Що робити тернополянам під час стрімкого знецінення гривні?

Гривня падає, долар росте. Українці, які не мають заощаджень чи «вільних» грошей, переживають хіба що про те, аби не дорожчали продукти.

Ті, хто «назбирав» трохи «зайвих» грошей, думає, як їх уберегти від знецінення. Доктор економічних наук Володимир Лановий відповів телеканалу «Еспресо» на актуальні запитання, що стосуються національної валюти.

1. Що людям робити з грошовою «заначкою»? Берегти вдома, покласти в банківський сейф чи витратити на щось вагоме (авто, побутова техніка, подорож), бо все одно пропадуть гроші?

Гроші краще тримати при собі, не витрачати. Готуватися до наступних видатків, які, можливо, не будуть профінансовані зарплатами чи іншими доходами. Банкам не довіряти.

2. Що робити з доларами? Купувати, продавати, міняти на гривню-євро або не рухати й тримати при собі?

Долари не продавати, краще тримати в заощадженнях.

3. Чи варто тепер купувати або вкладати гроші в нерухомість?

Ситуація з нерухомістю не визначена. Ті люди, які мають великі гроші, не знають, чи тут вони будуть перебувати, чи за кордоном. Де буде їх бізнес, де сім’ям житиме. Поки що політична невизначеність не дає однозначних відповідей. А ті люди, які не мають великих грошей, не зможуть нічого купити, тому що кредити банки особливо не дають.

4. Чи варто тепер купувати або продавати золото?

В Україні золото коштує дорожче, ніж на світовому ринку. Працює «золота» мафія, яка завищує ціни. Тому купувати його тут не варто, купуйте краще за кордоном. Зберігання грошей у золоті в Україні обернеться, швидше, великими втратами.

5. Варто чи не варто брати тепер кредит?

На кредити дуже високі відсоткові ставки. Зобов’язання настільки великі, що краще не брати тепер кредит. Про високі відсоткові ставки не кажуть, але є інші приховані умови.

6. Чи треба людям запасатися базовими продуктами: сіллю, олією, цукром, борошном?

Гостроти кривавого протистояння, військового протистояння вдалось уникнути. Я сподіваюся, що торгівля буде продовжуватися, а не звужуватися. Є надія, що ми пройдемо цю фазу можливих товарних дефіцитів. Поки що я б не рекомендував закуповувати масово харчі.

7. Чи є сенс за такої економічної ситуації людям реєструвати ФОПи (фізична особа підприємець), займатися чимось на кшталт «купи-продай» і таким чином заробляти гроші?

За такої влади, за такої податкової, міліції просто не можна нічим займатися, бо все заберуть. З такою політичною владою і ситуацією чимось займатися в країні важко.

 Валентина ДЕВЛИШ, Вільне життя плюс

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі