• Головна
  • Як керівники тернопільських вузів відреагували на Євромайдан
12:00, 28 листопада 2013 р.

Як керівники тернопільських вузів відреагували на Євромайдан

У педуніверситеті забороняють ходити на майдан під час пар, натомість в медуніверситеті фактично дозволили – але лише на 3 дні.

Не ходити на Євромайдан під час пар своїх студентів закликав ректор Тернопільського педуніверситету Володимир Кравець у офіційному зверненні, розміщеному на офіційному сайті вузу.

«Ректорат університету з перших же днів підтримав протестні акції студентства, але без порушення навчального процесу. На жаль, не всі студентські активісти дослухались, закликаючи й надалі студентів на акції під час занять. Треба усвідомити, що порушення навчального процесу не може бути позитивним кроком до зближення освітніх систем України та Європейського Союзу», – сказано у зверненні.

У ньому Кравець зауважує, що педуніверситет як один з найбільших державних закладів на Тернопіллі не може дозволити «паралізувати свою повсякденну працю на ниві плекання європейських цінностей, впровадження європейських стандартів у навчально-виховний процес».

«Тому закликаю відстоювати свою думку без ігнорування освітніх норм та навчальних планів вузу. Пам’ятаймо, ми європейці, тому повинні поважати, перш за все, порядок та закон! Нагадую, що порушення навчального процесу не може сприйматися як позитивний крок до зближення з Європою. Закликаю до виваженості, терпіння, толерантності», – підсумував ректор у своєму зверненні.

Звернення до студентів з’явилися на офіційних сайтах Тернопільського національного економічного університету та технічного. У них чітко не йдеться про заборону ходити на акції Євромайдану під час пар, хоча сказано, що навчальний процес продовжується.

 «Впроваджуючи європейські стандарти у навчальний процес розуміємо, що ми не можемо дозволити собі припинити нашу  повсякденну діяльність, адже кожен має право вибору. Закликаємо усіх студентів, громаду Тернопілля до толерантності, взаємоповаги й виваженості. Прошу не піддаватись на провокації», – закликав студентів ректор ТНЕУ Андрій Крисоватий.

Керівництво технічного університету вказало, що з повагою та розумінням ставиться до активної громадянської позиції студентів, «які у цивілізований і мирний спосіб готові відстоювати свої переконання».

«Це їхнє право гарантоване Конституцією України. Сповідуючи принципи верховенства Закону і Права ми дотримуємося тієї позиції, що участь у протестних акціях –  це особиста позиція кожного. Зараз навчальний процес у ТНТУ триває згідно із розкладом занять», – сказано у зверненні керівництва ТНТУ.

На сайті мед університету не йдеться «про підтримку євро інтеграційних процесів», як це сказано на сайтах решти вузів, а просто розміщено оголошення від проректора Мисули до деканів: «Доведіть до відома студентів, курсантів, інтернів Вашого факультету (інституту) про прийняте  рішення адміністрацією університету, що відпрацювання пропущених занять з медико-біологічних та клінічних дисциплін студентами, курсантами та інтернами в період 27, 28 та 29 листопада 2013 року буде здійснюватися без оплати».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...