• Головна
  • Тернополяни платити за воду зможуть тільки за лічильником
16:45, 28 листопада 2013 р.

Тернополяни платити за воду зможуть тільки за лічильником

Українці платити за воду зможуть тільки за лічильником - такий законопроект пропонує підтримати уряд. Відповідно до нього, встановити лічильники потрібно до 2018 року.

У Тернополі водоміри у своїх помешканнях має 90%городян. Ще десять відсотків - питання часу, кажуть у комунальному підприємстві "Тернопільводоканал". Воду треба економити, про це сьогодні знають навіть діти. Якщо у квартирі встановлений лічильник, то воду витрачають ощадливіше, така статистика "Тернопільводоканалу", передає tv4

Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "Ми бачимо, якщо людина не має лічильника, то в середньому норматив коливається у межах 5-7 метрів кубічних у місяць. В той час, як при наявності лічильника людина в середньому споживає 2,5-2,6 метрів кубічних на місяць. Тобто, менше у два рази".

Законопроект не вказує, які саме лічильники мають встановлювати споживачі. Зараз використувують за точністю три види: класу "А", "В" і "С".  За словами директора "Тернопільводоканалу",  лічильники "А" і "В" дають похибку навіть 10-20%. Але водоміри нового покоління відрізняються за ціною. Якщо вітчизняний лічильник класу "В" коштує 110-120 гривень, то клас "С" - 400-500.

Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "Є клас "С", але, наприклад, тільки у горизонтальному положенні, що важливо дуже також цей аспект, як ставиться лічильник. То є  лічильники класу "С" і по 200 з копійками гривень. Якщо будуть жорстко стояти вимоги стосовно класу точності, то, я думаю, що багато виробників класу "С", по-перше, пройдуть процедуру реєстрації в Держреєстрі нашому. По-друге, вітчизняні виробники переорієнтують ринок у випуску продукції на клас "С", і це суттєво вплине на здешевлення вартості цих лічильників".

Лічильники споживачі мають купувати самі. Поки що обговорюють два варіанти: або закладуть ціну водоміра у тариф, або потрібно оплатити одразу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...