У Тернополі зростає кількість травмованих через ожеледицю

Кількість пацієнтів у тернопільському травмпункті через ожеледицю несуттєво, та вже зростає.

Крім того, медики припускають, що у найближчі дні кількість постраждалих від ожеледиці збільшиться. До лікарні звернулися і ті, хто думав: обійдеться, і на падіння не звернув особливої уваги. Надія Володимирівна, послизнувшись на дорозі, впала ще 13 січня. Нині - звернулась до травмпункту через сильні головні болі, пеердає tv4.

Надія Володимирівна, тернополянка: " - Впала, вдарилась головою, два дні лежала, скору визивала.

- А впали на тротуарі? Через непосипану дорогу?

- Так, дорога була не посипана".

Травматологи кажуть: про те, що на вулиці ожеледиця, можна дізнатися, не виходячи з кабінету - достатньо стежити за кількістю пацієнтів. А їх вже нині було більше. Чимало травм - важкі, які потребують госпіталізації, кажуть лікарі.

Борис Майка, завідувач травматологічного відділення лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Все ж таки є травми, які характерні для такого виду погоди, тобто є пошкодження гомілково-ступневих суглобів, променево-зап'ясних, внаслідок падінь. В більшій мірі вона зв'язана з тим, що люди падають послизнувшись. В середньому до травмпункту звертається на даний час від 38 до 50 людей, наприклад, за сьогодні звернулось 48 людей, це середня кількість".

Медики припускають, що у найближчі дні кількість постраждалих від ожеледиці збільшиться. До лікарні звернуться ті, хто думав: обійдеться, і на падіння не звернув особливої уваги. Відтак, якщо на вулиці температура повітря швидко змінюється з плюсової на мінусову, це означає, що потрібно особливо стежити за кожним кроком, бути уважним та обережним. Лише тоді оминете травматологічне відділення. І ще - кілька слушних порад від медиків. 

Борис Майка, завідувач травматологічного відділення лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Якщо ви помітили, що ділянка дороги слизька, чи є якась небезпека, то краще обійти іншим маршрутом, щоб не отримати тої травми, бо лікування на даний час є складним, дороговартісним. Також взуття суттєву роль відіграє, треба обов'язково його підбирати під погоду, сезонне на низьких підборах, з неслизькою підошвою".

Якщо ви все ж таки впали і відчуваєте, що щось пошкодили, то поверніться на здоровий бік і спробуйте встати, якщо ж не вдається, то звіть на допомогу і, звичайно, перш за все, звертайтеся до лікарів, радить Борис Майка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі