Тернополянам доведеться викласти за один підсніжник 62 гривні

Щовесни на території України великих розмахів набуває торгівля весняними рослинами – так званими первоцвітами. Державна екологічна інспекція у Тернопільській області з середини лютого розпочинає операцію «Первоцвіт-2014 » з метою недопущення торгівлі весняними рослинами, що підлягають особливій охороні.

Згідно зі ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення знищення рідкісних видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладання штрафу на громадян від 340 до 510 грн. і на посадових осіб – від 510 до 850 грн. з конфіскацією незаконно добутого.

Також незаконне придбання чи збут рослин, занесених до Червоної книги України, згідно зі ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу від 9 до 24 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (153 – 408 грн.) з конфіскацією червонокнижних рослин чи без такої, пише Номеродин.

Крім цього, розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження одного екземпляра становить: підсніжника білосніжного (підсніжника звичайного) – 62 грн.; білоцвіта весняного – 62 грн.; шафрана Гейфеля – 62 грн.;

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища будуть проводитись рейди з метою затримання порушників незаконної торгівлі ранньоквітучими рослинами та встановлення їх особи. При виявленні порушень природоохоронного законодавства складатимуться протоколи про адмінправопорушення з наступною їх передачею на розгляд відповідним судовим органам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі