Влада готується ввести особливий режим у Києві – ЗМІ

З початку наступного тижня, після закінчення терміну, зазначеного в так званому «законі про заручників», у Києві планують застосовувати особливий режим. Про це з посиланням на джерела в МВС повідомляє ZN.UA.

За інформацією джерел, на затвердження Кабміну передано «перелік територій та вулиць у м.Києві, на яких застосовують додаткові заходи захисту безпеки громадян». Список місць, які співробітники МВС візьмуть під додатковий контроль, за твердженням джерела ZN.UA, є доповненням до раніше прийнятої постанови уряду №14.

І так, у переліку є:

«Петрівська алея від перехрестя з вулицею Грушевського до Паркової дороги;

Паркова дорога від Петрівської алеї до повороту на Маріїнський парк, вертолітний майданчик Центру адміністративно-ділової авіації «Дніпро-І»;

Проїзд біля Маріїнського парку від Паркової дороги, повороту на МОЗ;

Проїзд біля Маріїнського парку від повороту на МОЗ до вулиці Грушевського;

Вулиця Грушевського від повороту на Маріїнський парк до провулку Кріпосного;

Провулки Кріпосний і Виноградний до перехрестя з вулицею П. Орлика;

Вулиця П. Орлика від провулку Виноградного до провулку К. Гордієнка;

Перехрестя вулиці П. Орлика вздовж провулку К. Гордієнка;

Провулок К. Гордієнка до вулиці Академіка Богомольця;

Вулиця Академіка Богомольця до перехрестя з вулицею Шовковичною;

Провулок І. Козловського до перехрестя з вулицею Круглоуніверситетською;

Крутий узвіз від провулку І. Козловського до Бессарабської площі;

Територія від Бессарабської площі по вулиці Круглоуніверситетській до перехрестя вулиць Лютеранської та Заньковецької;

Вулиця Заньковецької від вулиці Лютеранської до вулиці Городецького;

Вулиця Городецького від вулиці Заньковецької до вулиці Ольгинської;

Вулиця Ольгинська від вулиці Городецького до вулиці Інститутської;

Проїзд від вулиці Інститутської до провулку Музейного;

Вулиця Грушевського від провулку Музейного до Петрівської алеї».

Видання зауважує, що документ має закритий характер. І в ньому не розшифровано сенсу терміна «додаткові заходи захисту безпеки громадян».

Як пояснило джерело, пише видання, на територіях та вулицях, прилеглих до заблокованого урядового кварталу, буде введено спеціальний режим пересування, пише Захід.нет

По суті, стверджує інформатор ZN.UA, документ є спробою узаконити право співробітників МВС: перекривати столичні вулиці; обмежувати свободу пересування громадян у центрі столиці; затримувати осіб, які, на думку правоохоронців, «загрожують безпеці громадян».

Під останню категорію можуть потрапити, наприклад, люди в касках або камуфляжі; громадяни з прапорами чи транспарантами; особи, що пересуваються групами тощо. Тож найближчим часом вулиці, на території яких буде введено «режим додаткового захисту безпеки громадян» можуть виявитися небезпечними для багатьох, зазначає видання.

Планується, що найближчим часом Кабмін затвердить перелік вулиць. За деякими даними, застосовувати особливий режим планують з початку наступного тижня, тобто після закінчення терміну, який вказано в так званому «законі про заручників».

Нагадаємо, 29 січня після тривалих дискусій Верховна Рада прийняла закон про амністію, запропонований нардепом від Партії регіонів Юрієм Мірошниченком. Заступник голови Адміністрації Президента Андрій Портнов раніше заявив, що закон передбачає: якщо його вимоги «не будуть виконані протягом 15 днів, цей закон автоматично втратить чинність». Тож до 17 лютого протестувальники мають звільнити адміністративні будівлі в Києві та регіонах, а також деблокувати вулицю Грушевського.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі