Знищене майно адмінбудівель Тернополя відновлюватимуть за рахунок бюджетників

Тернопільські силовики ще рахують збитки.

У Тернополі ще не підрахували збитків, завданих будівлям під час захоплень 19 лютого. Відновлювати все доведеться за бюджетні кошти. Це ляже на плечі бюджетників. Серед них – вчителі та лікарі

У будинках тернопільських силовиків — знищені комп'ютери, машини, меблі, побиті вікна, гори спалених документів. Міліція, прокуратура, ДАІ та суд підраховують збитки. Йдеться про мільйони.

Відбудовувати та відновлювати все будуть за державні кошти, за податки наших громадян. Думки тернополян щодо зруйнованого майна цих структур розбігаються. Адже справді спалені машини — ніщо порівняно з людськими життями. А їх у Києві відібрали у 67 мирних громадян. Тож одні вважають руйнування необхідними, адже це вияв протесту проти чинної влади. Інші ж городяни логіки у цих руйнуваннях не бачать. Люди міркують над тим, що все доведеться відбудобувати. А за які гроші – це питання.

Наразі працівники зруйнованих установ потрохи відновлюють свої приміщення після погромів. Суми завданих збитків поки що невідомі. Приміром, приміщення обласної прокуратури непридатне для роботи, адже тут знищене все.

Натомість працівники обласної ДАІ на роботу ходять, хоч і приміщення обгоріле та потрощене, розповідає начальник сектору профілактичної роботи обласної ДАІ Василь Барановський.

- У нас побиті вікна, понищені меблі у кабінетах, багато комп'ютерів та ноутбуків згоріли. Деякі просто покрали, - каже він 20 хвилин. – Також пошкоджено сім службових машин: Lexus, Subaru, Shkoda, Passat, ВАЗ-2199 та інші. Серед них — авто служби ДПС, машини начальника та заступника. А також одне приватне авто — BMW-X5.

Новенькі Toyota Prius, які не так давно дісталися ДАІ від держави, не постраждали. Наразі працівники ДАІ користуються приватним транспортом, щоб не спровокувати можливих нападів. Адже службові машини — зі значками та мигалками, пояснює начальник сектору зв'язків із громадськістю обласної міліції Сергій Крета.

- Приватним транспортом поки користуються і міліціонери, - каже він. - Загалом уночі з 18-го на 19 лютого в міліції знищили 13 машин. Вони відновленню не підлягають. Деякі з них згоріли вщент. Про суму збитків наразі сказати не можемо. Поки у нас створюють спеціальну комісію, яка проведе інвентаризацію знищеного майна у кожному відділі.

Збитки, які залишилися після штурмувань правоохоронних будівель, серйозні,  підтверджує начальник відділу соціально-економічного розвитку та бюджетного планування Тернопільської облради Володимир Чубатий. І відновлюватимуть все за кошти держбюджету, додає він. Адже приміщення зруйнованих у Тернополі прокуратури, ДАІ, міліції та суду – державна власність.

- Постраждає бюджет і бюджетники, - каже він. - Ми не можемо розділити державний бюджет і обласний, відновлення цих будівель ляже на всіх.

адмінбудівлі майно відновлення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі