Ризикує життям: тернопільський рибалка вже кілька разів провалювався під лід

Тільки-но потепліло, як тернопільський став знову заповнили рибалки. Рятувальники застерігають: під час плюсової температури лід крихкий і тане швидко.

Зимова рибалкаЛід міцний тоді, коли він синюватого відтінку та має десять сантиметрів. Білий лід не міцний. Товщину криги варто перевірити, перед тим як ступати на лід. Відтак поняття безпека та рибалка на льоду – несумісні, – кажуть рятувальники.  Однак елементарні правила варто знати, пише ЗЗ

«Кожен рибалка, який виходить взимку на став, має мати з собою рятувальний жилет і мотузку довжиною до двадцяти сантиметрів. Категорично забороняється виходити на кригу вночі. Необхідно пам’ятати, що елементарне правило може вартувати життя. У місцях, де лід з’єднується з берегом, є тріщини, під льодом може бути повітря. Не можна ловити рибу занадто далеко від берега, не варто пробивати поряд багато лунок, не потрібно збиратися групами на одному місці», – каже керівник прес-центру управління ДСНС в області Сергій Данілін.

Тернопільські рибалки кажуть, що ці правила знають. Однак дотримуються не завжди.

«Я усвідомлюю, що кожного разу, коли виходжу на кригу, то ризикую. Однак, я – рибалка, і мене тягне на лід. Провалювався вже кілька разів. Кожного разу рятував Бог», – каже рибалка з двадцятирічним досвідом Іван.

Рятувальники просять не виходити на лід без впевненості, що крига достатньо товста.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі