19:00, 25 грудня 2013 р.
Рибалки на Тернопільському ставі подають поганий приклад дітям
Зимова риболовля - у розпалі. І хоча крига на Тернопільському ставі цьогоріч ще недостатньо міцна, рибалок на ньому не бракує. Приваблюють замерзлі водойми і дітей. Рятувальники нагадують, тільки недавно в нашому ставі втопився 16-річний тернополянин, тому просять поки не виходити на кригу, а рибалок вкотре застерігають дотримуватись правил безпечного поводження на кризі.
Таких, як пан Володимир називають справжніми камікадзе, бо їхнє хобі - ціною в життя. Вони - любителі зимової риболовлі. Кажуть, навіть взимку риба ловиться мала і велика, повідомляє тв4.
Володимир, рибалка: " - По 200-300 грам, по 150.
- Ви особисто яку найбільшу впіймали взимку?
- Грамів 250".
Рідні, каже чоловік, не проти його захоплення і на риболовлю відпускають. Та для нього головне навіть не улов.
- Азарт.
Досвід - надбання цінне, але це не гарантія. За надмірну самовпевненість можна поплатитись життям.
Василь Шуль, головний водолазний спеціаліст рятувально-водолазної служби Тернопільської області:"Вже цього року з початку льодоставу в області загинуло 3 людей. В середньому по області за зимовий період гине 7-8 людей".
Тернопільський став сміливці обсіли ще з середини грудня. Тут рибалять і в мороз, і у відлигу. Тернополяни розводять руками.
Оксана, тернополянка: "Я не розумію, як так можна сидіти пів дня, мерзнути. Пішов на базар і купив рибки".
Та найстрашніша загроза - не переохолодження. Перший лід - неміцний, кажуть рятувальники. Аби замерз добре і рівномірно, треба градусів 10 морозу протягом кількох діб. Зараз в середньому сантиметрів п'ять. У рибалок розрахунки інші.
Володимир, рибалка: "Всюди грубий лід вже. Сантиметрів 10, а може й більше".
Розпізнати, наскільки безпечна крига на водоймі не важко навіть на перший погляд, кажуть фахівці. Темніші ділянки значно тонші. Справжня міцна крига має бути синього кольору і без повітряних прошарків.
Поки рибалки юрбляться в основному біля "Острівка кохання" та Надставної церкви, проте і це небезпечно кажуть рятувальники. Витримати одну людину може крига, товщиною у 5 см, кількох - 15, каток можна облаштовувати лише на льоду, товщиною у 25 см. Рибалки ж, самі життям ризикують і для інших - камінь спотикання. За ними з берега спостерігають діти. Пані Оксана пильнує своїх і чужих.
Школярі: " - Ми тільки перший раз. Тільки побачили, що рибаки вже посідали і вийшли.
- Тобто берете приклад з рибаків. Якщо вони там - значить безпечно?
- Так".
Тернополянка: "Я то їм розповідаю, вони не дуже на це зважають. Рук бракує. Вже мама йде і трохи сердита".
Рятувальники просять вчителів перед канікулами нагадати школярам про крижану небезпеку. Самі ж нагадують правила рибалкам. Людину, яка провалилась під кригу, потягне на дно мокрий одяг.
Василь Шуль, головний водолазний спеціаліст рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Якщо йдете вже в такі місця, то треба розв'язати шнурки на штанах внизу, тому що роздягатись прийдеться однозначно. Якщо з-верху ще куртку, штани розв'яжете, внизу не розшнуруєте. Такий випадок був 5 років тому, загинуло 2 рибалки. Все зробив правильно, роздягнувся, а внизу шнурки не розв'язав, заплутався і загинув".
Перевіряти міцність льоду, кидаючи на нього каміння - сумнівний спосіб, кажуть рятувальники. Міське ж керівництво просить не розбирати для цього бруківку.
Леонід Бицюра, заступник міського голови Тернополя: "Хотілося би також сподіватися, що наші рибалки не будуть також бити пляшок і вставляти їх в ополонки, оскільки надалі ми плануємо провести масштабне свято зими і там будуть дорослі і діти. Не хотілося би, щоб вони поранились розбитим склом".
Та найбезпечніший приклад сьогодні показали дошкільнята. Вони на кригу - ні ногою.
Маленький тернополянин: " - Ти не боїшся виходити на кригу?
- Ні.
- Вже виходив?
- Ні, я ще не ходжу.
- Не хочеш? І не підеш?
- Так.
- Молодець".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
19:13, 11 січня
14:05, 7 січня
08:24, 14 січня
11:48, 13 січня
14:05, 7 січня
live comments feed...