В тернопільських школах у 2014 році планують ввести низку новинок

В українських школах у 2014 році хочуть ввести низку новинок. Пов'язано це з переходом на профільну освіту, коли учні старших класів будуть отримувати поглиблені знання з тих предметів, які потрібні для майбутньої професії.

За словами директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Олега Єреська, старт шкільної революції призначений на 1 вересня 2018 року. Однак, вже в 2014-му будуть підготовлені навчальні плани для профільного навчання, а школи об'єднають в освітні округи.

"Це об'єднання освітніх, культурних та спортивних установ для поліпшення якості освіти, - повідомив "Вестям" Єресько. - Особливо це актуально для шкіл у селі. Вони зможуть на уроки возити учнів в інші школи в межах одного освітнього округу - наприклад, на уроки хімії в обладнаний клас".

Влітку в Україні вперше проведуть всеукраїнський фестиваль альтернативної педагогіки. "Запросимо з-за кордону вчителів, які практикують альтернативне навчання, - повідомив Єресько. Багато вчителів зі стажем негативно сприйняли нововведення, коли ми скасували оцінки з деяких предметів (фізкультура, малювання), по суті, позбавивши їх звичного батога і пряника". За допомогою подібних фестивалів чиновники хочуть перебудовувати психологію вчителів і впроваджувати в школах нові методи викладання.

Крім того, в школах планують ввести курс "Цікава екології" для 8-9 класів. Уроки будуть проводити на природі, щоб наочно вивчати предмети і проблеми екології. Передбачається, що це допоможе учням визначитися з майбутньою професією і більш дбайливо ставитися до природи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі