На Тернопільщині потерпілі намагаються притягнути до відповідальності садиста у погонах

Колишній дільничий спокійно жив у Росії. Лише три роки пропрацював у Бережанському райвідділі міліції тоді 24-річний Володимир П. Але встиг лишити по собі кривавий слід і дві кримінальні справи, порушені за перевищення службових обов’язків. А простіше – за звірячі побиття затриманих.

Однак поки його напарникові за вироком Підгаєцького районного суду вдягали наручники, Володимир перетинав російський кордон, щохвилини очікуючи на загрозливий окрик митника. Але тоді П. пронесло… І лише 10 років потому, коли скінчився термін покарання, садист у погонах повернувся на Тернопільщину. Відтак потерпілі намагаються-таки притягнути його до кримінальної відповідальності, пише Номер один.

«Бив, мов скотину, голки під нігті пхав»

Отож 4 жовтня 2002 р. дільничий інспектор Володимир П. разом зі своїм товаришем по роботі, також Володимиром, але С-ом, перевіряли заяву місцевого фермера, в якого з пасовища викрали корову. Під підозру одразу потрапив заготівельник худоби, такий собі Михайло Н.

Хлопця затримали і доставили у Бережанський райвідділ міліції. Утім Н. продовжував стояти на своєму: не крав, не бачив, не знаю.

І тоді дільничі від слів перейшли до справ. У повному розумінні. Понад шість годин вони вибивали з Михайла Н. зізнання. Били гумовими палицями, потім, увійшовши в азарт, – руками та ногами. Хапали за волосся та  товкли головою об стіну. Втомившись, «обробляли» по черзі, з перекурами. Час від часу Володимир П. пхав затриманому голки під нігті. Знову били. Потому наказали зняти штани та білизну й били по статевих органах, при цьому П. повторював: «Щоб у тебе, с.., дітей не було!». Здавалось, вони душу витрясуть із довгого та худорлявого парубка.

Не тямлячи себе від болю та приниження, закривавлений Михайло заїкнувся про адвоката.

– Тут я тобі і адвокат, і кат! – гаркнув у відповідь Володимир П. й ударом ноги збив жертву з ніг.

Спочатку Михайло благав припинити знущатися, а потім лише хрипло стогнав. Періодично один із катів у погонах хапав його за волосся та шипів: «Ну що, вже згадав, де вкрадена корова?». Той лише заперечливо хитав головою. Плюнувши спересердя, дільничі пішли надвір перекурити, а побитий юнак лишився лежати на закривавленій підлозі. Згодом він пригадає, що час від часу до кабінету заходили інші правоохоронці. Потому зайшов хтось із керівництва. Зиркнувши на чоловіка, тіло якого перетворилось на суцільний синець, буркнув інспекторам: «Пишіть протокол, а цей нехай у вихідні відпочине в «акваріумі» (камері попереднього утримання – авт.).

Більш жорстокий та цинічний Володимир П. почав щось дряпати на папері, а потім підсунув аркуш Михайлові: «Підписуй!», - і красномовно підняв гумовий кийок. Юнак приречено зітхнув і, не читаючи, підписав протокол. Уже згодом він дізнався, що його звинуватили не у крадіжці, а у пиятиці та хуліганстві в центрі Бережан. На щастя, суд не визнав докази міліції переконливими та відхилив вимогу запроторити парубка на десять діб у КПЗ. Щоправда, 50 грн. штрафу ні за що сплатити таки довелось.

Пізно вночі побитого Михайла підвезли і кинули біля подвір’я рідної тітки Ганни. Згодом у суді двоюрідна сестра розповіла, що все тіло кузена вкривали темно-фіолетові синці. Мочка на вусі була розірвана, він не міг ані сісти, ані лягти. Не в змозі більше терпіти пекельного болю, попросив знеболювальне. Завжди спокійний, врівноважений, тепер він почав прислуховуватись до кожного звуку за дверима і просив:

- Сховайте мене десь, бо вранці вони знову за мною приїдуть!

- Дитино, та хто ж тебе побив, що місця живого не лишилось? – крізь сльози спитала тітка.

- У міліції, - сказав і аж наїжачився від спогадів. Парубок розповів, що двоє дільничих вимагали, точніше, вибивали в нього зізнання у крадіжці. Назвав і прізвища кривдників.

Тоді Ганна рішуче набрала номер телефону батьків Михайла, коротко розповіла про почуте. Вранці рідні привели парубка, який ледве тримався на ногах, у районну прокуратуру, а звідти – на судову експертизу. Висновок медиків був невтішним: зламано декілька ребер, множинні забої та пошкодження внутрішніх органів, покалічені пальці. До того ж юнак перебував на межі нервового зриву. Про катування ще довго нагадували жахливі болі у спині та головні, зі здорового, прудкого юнака Михайло перетворився на старого діда.

Декілька місяців слухалась ця справа у Підгаєцькому районному суді. І от наприкінці липня 2004 р. Володимира С. було засуджено аж до 3 років тюрми. Проте його напарник взагалі уникнув покарання: він розрахувався з роботи і виїхав у Росію на заробітки.

На чергування – у кирзових чоботах

Буквально за пару місяців до свого поспішного від’їзду до Росії вже згаданий дільничий Володимир П. встиг лишити по собі пам'ять на ребрах іншого жителя Бережан Мирона Герасиміва.

Увечері 25 серпня 2003 р. черговому Бережанського райвідділу зателефонувала жінка та поскаржилась, що чоловік напився та побив її. За вказаною адресою і прибув горезвісний інспектор з помічником. Та коли переступили поріг квартири, жодних слідів бійки не побачили. Розгнівана жінка вийшла з кухні, вказала на чоловіка, який лежав і дивився телевізор. І хоча на добродійці також не видно було слідів побиття, Володимир П. підійшов та розворушив сплячого чоловіка, наказав збиратися. На запитання, чого це, відповів: «У відділенні розберемось».

Хоч і неохоче, але Мирон Г. швидко піднявся, пішов за правоохоронцями та сів у службове авто. По дорозі чоловік спробував заговорити, але дільничий мовчав. Машина зупинилася біля швидкої допомоги місцевої лікарні. У супроводі міліції в порушника взяли кров на аналіз.

– Та я не приховую, що випив, але я вдома був, нікого не чіпав, – він знову спробував залагодити конфлікт.

– Я тобі покажу, не чіпав, – раптом перервав його П. і вдягнув наручники.

– Пусти до туалету, у мене живіт болить, – попросив міліціонера.

– Нема чого тут розсиджуватись, ходи до потічка, – гаркнув на нього Володимир.

Старший за нього чоловік ображено повів плечима, але слухняно пішов до виходу. Надворі бідака одразу побіг до  кущів. Та не встиг присісти, як П. ззаду вдарив ногою в голову, потім ще і ще. Мирон автоматично руками прикрив обличчя, ще встиг подумати: «Завтра – День незалежності, як я вийду між люди?» – впав обличчям у болото і знепритомнів. Отямився вже у міліцейському авто. Сильно боліло під ребром, проте він намагався не стогнати.

На ніч його кинули у КПЗ. Як і в першому випадку, П. написав у протоколі, ніби затриманий був п’яним, чіплявся до перехожих та хуліганив у центрі містечка.

- Мене всі у Бережанах знають. Я ж викладав тоді у нашому агротехнічному  інституті, а тут побили, потовкли, ще й хулігана з мене зробили, - з гіркотою каже Мирон Герасимів.

Той вечір потерпілий пригадує, ніби це було вчора. Із дружиною справді посварився – вона вирішила розлучитись і претендувала на триповерхову хату. А щоб майно не ділити, вирішила з чоловіка зробити сімейного галабурдника. Та якби я її хоч пальцем зачепив, - пан Мирон розчаровано махнув рукою.

Вночі практично не спав, а ранком привели до начальника. Той пильно подивився на затриманого та опустив очі.

- Я ж в автошколі викладав, був позаштатним працівників ДАІ. Як тільки в автоінспекції якісь рейди, мене запрошували. Бо всі правила дорожнього руху я в голові тримаю, - із запалом каже Мирон Іванович. І вже спокійніше додає, що свого часу планував відкрити у Бережанах приватну автошколу, навіть їздив до Німеччини та Чехії досвід переймати. Але тоді вже стало не до школи.

Отож начальник відпустив затриманого. Вдома чоловік поскидав закривавлений та замащений болотом одяг прати, а сам приліг відпочити. Та біль у боці не стихав. На другий день, ледь не знепритомнівши, пішов у поліклініку, зробив рентген. Лікар подивився на знімок і запитав, де отримав такі травми: у чоловіка було зламано декілька ребер, причому одне пробило легеню, спричинивши кровотечу. Крім того,  відбита нирка, наручниками покалічено руки. Вже не говорячи про численні синці та садна на плечах та руках. Вислухавши розповідь пацієнта, медик одразу повідомив прокуратуру. Мирона Герасиміва викликав слідчий прокуратури. За фактом побиття порушили кримінальну справу. Її тричі закривали. У лікарні хворому підмінили знімки і зламані ребра раптом «зрослись» без сліду. Тоді він поїхав у Тернопіль, зробив нові і знову пройшов судмедекспертизу.

Це була вже друга карна справа за фактом жорстокого побиття, порушена проти Володимира П. Та він уже був у Росії.

- Потому я цікавився П., то мені хлопці з міліції розповіли, що він на чергування  кирзові чоботи взував, а не міліцейські черевики. Для чого, питаєте? Щоб удари були болючіші. Це ж садизм! – не може заспокоїтись співрозмовник, скалічений ударами правоохоронця.

Минулого тижня цю справу розглядав Тернопільський апеляційний суд та скасував рішення Підгаєцького районного суду про закриття справи у зв’язку з закінченням строків давності. Водночас спливли нові факти. Зокрема, що в Росії П. проживав за підробленим паспортом. Тому й не могли раніше депортувати. Хоча сам обвинувачений екс-міліціонер усе заперечував, стверджуючи, що жив і працював під власним прізвищем. От тільки з рідними не спілкувався. Аж поки не минув строк давності. Відтак Підгаєцькому судді таки доведеться по-новому вивчати цю непросту справу, наповнену болем і образою. Усі 11 томів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
Вже цієї неділі 21 липня для тих, хто любить книги та небайдужий до долі безпритульних тварин, вдруге відбудеться Благодійний книжковий ярмарок на вулиці Гетьмана Сагайдачного (біля пам”ятника І. Франку). Пише Тернопільська липа. Тож оголошуємо збір книг для проведення акції. Дуже просимо не полінуватись і переглянути свою домашню бібліотеку. Підходять абсолютно усі книги незалежно від стану, тематики, мови тощо. Усі виручені від продажу книг кошти будуть...
Суспільство
Народний депутат України Єгор Соболєв закликає тернополян підтримати діючого нардепа та кандидата в депутати Тараса Пастуха на виборах до парламенту, які відбудуться 21 липня. - Тарас Пастух – мій сусід по парламентській лаві. Він якісний у законотворчій роботі. Готовий витрачати час і зусилля, аби розібратися в тому, що насправді пропонують прийняти парламенту, які є ризики для людей. Що буде працювати, а що ні. Він справжній і дуже вимогливий законотворе...
Пригоди
Як за часів другої світової війни збирали податок за дороги на Кременеччині Тернопільської області, можна дізнатися, подивившись на стару податкову квитанцію. Пишуть Тернополяни. Світлини старого документа, давність якого – майже століття, оприлюднив у соцмережі Фейсбук Олександр Мінчук. На квитанції зазначено, що людина, на ім’я якої надійшло «поквитування», повинна сплатити 72 карбованці. Документ – з печаткою, номером та підписом, а записи зроблено синь...
Суспільство
Бджолині укуси, як ліки. На Тернопільщині 10-річний хлопчик лікує маму за допомогою бджіл. Ефект від лікування побачили вже за кілька місяців, повідомляє Тернопіль1.  Для 10-річного Юрія Потурая лікувати маму укусами бджіл – звично. Каже, сам укусів комах давно не боїться. У Наталії Потурай кілька років тому діагностували міжхребцеву грижу. Двічі на рік вона лягала до лікарні, але біль минав на короткий час. - Одного разу, коли я сказала лікареві: скільки...
Суспільство
Заліщицький волонтер Михайло Гушоватий розповів, кого підтримуватиме на парламентських виборах 21 липня. Він наголосив, впевнений у роботі і досвіді політика, аграрія та науковця Володимира Іванишина. Чоловік каже, Володимир Іванишин має великий життєвий та управлінський досвід. До того волонтер переконаний, що політик буде захищати інтереси виборчого округу. - Шановні краяни, дорогі наддністрянці. Звертаюсь до вас, як людина, яка пройшла Майдан, яка побув...
Суспільство
Михайло Головко організував свято для жителів міста Почаїв, разом відсвяткували 569 річницю від дня заснування містечка. Народний депутат привітав людей з Днем міста та організував для них розваги на будь який смак. -Я вам бажаю процвітання, достатку, злагоди, любові, а найголовніше - мирного неба над вашими головами. Щоб ви не знали що таке війна, щоб ми з вами були останнім поколінням, яке воює і бореться за нашу державу. Щоб вже наші діти жили, як госпо...
Суспільство
Днями Уряд затвердив розподіл 19 інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку Тернопільщини, що можуть реалізовуватися у 2019 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Їх було подано на початку року, коли Степан Барна очолював обласну державну адміністрацію. Діючи в інтересах краю та міста, він зумів організувати роботу належним чином, щоб проекти були вчасно подані, правильно підготовлені та мали шанс отримати підтримку з...
Суспільство
Парламентські вибори близько. Вже цієї неділі ми оберемо новий склад Верховної ради. Тернополяни ще визначаються за кого  голосуватимуть. Єдине, що вони знають напевне – це те, якими повинні бути майбутні депутати.  Який настрій панує перед виборами серед жителів Тернополя, що люди шукають у кандидатах та кому віддадуть свій голос  дізнавалися журналісти Т1 Новини. Виборчі дільниці в Україні відкриються о 8 годині ранку вже цієї неділі та працюватимуть до...
Суспільство
"Багатостраждальна" вулиця Достоєвського у Тернополі, відома жахливим асфальтним покриттям, черговий раз "прославилася" у мережі. На сторінці спільноти в мережі Фейсбук Марія Синиця опублікувала відеозапис, на якому зафіксовано несподіваний ремонт вулиці. "Сенсація. На вулиці Достоєвського роблять дорогу. Звершилося. В дощ заливають калюжі цементом".- Коментує на відео дівчачий голос. На записі дійсно можна побачити чоловіка в жовтому дощовику, який посере...
Новини по темі
«Він проявив себе і в парламенті, і на коліях» - нардеп Єгор Соболєв про Тараса Пастуха
На Тернопільщині 10-річний хлопчик лікує маму досить жорстоким методом (ВІДЕО)
Відомий волонтер Михайло Гушоватий підтримує кандидата у Верховну Раду України Володимира Іванишина
Михайло Головко привітав жителів Почаєва з Днем міста та подякував за підтримку
Тернопіль отримав гроші з Києва – які проекти реалізують і хто допоміг?
Вибори не за горами, а тернополяни досі не визначилися, кого обрати (ВІДЕО)
"Новітня технологія": у Тернополі на вулиці Достоєвського під час дощу клали асфальт (ВІДЕО)
"Українська стратегія Гройсмана" заводить до Парламенту понад 15 депутатів
Українець став найкращим оперним співаком світу: відео виступів переможця (ФОТО, ВІДЕО)
Андрій Богданець отримав підтримку Адміністрації Президента щодо вирішення проблем тернополян