На Тернопільщині через вишитий портрет Януковича директор будинку школяра – у лікарні

У місті Скалаті Підволочиського району Тернопільщини — скандал. Вочевидь, місцеві “регіонали” вирішили укріпити тут свої позиції і вислужитися перед київською владою, використавши дітей з Будинку школяра.

На Старий Новий рік його вихованці подарували голові Тернопільської ОДА Валентину Хоптяну власноруч вишитий портрет президента України Віктора Януковича. Його буцімто вишивали п’ятнадцять дівчат два місяці. Згодом на поверхню випливла правда: діти не вишивали портрет! Подарунок їм вручили перед кабінетом губернатора. Сказали, що саме мають говорити...

Під час церемонії передачі “презента” школярі засівали, вітали губернатора зі Старим Новим роком. Валентин Хоптян пообіцяв найближчим часом передати вишитий портрет Віктору Януковичу... Церемонію поспішив висвітлити офіційний сайт Тернопільської ОДА. Журналісти місцевих ЗМІ взяли інтерв’ю в однієї з вишивальниць Василини Паламар. Школярка розповідає, що портрет президента створили на знак подяки Віктору Януковичу за реалізацію соціальних ініціатив, зокрема за оновлення міста. Мовляв, торік Скалат гарно відсвяткував 500-річчя. “Цю ідею нам подав голова РДА Руслан Комар-Чорний. Над роботою працювали дівчата з гуртка «Вишиванка». Складна робота, але ми нею захопилися. Портрет вишитий  сімома кольорами з 16 відтінками. Наймолодшій вишивальниці сім років, найстаршій – 16”, - цитує Василину Паламар прес-служба Тернопільської ОДА.

Виходить, ідея прогнутися перед Віктором Федоровичем зародилася у кабінетах Підволочиської РДА. Тієї самої, де донедавна працював губернатор Тернопільщини Хоптян...

У коментарі “ВЗ” голова Підволочиської РДА Руслан Комар-Чорний заперечив, що особисто подав дітям ідею вишити портрет Віктора Януковича. “Яке це підлабузництво? Діти показали свою майстерність, – пояснив Руслан Комар-Чорний. – Ця ідея зародилася сама ще влітку, коли святкували 500 років Скалата. Я був присутній під час вручення портрета губернатору Тернопільщини. За це губернатор вручив дітям солодкі подарунки. Пакет гостинців був досить великим”.

На запитання “ВЗ”, чи не вважає чиновник РДА такі проекти пережитком радянського минулого, часів, коли процвітав культ Сталіна, Леніна, інших вождів, Руслан Комар-Чорний відповів: “Наведу інший приклад! Коли попередній президент України Віктор Ющенко приїжджав сюди, вручав звання Героя України, йому теж вишили портрет, подарували вишиту ікону. Як це розцінювати?”.

Ініціатива з вишитим портретом Віктора Януковича не сподобалася посадовцям Скалатської міської ради. Міський голова Скалата Наталія Станьковська викликала на килим керівника Будинку школяра Оксану Костюк, щоб та пояснила: як так можна було осоромитися? У мерії Скалата в один голос кажуть: замовником проекту “Прогнись перед Януковичем – подаруй вишитий портрет” є Підволочиська РДА, а дітей просто використали з політичною метою.

“Коли я дізналася про цей факт, то оніміла, – емоційно розповідає Наталія Станьковська. – Те, що діти привітали губернатора Тернопільщини, ми не проти. Він доклався до того, щоб ми гідно відсвяткували ювілей міста. Але той портрет... Ми у міській раді були шоковані! Приходили батьки, запитували нас: як так можна, як це пройшло повз міського голову Скалата? Ми хочемо дізнатися, чи взагалі вишивали такий портрет у Скалаті? Це під великим сумнівом. Думаю, діти самі бачили портрет вперше... Дуже негарно! Інша річ, якби це робили діти, власноруч вишили і подарували. Навіщо когось підставляти... Батьки стоять на Майдані, а діти вишивають портрет президента. То, напевно, щось не так!”.

Секретар Скалатської міської ради Любов Китай додала: “Чиновники міської ради Скалата підуть у Будинок школяра, запитають, хто і коли вишивав портрет Януковича? Хто мав право напучувати дітей таке сказати? Ми соромимося цього!”.

Керівник Скалатського будинку школяра Оксана Костюк утримується від коментарів. Сказала, що не має часу. Одна з методисток Будинку школяра (жінка відмовилася назвати ім’я та прізвище, щоб не втратити роботу. – Авт.) розповіла журналісту “ВЗ”, що їхні вихованці “Богу душу не винні” – не вишивали портрета Віктора Януковича. Натякнула, що до цього причетні чиновники з РДА. “Того портрета наші діти не вишивали, – сказала вона. – Готовий портрет дітям вручили перед кабінетом губернатора і сказали, що мають говорити під час передачі. Ми – люди підвладні. Наших дітей спаплюжили на всю Україну”.

Після “розбору польотів” з Будинком школяра у міській раді Скалата журналісту “ВЗ” повідомили, що працівники та керівництво комунальної установи не знають, як вийти з цієї ситуації. “Деяким працівникам будинку соромно, вони навіть готові писати заяви на звільнення”, – підсумувала мер Скалата Наталія Станьковська.

А тим часом...

Привітання з Різдвяними святами, Старим Новим роком отримав не лише голова Тернопільської ОДА. Голову Львівської ОДА Олега Сала в робочому кабінеті привітали представники Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Ю. Дрогобича (м. Дрогобич). Актори підготували для очільника Львівщини колядки, щедрівки, віншування. Особливого колориту та гумору додали виступи Маланки й Василя. За таке привітання дрогобиччани отримали подарунки.

Як розповів “ВЗ” директор Львівського академічного обласного музично-драматичного театру імені Дрогобича Микола Гнатенко, актори виступили на запрошення директора департаменту управління культури Львівської ОДА Наталії Гамкало (у підпорядкуванні цього департаменту перебуває музично-драматичний театр). “Наші працівники нормально сприйняли таку ідею, – каже він. – Навіть на телебаченні ми мали кількахвилинне привітання, у голови ЛОДА вітали сім хвилин. Нічого в цьому поганого немає. Ми заколядували. За привітання отримали цукерки від губернатора”.

До слова, музично-драматичний театр фінансується за кошти обласного бюджету. Раніше він утримувався за гроші дрогобицької громади. Кілька років тому, коли в Дрогобичі виникли серйозні труднощі з наповненням міського бюджету, театр отримав нового «донора». Тепер бюджет театру затверджує Львівська обласна рада, але розпорядником коштів є Львівська ОДА. Творчий склад театру – 42 особи, адміністрація – 16 осіб.

Як передає телеканал ZIK, керівник скалатського будинку школяра – Оксана Костюк після даних подій потрапила  у лікарню.

- Ви би бачили той колектив ридаючий, – каже журналістам міська голова Скалата Наталія Станьковська. – Я не дивуюся, що Оксана Степанівна сьогодні дістала тиску і в лікарні, бо вчора вона взагалі не могла говорити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі