Силовики хочуть застосовувати проти демонстрантів реактивні вогнемети – ЗМІ

Захарченко попросив Кабмін видати силовикам реактивні вогнемети "Джміль". Вогнемет здатний вражати живу силу на відстані до 1,7 кілометрів.

Силовики хочуть застосовувати російські вогнемети "Джміль" для охорони порядку Силовики хочуть застосовувати проти демонстрантів реактивні вогнемети російського виробництва "Джміль" та "Джміль-М".

Зазначена зброя, що має значну дальність стрільби і велику потужність, МВС запропонувало внести перелік спецзасобів, які застосовуються міліцією під час охорони громадського порядку. Про це свідчить проект постанови Кабміну, пише Дзеркало тижня. Зокрема, "Джміль" та "Джміль-М" ("Шмель" та "Шмель-М") вписані у розділ переліку спецзасобів, де згадуються також ручні газові гранати і патрони з газовими гранатами, передає ТСН.

У пояснювальній записці до постанови глава МВС Віталій Захарченко зазначив, що його прийняття дозволить належним чином забезпечити виконання завдань з охорони громадського порядку, громадської безпеки і боротьби зі злочинністю. При цьому варто зазначити, що постанова підписана ще Миколою Азаровим, який подав у відставку 28 січня, а на самому документі немає точної дати.

Як зазначає видання, реактивний піхотний мобільний вогнемет "Джміль-М" узятий на озброєння військових підрозділів радіаційного, хімічного і біологічного захисту (РХБЗ) Сухопутних військ Росії. Він має значну дальність стрільби, велику потужність і призначений для знищення живої сили супротивника, яка розташована у різного роду спорудах, для виведення з ладу автомобільної та легкої броньованої техніки, руйнування укріплених об'єктів.

Вогнемет здатний уражати живу силу на відстані до 1,7 кілометрів, прицільна дальність стрільби - до 800 метрів. Крім термобаричних і запалювальних боєприпасів вогнемет "Джміль" може стріляти димовими зарядами, що створюють щільну завісу, засліплюючи супротивника. Як повідомлялося раніше, стали відомі подробиці дії гранат, які дозволили використовувати силовикам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі