Тернополянину, якого намагались побити «тітушки» в Києві, загрожує до 15 років тюрми

23 січня 2014 року у селі Бодаки Збаразького району відбудеться мирна акція протесту. Люди добиватимуться звільнення свого земляка – Юхима Дишканта.

Молодого талановитого поета Юхима Дишканта разом із друзями затримали 20 січня 2014 року в Києві, біля станції метро “Арсенальна”. Тепер 25-річний юнак – під арештом. У вівторок, 21 січня, відбувся суд, який вирішив затримати Юхима Дишканта на 60 діб. Інкримінують йому і друзям ст. 194 і 195 ККУ. Якщо суд врешті визнає їхню провину, то невинним хлопцям загрожують до 15 років тюрми.

- Брат закінчив Острозьку академію, поїхав у Київ до товариша, бо мав якісь справи, – розповідає телефоном сестра хлопця пані Алла. – Мама виховувала брата сама, бо батько помер, коли Юхимові було всього шість років. Він ніколи не проявляв агресії. Дитина талановита, пише вірші. Ніхто не вірив, що школяр може таку поезію писати. Це і допомогло йому у столичний вуз вступити. Про нього вже не раз преса писала…

Пані Алла передала нашому кореспонденту слова свідків інциденту, в якому випадково взяв участь її брат.

- Переказують, що він із двома друзями вийшов із метро – там десь поруч меморіал «Голодомору», – розповідає жінка. – На хлопців напали «тітушки». Їх було чоловік 12. Тож діти почали гукати на допомогу. Поруч проїздив наряд міліції. «Тітушки» відразу втекли, а наших хлопців міліціонери «пов’язали». Ми переживали, не знали, що із братом сталося. Він просто не виходив на зв’язок. Виявилося згодом, що у нього і друзів відібрали телефони. Всю історію ми дізналися від друзів Юхима, які зараз у Києві.

До юнака та його товаришів не хотіли пускати адвоката, стверджує жінка. Під час першого засідання суду там була присутня нардеп Леся Оробець. Вона хотіла взяти хлопця на поруки. Заступилися офіційно за нього і в Національній спілці письменників.

- Але суддя нічого слухати не хотів, – додає пані Алла. – І тепер моєму братові, у якого під час затримання знайшли лише куртку та телефон, хочуть посадити за злочин, до якого він не має жодного стосунку. Ми молимося, аби все обійшлося. Це – біда…

Наразі у селі збирають підписи – під зверненням на захист хлопця. Люди інформують пресу та готуються до мітингу, який запланували на завтра.

7days-ua.com
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі