«Свободівці» хочуть виборів до Тернопільської облради вже у травні

Сьогодні народні депутати України від ВО «Свобода» Олексій Кайда та Олег Сиротюк зареєстрували проект Постанови Верховної Ради України про призначення чергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради на 25 травня 2014 року.

Зумовлений він тим, що легітимність повноважень депутатів чинної облради завершується вже у березні.

«15 березня 2009 року відбулися позачергові вибори депутатів Тернопільської обласної ради п’ятого скликання. А 19 березня підсумки  виборів було офіційно оголошено на організаційній сесії облради. Відповідно до чинного законодавства та враховуючи рішення Конституційного Суду України від 4 червня 2009 року № 13-рп/2009 строк повноважень депутатів облради повинен становити 5 років і закінчується 19 березня 2014 року», - зазначають парламентарі.

 

На їхню думку, вибори необхідно проводити з метою забезпечення виконання вимог Конституції та законів України щодо реалізації права мешканців Тернопільщини вирішувати питання місцевого значення, вільно обирати і бути обраними до органів місцевого самоврядування.

Тепер «свободівцям» треба чекати, що вирішить з приводу їхньої ініціативи владна верхівка, адже чи буде розглянуто даний законопроект, коли саме і чи буде він проголосований залежить в парламенті далеко не від «свободівців».

Хіба би це питання стало однією з розмінних монет торгів опозиції і влади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі