Що відбувається на блок-постах у Тернополі? (фото)

Поки місто охороняють такі герої, Тернопіль – у безпеці. П’ять блок-постів на кожному із в’їздів у місто охороняють учасники народної самооборони. Людей на пропускних не бракує, зізнаються журналістам.

Добровольців більш, ніж вистачає. Одні записуються, інші – приїжджають на пости без реєстрації і просто пропонують свою допомогу. «Нештатних» ситуацій за кілька днів патрулювання було чимало. В таких випадках не обійшлося без втручання працівників ДАІ.

На блок-постах при в’їздах у Тернопіль великі купи шин. По кілька десятків на кожній смузі. Одним потоком транспорт рухається у місто, іншим – з міста. Частина автомобілів на вимогу патрульних зупиняються. Їм пояснюють: перевірка – один із засобів забезпечення правопорядку в Тернополі.

Під підозрою чергових, перш за все, транспорт з немісцевими номерними знаками та важковаговий транспорт. Такі автомобілі на блок-пості зупиняю і питають у водія дозволу оглянути багажник.

- Як правило, люди з розумінням ставляться до ситуації. Одразу вітаються «Слава Україні!» Ми оглядаємо автомобіль і, якщо все в порядку, бажаємо водієві щасливої дороги і пропускаємо автомобіль. Процедура триває не довго. Більше того, частину транспорту, який часто їздить у місто, ми вже вивчили. Очевидно люди працюють в місті, а живуть за його межами, – розповідає ФакторуТернопільщини пан Володимир з блок-посту на виїзді у сторону Бережан (прізвища редакція не вказує в цілях безпеки учасників самооборони – авт.).

Втім не всі водії ідуть на співпрацю з самооборонцями. Як правило, це стосується власників дорогих автомобілів. Вони зверхньо ставляться до учасників патрулювання.

- Кажуть, мовляв, хто ви такі, які підстави у вас перевіряти мій автомобіль, покажіть свої документи. Тоді ми просимо допомоги у працівників ДАІ, які поруч патрулюють, – каже пан Володимир.

Чергові постів зазначають, що патрульні Державтоінспекції їм допомагають. Мовляв, вони підтримують акцію і за кілька днів спільного патрулювання навіть встигли порозумітися. «Даїшники» навіть давали патрульним свої куртки, коли надворі почався дощ.
Якщо на в’їзді в Тернопіль з’являється підозріле авто, яке не зупинилося, або ж водій поводив себе підозріло, чергові одразу передають інформацію на інші пости. Тоді на іншому кінці міста цей транспорт очікують з особливою пильністю. З підручних матеріалів самооборонці зробили засоби для примусової зупинки автомобілів.

Студент Руслан приїхав на пост лише дві години тому, але ази патрулювання вже освоїв. Знає, що головне з водіями бути ввічливим, а коли виникають труднощі, краще викликати підмогу – працівників ДАІ.

Найбільший транспортний потік на виїзду у сторону Львова та Чернівців. Також багато транспорту курсує у сторону Хмельницького. На блок-пості одночасно перебуває близько сотні добровольців. Хлопці змінюють один одного щодоби. Та якщо у когось виникають справи і людину потрібно замінити, одразу приходить новий патрульний. До речі, новоприбулі тут проходять короткий навчальний курс. Наставники розповідають, що і як потрібно робити, на яку машини звертати увагу в першу чергу тощо. Особливих вимог до хлопців немає. Єдине – до чергування не допускаються неповнолітні. Групи працюють організовано. Попри великий потік транспорту заторів на дорогах не виникає.

Душею та підтримкою блок-постів є дівчата-волонтерки, які готують для хлопців і турбуються, щоб у них під руками завжди були гарячий чай та кава. Тернополянка Марічка приїхала на блок-пості у свій вихідний день. У жоден із списків дівчина не записувалася, а приїхала сюди, щоб запропонувати свою допомогу.

- Продукти сюди привозять звичайні тернополяни. Ось щойно якийсь чоловік привіз гарячі пельменні, ще один – піци. Привозять печиво, бутерброди. Наше завдання усе швиденько роздати хлопцям, щоб їжа не остигла і вони зігрілися. У термосах маємо гарячу воду для чаю та кави, – розповідає Марічка.

Пропри негоду охочих долучити для спільної справи не меншає. Списки охочих долучитися до чергування з кожним днем збільшуються. Доки стоятимуть хлопці на сторожі безпеки тернополян поки не знають. Усе залежатиме від ситуації в державі. Варто віддати належне і міській владі, яка попри важку ситуацію в країні, зуміла взяти контроль за громадським порядком у місті у свої руки і зараз сприяє учасникам самооборони у їхній роботі.

Що відбувається на блок-постах у Тернополі? (фото), фото-1 Що відбувається на блок-постах у Тернополі? (фото), фото-2 Що відбувається на блок-постах у Тернополі? (фото), фото-3 Що відбувається на блок-постах у Тернополі? (фото), фото-4 Що відбувається на блок-постах у Тернополі? (фото), фото-5 Що відбувається на блок-постах у Тернополі? (фото), фото-6
Тернопіль блок-пост
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі