Тернополян змусять «фільтрувати базар», а соцмережі оголосять поза законом

Сьогодні Верховна Рада без попереднього обговорення прийняла закон, згідно з яким за наклеп українців зможуть відправити за грати.

Тепер достатньо написати в коментарях на сайті "Вася Пупкін - хабарник", для того щоб автора послання або редактора, або власника сайту запроторити у в'язницю на строк до 2 років.

У пояснювальній записці до закону йдеться: «Небезпека цього явища в Україні, враховуючи масштаби його поширення в умовах нинішньої часу, є беззаперечним фактом. Поширення неправдивих відомостей, які ганьблять честь і гідність, завдає особі моральні страждання, підриває його авторитет і репутацію, часто використовуються як засіб політичної боротьби з метою усунення конкурентів. Такий стан негативно впливає на моральний стан суспільства, підриває авторитет органів державної влади».

Автори закону також упевнені, що в Україні масового поширення набуло таке явище як екстремізм , «тобто діяльність, спрямована на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, захоплення або утримання влади, розпалювання соціальної, расової, національної, етнічної, мовної чи релігійної ворожнечі та ненависті, здійснення масових заворушень, порушення громадського порядку, хуліганських дій та актів вандалізму».

"Отже, на цьому етапі є виправданим і доцільним введення кримінальної відповідальності за наклеп і екстремістську діяльність" , - вважають депутати Партії регіонів.

Поза законом тепер і соціальні мережі. У тій же пояснювальній записці зазначається: "Соціальні мережі в Інтернеті використовуються як високотехнологічний інструмент для поширення цих ідей і розпалювання ворожнечі на соціальному, національному, політичному та мовному грунті ... Нерідко під виглядом самоорганізації громадян Інтернет використовується для маніпулювання ззовні, в результаті чого відбувається істотне зростання конфліктності, жорстокості, безжалісності і насильства серед населення, що призводить до зниження рівня моральності ... "

Звичайно ж, за такі справи потрібно відправляти людей за грати, вважають у ПР.

Відповідно до прийнятого закону, наклеп (свідоме поширення недостовірних відомостей , які ганьблять честь і гідність іншої особи) карається штрафом до 50 неоподатковуваних податком мінімумом доходів громадян або громадськими роботами до 200 годин, або виправними роботами на строк до 1 року.

Наклеп у творі, який публічно демонструється в ЗМІ або мережі Інтернет, або ж вчинений особою, раніше судимою за наклеп, карається штрафом від 50 до 300 неоподатковуваних податком мінімумом доходів громадян або громадськими роботами від 150 до 240 годин, або виправними роботами на строк до 1 року.

Наклеп, поєднаний з обвинуваченням у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, - карається виправними роботами на строк від 1 до 2 років, або обмеженням волі на строк до 2 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі