План зонування убезпечить Тернопіль від незаконної забудови, – стверджують у міськраді

Особливе значення для регулювання використання територій населених пунктів має план зонування міста (зонінг). Зонінг це містобудівна документація, що визначає умови та обмеження використання територій для містобудівних потреб у межах визначених зон.

У Тернополі план зонування міста розроблявся протягом року. До складу погоджувальної комісії ввійшли архітектори міста та області, фахівці у сфері містобудування, керівники комунальних підприємств, депутати, будівельники, представники громадських організацій, громадські діячі, члени Національної спілки архітекторів України. Протягом тривалого часу комісія приймала пропозиції та зауваження до плану зонування. Усі пропозиції були направлені розробнику документації ДП УДНД інституту проектування міст «Діпромісто» ім. І.М.Білоконя. Київські спеціалісти і вирішували чи враховувати їх.

Головний архітектор області, начальник управління містобудування, архітектури та кадастру обласної державної адміністрації Володимир Харченко зауважив, що розробка зонування території проводиться у відповідності до Генерального плану населеного пункту, пропозиції щодо зонування окремих земельних ділянок в першу чергу розглядаються від власників або користувачів відповідних земельних ділянок.

За словами головного архітектора міста, начальника управління містобудування, архітектури та кадастру міськради Василя Бесаги, план зонування міста убезпечить Тернопіль від незаконної забудови, чітко визначить межі паркових зон, прибудинкових території і т.д.

Загалом, за період громадських слухань було подано 65 пропозицій. З них 50 враховано, 13 – відхилено, 2 – погоджено частково. У пояснювальних записках до всіх пропозицій чітко обґрунтовуються причини їх врахування або не врахування.

За результатами кінцевих громадських слухань, які відбулися 11 січня комісія вирішила винести план зонування міста Тернополя на чергову сесію Тернопільської міської ради.

План зонування міста буде прийнято вперше за історію Тернополя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі