![](https://s.0352.ua/section/logo/upload/pers/32/logo.png?20250125)
09:15, 26 грудня 2013 р.
Небезпечний вірус «косить» жителів Тернопільщини
За результатами епідеміологічного аналізу, більшість хворих припадає на вікову групу 15-29 років. В основному це студенти вищих та середніх навчальних закладів, які не пройшли чи порушили графік вакцинації ще в 11-річному віці.
Кір викликає вірус, що вражає верхні дихальні шляхи. Починається хвороба раптово. Інкубаційний період – від семи до 21-го дня. Першими проявляються симптоми інтоксикації, висока температура, головний біль, кон’юнктивіт, а через кілька днів висипка на шкірі. «Проти кору є специфічна профілактика – проведення вакцинації згідно календаря профілактичних щеплень. В нас щеплення відбуваються у 12 місяців, а потім в 6 років. Дійсно, щеплення захищає, діти менше хворіють. В цьому році на кір захворіло 243 особи, минулого – 1221. Найбільше випадків зареєстровано у квітні – 57 хворих, у серпні не було», – відзначила начальник відділу держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.
За словами лікаря-епідеміолога, вірус швидко і далеко поширюється потоками повітря. Тривалість періоду виділення вірусу хворим залежить від наявності у нього ускладнень. Якщо перебіг недуги важкий, то вважається, що вірус може виділятися приблизно на 6 днів довше. Все це враховують лікарі, встановлюючи терміни накладання карантину, пише ЗЗ. Адже сприйнятливість до вірусу кору є тотальною. Це означає, що вірогідність захворіти на кір у результаті контакту з хворим стовідсоткова. Рідше хворіють діти до тримісячного віку. Вони мають вроджений імунітет від матері за умови, якщо жінка хворіла на кір або пройшла щеплення.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:23, 14 січня
10:31, 23 січня
12:31, Вчора
live comments feed...