інтернету російський скінхед Тесак, він же Максим Марцинкевич, приїхав у Харків. Сидіти без «справи» він, певно, не зміг, і почав відловлювати місцевих малолітніх геїв.

Вже традиційно, результати «сафарі» він виклав на своїй сторінці в соціальній мережі Вконтакте.
347cfad772c1fb63114d8d8d6aa92e7f

 

«А поки ось парочка свіженьких харківських голубців. Райдужній покривається пліснявою братська земля. Голубник геть!», - так підписав Тесак фотографію, на якій він позує разом з двома підлітками, років 15-16.


У Миколаєві з'явилася місцевий осередок руху проти педофілів, в одній із соціальних мереж створена офіційна група "Окупай Педофіляй".

"Робимо цей світ краще, очищаючи його від педофілів, ламаючи їм життя! Всі, кому не байдужа доля дітей! І хто хоче допомогти нам у цій справі - вступайте в групу! Будемо раді кожному новому передплатнику! Вперед до єдиної мети!", - закликають організатори групи.

"В місті дуже багато дітей, давайте зробимо їх дитинство безпечним,нехай вони гуляють по вулицях спокійно. Не дозволимо всякої нечисті псувати життя нашого майбутнього покоління", - додають вони.
А в Донецьку з'явилася власна громадська організація, що іменує себе ОБсП «Білий вовк», яка з допомогою соціальних мереж провокує любителів сексу з неповнолітніми на зустріч зі своїми «агентами».

За аналогією з російським рухом, на побаченнях чоловіків, любителів дівчаток-підлітків, очікує група активістів «Білого вовка». Вони знімають збентеженого педофіла на відео, змушують на камеру назвати свої паспортні дані і виставляє потім ці ролики в соціальних мережах.

Як зазначають активісти організації, вони розраховують, перш за все, на громадський осуд.

При цьому юристи їх дії не вважають законними.

«Однозначно представники громадської організації діють з перевищенням повноважень. Вони не мають права обмежувати свободу людини (ст. 33 Конституції України) і примушувати його залишатися з ними без його згоди. Вони могли діяти лише в порядку ст. 207 КПК України, а саме - при підозрі особи у вчиненні кримінального правопорушення затримати людину і негайно доставити його до уповноваженій особі. Крім цього, знімати на відеокамеру і отримувати дані паспорта і т.д. вони також не мали права (ст. 11 Закону України "Про інформацію")», - зазначив донецький адвокат Євген Кузьмін.
У Львові поглумилися з людини, якого запідозрили в педофілії. Російський активіст Максим Марцинкевич стверджує, що зловив у Львові педофіла. Таку заяву активіст виклав на своїй сторінці «ВКонтакте». Тесак виклав превью відеоролика з львівським педофілом, супроводжуючи його повідомленням:

«А ось і наш друг із західної України, з міста Львова. Він був настільки хтивим, що в телефоні у нього виявилося близько десяти «улюблених котиків» одночасно. І, щоб приборкати свою пристрасть, він навіть звернувся до депутатів Верховної Ради з проханням заборонити травня *** ти хлопчиків. Після чого вимагав його висікти! Як думаєте, виправиться?».
4d6547a8b99f6ff2bf98ad7d915d6d45

 

Замість епілогу

Комп'ютерні технології можуть використовуватися на благо: для отримання нових знань, спілкування з друзями на відстані або закладу для нових знайомств, поліпшення роботи, і багато іншого. Люди знайомляться, закохуються, діляться інтересами і просять поради. В Інтернеті заробляють гроші і будують цілі бізнес-імперії.

Чи на зло: шахрайство, знущання над людьми в соціальних мережах, безглузда витрата часу на «рискання» у просторах мережі, що загрожує безсонними ночами, зіпсованими нервами і, як підсумок - проблемами в особистому житті і на роботі.

Хотілося б побажати нашим читачам використовувати Інтернет з розумом, і вберегти своїх дітей від згубного впливу сучасних технологій.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...