В тернопільській лікарні планують відкрити унікальне діагностичне відділення

Сучасне відділення функціональної діагностики планують відкрити в «Тернопільській університетській лікарні».

Про це розповів ректор Тернопільського державного медичного університету імені Івана Горбачевського Леонід Ковальчук. Мова про це йшла під час засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства і дитинства, на якій розглядали бюджет області.

- Є один бюджет з якого фінансується університетська лікарня – це бюджет області, адже лікарня після зміни назви залишилася обласним закладом, який виконує функції закладу третинного рівня, – зазначив Леонід Ковальчук. – За ці три роки з обласного бюджету на розвиток лікарні було виділено тільки близько 300 тисяч гривень. Ми розуміємо що їх не було. І єдині кошти, які поступали на розвиток лікарні були з університету. Кожного року ми вкладали не менше мільйона гривень. Хочу сказати, що університет – це медично-освітянський заклад, і ніде в світі університети у розвиток університетських лікарень не вкладають кошти. А ми вкладаємо. Минулого року ми тільки у ремонт цілого крила старого корпусу, де буде відділ функціональної діагностики вклали 1 мільйон 200 тисяч гривень. Це буде надсучасний відділ, де проведений якісний ремонт, підведені всі комунікації, включаючи інтернет. Кожне приміщення призначене під певну апаратуру, і ми плануємо придбати туди понад 30 різних медичних апаратів. Як перший транш ми готові вкласти 2 мільйони гривень на придбання цієї апаратури, затримка тільки за Держказначейством. Це буде унікальний відділ функціональної діагностики. Такого ще не має ні в одному обласному центрі. І це зроблено за кошти університету. Я не буду перераховувати, що зроблено у попередні роки. Все, що вкладалося у розвиток лікарні, було за кошти університету, але так не повинно бути. Це лікарня, яка надає третинний рівень медичної допомоги всім жителям області.

У відділі функціональної діагностики проводитимуть обстеження та дослідження, які допоможуть виявити відхилення та встановити ступінь порушень функцій різних органів та фізіологічних систем організму, пише ЗЗ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі