Начальник обласного управління міліції заявляє про загрозу своєму життю і поранення камінням

Народний депутат України Михайло Головко ініціює відкриття кримінального провадження проти теперішнього начальника управління МВС України у Тернопільській області Віктора Сака. Політик має інформацію про те, що головний міліціонер області віддав наказ стріляти у протестувальників під час подій 19 лютого у Тернополі. Нагадаємо, тоді активісти штурмували міське та обласне відділення МВС. Та , на щастя, особовий склад відмовився виконувати наказ свого начальника. 

Журналіст «Свободи» особисто розмовляв з Віктором Саком. Той не заперечує факту видачі на руки міліції зброї. На його думку, під час штурму міліціонери могли застосувати зброю і без його наказу. Також генерал міліції розповів про події 9 травня минулого року, коли нардеп Михайло Головко постраждав від рук правоохоронців.

- Хоч якось коментувати факт ініціювання відкриття проти мене кримінального провадження – не буду, – сказав Віктор Сак. – Адже це буде не зовсім правильно, якщо я дам одну сторону, а потім виявиться, що не зовсім так. Виконуючий обов’язків міністра внутрішніх справ дав наказ провести з цього приводу перевірку і, думаю, за результатами будуть викладені всі висновки. Чи то згідно діючого законодавства, чи то згідно законодавства, яке було на той момент.

- Ви давали наказ стріляти у протестувальників?
- Наказ ніхто не давав, але є чітко вказано у законі, що якщо здійснюється напад, то працівник міліції має право застосовувати зброю без наказу. Але ми не застосували. Я особисто інструктував особовий склад і розповідав, що якщо злочинці – то «так», а якщо мирні люди – не стріляти.

- Де ви перебували під час штурму приміщення міліції?

- У приміщенні обласного управління.

- Де саме: у підвалі, на складі?

- У приміщенні з особовим складом.

- Там і відбувалася ваша розмова чи то інструктаж щодо можливості застосування зброї проти протестувальників?

- Ні. Наказу про застосування зброї проти громадян ніхто не віддавав. Не провокуйте мене.

- Але ви розуміли, що у критичній ситуації така потреба може наступити?

- Доводжу до вашого відома, як до журналіста, що кожен день я проводжу інструктаж про дії відповідно до закону. А у законі є інструкції щодо нападу на будівлі міліції і тому подібне. А проти мирних пікетувальників зброя не застосовується.

- Хто ж тоді давав наказ кидати бруківку у сторону протестувальників біля стін ОДА?

- Запевняю вас, що ніхто такого наказу не давав. Може то були емоції особового складу. Якщо у вас щось полетить, ви що не будете відбиватися?

- А хто тоді давав наказ кидати світлошумові гранати?

- Знову ж таки, спецзасоби застосовуються відповідно до чинного законодавства.

- Поясність чому під стінами будинку облради, приміщення в якому орендує облдержадміністрація, несподівано з’явилося стільки екіпірованих міліціянтів.

- У той же ж вечір була інформація що хтось приїхав. І ми не могли допустити щоб хтось побив адміністрацію. Коли ми поговорили з депутатами обласної ради і розібралися, що під стінами ОДА немає нікого привезеного з інших міст чи «тітушок», то всі зайшли.

- У час коли відбувався штурм, зброя була видана міліціонерам.

- Зброя була на руках для того, щоб особовий склад міг захищатися. У випадку, якщо буде загроза їхньому життю. Адже ви розумієте, у них діти та сімї. І залишати без нічого людей, то мене ніхто б не зрозумів. Тому все було здійснено відповідно до діючого законодавства.

- Вашому життю щось загрожувало?

- Да! Да!

- Яка саме була загроза?

- Залітали гранати. Три гранати було вкинуто у кабінет, п’ять зрив-пакетів, шість камінців, один з яких попав у мене.

- У яку частину тіла вам потрапив камінь?

- Даже два! У спину та ногу. Я вважаю, що загроза була реальною.

- Ви готові були відстрілюватися особисто?

- Я готовий був поступати згідно діючого законодавства.

- Тобто ви готові були стріляти без наказу зверху?

- Готов… Та наказу навіть і не потрібно. Готовий був поступати згідно діючого законодавства. Все.

- Закон вам дозволяє стріляти у людей?

- Ні. Я ж вам вже казав.

- Але якщо була реальна загроза. Для прикладу, біжить на вас хлопчина з палицею розлючений розстрілом мітингувльників у Києві на Майдані.

- Почитайте закон – там все написано. Чого ви починаєте з мене «витягувати»? Я вам сказав, що призначена перевірка і тоді будуть зроблені всі висновки .

- На даний момент табельна зброя є у ваших міліціонерів на руках?

- Є.

- Ви написали заяву на звільнення?

- Я жду команду, яку дасть міністр. Я готовий написати рапорт. Але на наступний день після подій, міліція відновила роботу. Міліція працює для народу, міліція давала присягу народу. Ми не розділяємо народ на «восточний», центральний чи «западний». Ми всі є громадяни України.

- Чому ви ще досі цього не зробили у зв’язку зі всіма подіями?

- Я колектив не залишаю. Ми зараз співпрацюємо з депутатами, підприємцями та афганцями. Забезпечуємо порядок, щоб люди нормально жили в області. Але якщо буде таке рішення чи вказівка, то я обов’язково це зроблю.

- Скільки зброї зникло з відділків міліції?

- Комісія проводить перевірку і все підраховується.

- Ви були чи не одним із найвірніших людей Валентина Хоптяна. Поясніть чому спецпідрозділ «Беркут» супроводжував протягом останнього року голову Тернопільської ОДА у більшості його публічних появах серед звичайних громадян? Він боявся чогось?

- Ніхто його не супроводжував. Якщо навіть і забезпечували охорону, то на громадських та публічних заходах. Я думаю краще спитати Валентина Хоптяна, чи боявся він виходити до людей. Міліція працювала тільки для того, щоб був спокій для громадян, щоб ніхто нікого не вбивав, щоб ніхто нікого не бив і не порушав громадський порядок. Ми все робили згідно чинного законодавства.

Сак міліція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі