
18:15, 16 січня 2014 р.
Українців хочуть примусити купувати SIM-картки лише за паспортами
Українців хочуть зобов’язати під час купівлі SIM-картки укладати договір з оператором. Відповідні зміни до закону "Про телекомунікації" було ухвалено сьогодні на засіданні Верховної Ради.
Документ вводить поняття ідентифікаційної телекомунікаційної картки - засобу, який використовується для ідентифікації кінцевого обладнання абонента в мережі (SIM-картка, USIM-картка тощо). У законі зазначається, що надання послуг до мережі інтернет тепер стало видом діяльності у сфері телекомунікацій, який ліцензується.
Таким чином, оператори телекомунікаційних видів діяльності (доступ до інтернету і мобільний зв‘язок), в яких використовується ідентифікаційна картка, мають укладати договори з клієнтами. А значить, купити картку якогось оператора без паспорта буде не можливо, передає ТСН.
Закон набуває чинності з моменту його публікації. Тим часом оператори зв'язку вважають, що новий закон вимагає обговорення з усіма учасниками ринку , і доопрацювання.
"Сподіваємося, що в такому вигляді він буде ветований президентом України. Додаткове ліцензування на ринку доступу в інтернет, який є досить зарегульованим, вносить нові організаційні та фінансові навантаження. Це суперечить задекларованому президентом та урядом України курсу на лібералізацію і дерегуляцію економіки", - заявив Андрій Осадчук, директор з регуляторно-правового забезпечення "Київстар".
"Нам також незрозумілий механізм реалізації заборони доступу до певних інтернет-ресурсів через рішення експерта. Слід звернути увагу, що інститут відповідних експертів не описаний українським законодавством. Ми вважаємо, що будь-яка заборона може вводитися виключно рішенням суду", - додали в "Київстарі".
В компанії наголосили, що всі оператори і раніше надавали послуги на основі договорів , яким, до речі є і договір публічної оферти. "І в чинному, і в проголосованому новому законопроекті, у абонента є вибір способу своєї ідентифікації при укладанні договору з оператором, в тому числі через надання паспортних даних. В цілому добровільна ідентифікація абонента може позитивно впливати на ринок, наприклад, знижуючи рівень шахрайства, і служити мірою додаткового захисту абонента від несанкціонованих дій третіх осіб", - резюмував Осадчук. Раніше повідомлялося, що від мобільних операторів вимагають не міняти тарифи без відома абонентів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:42, 18 червня
18:42, 18 червня
12:42, Вчора
13:17, 19 червня
20:37, 18 червня
live comments feed...
Коментарі