Прокурор погрожує криміналом активістам, що перебувають в приміщенні Тернопільської ОДА

Як неодноразово наголошували у виступах в засобах масової інформації Генеральний прокурор України та прокурор області, 2 лютого набрав чинності Закон України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».

«Відповідно до цього Закону, – зазначив прокурор області Геннадій Мовчан, – Від кримінальної відповідальності звільняються особи за певну категорію злочинів, скоєних ними під час акцій протесту, лише за умови повного припинення протиправних дій, звільнення захоплених адміністративних приміщень, розблокування транспортних комунікацій, вулиць у місті Києві та інших населених пунктах».

Проте, на Тернопільщині на даний час не звільнено приміщення обласної державної адміністрації, що на вулиці Грушевського, 8 в обласному центрі, особами, перебування яких у приміщенні ОДА не пов’язане з виконанням трудових обов’язків.

До дня введення Закону в дію залишилось менше тижня і якщо до 17 лютого не буде офіційного оприлюднення повідомлення Генерального прокурора України про фактичне припинення учасниками масових акцій протиправних дій, Закон втрачає чинність.

«Тому в черговий раз звертаюсь до учасників протестів з вимогою забезпечити виконання Закону та звільнити приміщення облдержадміністрації, – наголосив Геннадій Мовчан. – У разі невиконання цієї умови, кримінальні провадження стосовно організаторів та виконавців незаконного захоплення адмінбудівлі, вчинення інших кримінально-караних діянь у період з 27 грудня 2013 року, будуть невідкладно скеровані до суду і винні особи понесуть передбачену Кримінальним Кодексом України відповідальність».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі