Олігархи Тернопільщини: Гута заробив за рік 1,4 мільярда, Чайківський – 63 мільйони

"Інвестгазета" склала список "ТОП- 100 найбільших агрокомпаній України ". До нього потрапили і три представники Тернопільщини.

Так, на 12 місці цього рейтингу розмістився агрохолдинг «Мрія» з села Васильківці Гусятинського району (засновник Іван Гута), основні види діяльності якого – рослинництво, овочівництво, насінництво, зберігання та переробка продукції, логістика. «Мрія» має один з найбільших в Україні земельних банків – 298 тис. гектарів. У 2012 році, за оцінками експертів, дохід «Мрії» склав 4,5 млрд. грн., а чистий прибуток сягнув 1,393 млрд. грн.

На 64 місці рейтингу опинилася корпорація «Агропродсервіс» із центром у Настасові Тернопільського району (керівник Іван Чайківський). Річна виручка корпорації склала 311,3 млн. грн., а прибуток – 62,8 млн. грн. Зазначимо, що земельний банк у «Агропродсервісу» становить 37 тис. гектарів, а основними напрямками діяльності корпорації Івана Чайківського є рослинництво, тваринництво, птахівництво, послуги зі збирання врожаю та сушки зерна.

87 місце експерти «Інвестгазети» віддали компанії «Агро-Рось», що розташована в селі Качанівка Підволочиського району (гендиректор Олександр Самсоненко). Підприємство за звітний 2012 рік отримало дохід у розмірі 174,4 млн. грн., з яких 26,1 млн. грн. склав чистий прибуток. Компанія «Агро-Рось», що обробляє відносно невелику площу – 4000 гектарів ріллі, окрім вирощування зернових та технічних культур, здійснює діяльність з оптової торгівлі зерном та кормами для тварин і наданням сільськогосподарських послуг.

До першої трійки ТОП-100 потрапили: група компаній «Кернел» (керівник Андрій Веревський), агрохолдинг «Ukrlandfarming» (керівник Олег Бахматюк) та компанія «Нубілон» (гендиректор Олексій Вадатурський).

Зауважимо, що редакція газети проаналізувала розвиток АПК і провела детальний аналіз усіх секторів галузі, включаючи активно розвиваючий плодово-ягідний і оцінила розвиток усіх сфер, так чи інакше дотичних з аграріями: страхування, логістики, банківського кредитування і держуправління, повідомляє "Номер один".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі