“Жоден із ставлеників режиму Януковича не повинен залишатись на своїх посадах” – заява Молодіжного Євромайдану

На сторінці ЄвроМайдан Тернопіль розмістили заява Молодіжного Євромаййдану стосовно подальших дій.

“Подолавши, ціною страшних жертв в столиці Європейської держави та на очах у всього світу, режим Януковича, ми маємо зараз перед собою задачу не допустити повторення таких подій. Ми вимагаємо повного перезавантаження влади, зміни системи, а не облич. Адже люди жертвували своїми життями не для того, аби замінити Януковича на іншого «вождя».

Ми закликаємо Верховну Раду України прийняти невідкладне рішення, яке б засвідчило про процеси реформування старої системи — провести дострокові вибори всіх місцевих рад, міських і селищних голів, Верховної ради України одночасно з виборами Президента України 25 травня 2014 року. Жоден із ставлеників режиму Януковича не повинен залишатись на своїх посадах. Пріоритетним є вхід молодих людей в політичні процеси в нашій країні, адже як сказав Вацлав Гавел: «краще 5 років помилок, ніж 50 років саботажу».

Особові склади силових структур навипередки вибачаються перед українським народом за скоєні вчинки, проте люди вже не довіряють цим вибаченням. Ми вимагаємо негайного очищення правоохоронних органів — люди, які виконували накази Януковича, Захарченка і Пшонки не мають морального права надалі обіймати керівні посади. Очільники управлінь МВС, СБУ та Прокуратури в подальшому мають відповідати декларованим раніше цінностям Молодіжного Євромайдану та бути схвалені Майданом. Люстрацію мають пройти представники не тільки ПР, а й Свободи, Батьківщини, УДАРу та ін. Ми проти того, щоб люстрацією в місті займались політики чи діюча влада, і виступаємо за створення Обласного люсраційного комітету виключно з громадських активістів: повністю незалежних і недотичних до політики взагалі.

Бійці та командири спецпідрозділу «Беркут» мають бути притягнені до відповідальності за участь у злочинах проти населення. Ще до кінця не з’ясовано яку роль відігравав тернопільський «Беркут» в подіях які стались в Києві за останніх 3 місяці, тому вимагаємо затримати його керівників, роззброїти бійців та розпочати негайне розслідування.

Декларувавши раніше цінності мудрості, патріотизму, духовності, відповідальності, чесності, професіоналізму та критичності, Молодіжний Євромайдан цим самим намагався і намагається створити в Тернополі масу критично мислячих людей, які б формували свідомість майбутнього українського покоління. Так, як така свідомість формується саме в студентському середовищі, ми починаємо процес люстрації серед викладачів, деканів та ректорів Тернопільських ВУЗів. Ми вимагаємо написання заяв про звільнення від тих викладачів, які дискредитують свою професію, а також запускаємо процес опитування, для того, щоб виявити викладачів, які дозволяють собі взяти хабар. Розуміючи, що це процес двосторонній, ми закликаємо студентів також не давати хабара, а здобувати знання своїми силами. На зборі голів студрад всі погодились з вимогами, які висунула Студентська Координаційна Рада у Києві на прес-конференції в МОН 24 лютого 2014 року.

Заявляючи це, ми сподіваємось, що разом вибудуємо нову, Європейську Україну!Слава Україні! Героям Слава!”, – зазначено у заяві.

Янукович посади заява Молодіжний Євромайдан
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі