У Тернополі розбудова нового мікрорайону розпочнеться з… розважального комплексу

Новий торговий та розважальний комплекс, приміський автовокзал та житлові будинки. Саме з цих об’єктів мерія планує розпочати забудову нового шостого мікрорайону в Тернополі. Під час чергової сесії 31 січня депутати міськради прийняли рішення про намір оголосити аукціон на право оренди та продаж землі під будівництво даних об’єктів.

Під час чергової сесії міської ради депутати менш ніж за годину розглянули близько сотні земельних питань.  Серед них – рішення виставити на аукціон дві ділянки при виїзді з Тернополя, ліворуч Збаразького кільця за адресою вул. Підволочиське шосе. Одна з них піде з молотка в оренду терміном на 10 років. Інша – на продаж, пише Номер один.

У мерії кажуть, що у місті є суб’єкти господарювання, зацікавлені розвивати розважальну та туристичну інфраструктуру. Тому на Підволочиському шосе планується будівництво розважального комплексу. Не втрачає актуальності питання перенесення сюди приміського автовокзалу. Розрахунки фахівців свідчать, що це доволі вигідне місце.

– Дана територія знаходиться у комунальній власності Тернополя, – каже міський голова Сергій Надал. – Для того, аби почати там будівництво нового мікрорайону, частину землі плануємо віддати під будівництво великого торгового комплексу, частину - під будівництво приміського автовокзалу. Оскільки там якраз в’їзд у місто, то таким чином можна буде розвантажити центр. Також частину землі буде виділено для тих, хто захоче її викупити і будувати там житло.

Нагадаємо, раніше на даній ділянці планувалося зведення логістичного центру з оптовим сільськогосподарським ринком. За словами міського голови, тут тут хотіли звести цілий комплекс об’єктів, однак для цього потрібні великі фінансові вливання. Знайти такого потужного інвестора складно, тому інвестиційні пропозиції дещо змінилися. Їх розбито на три окремі блоки. Як повідомив Сергій Надал, мерія пропонує потенційним інвесторам лише земельні ділянки, ті ж самостійно розробляють проекти.

Натомість від ідеї логістичного центру місто не відмовляється. Якщо знайдеться інвестор, його будівництво готові розпочати на іншій ділянці – в районі В. Березовиці.

– Шостий мікрорайон займає територію близько 11 га. Напередодні міською радою спільно з комунальними структурами було розроблено проект створення на даній території оптового ринку сільськогосподарської продукції, - розповідає начальник управління стратегічного розвитку міста міськради Юрій Дейнека. - Поряд з тим планувалося перенесення центрального автовокзалу та побудова комерційних структур на зразок готелів, торгових центрів, розважального комплексу тощо. Проект, розроблений міською радою, був прийнятий до переліку фінансування агентством з управління інвестиціями. Місту обіцяли виділити кошти у розмірі 15 млн. євро. Та враховуючи політичну ситуацію в останні місяці, агентство відмовилось надавати ці кошти, посилаючись на їх відсутність.

Оскільки даний проект наразі реалізувати не можливо, місто вирішило піти іншим шляхом.

– У нас є достатньо велика земельна ділянка поблизу цукрового заводу. Відтак, якщо не вдасться реалізувати будівництво оптового ринку в районі Підволочиського шосе, його можна буде розмістити на альтернативній ділянці. Тобто проект залишається і пошук інвесторів триває, можлива лише зміна місця його розташування, – каже Юрій Дейнека.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі