Роздрібні ціни на всі овочі борщового набору зросли

З початку лютого середні роздрібні ціни на всі овочі борщового набору на продовольчих ринках зросли .

Про це "Вістям " повідомила прес- секретар Державної інспекції з контролю над цінами Марина Воротинцева .

За її словами , найсильніше подорожчала капуста - на 8,9% , її середня вартість по країні досягла до 2,93 гривень за кг.

На 3,3 % і 3,4 % відповідно зросла вартість цибулі та картоплі - до 6,88 гривень за кг і 6,13 гривень за кг , відповідно. Всього на 1,8 % збільшилися цінники на буряк (до 4,06 гривень за кг ) і на 1 % - морква (до 4,14 гривень за кг).

Як з'ясували "Вести" , на київських ринках і супермаркетах капуста коштує 4-4,4 гривень за кг , картопля - 7-7,2 гривень за кг , буряк - 5,5-6,3 гривень за кг , морква - 5 , 8-6 гривень за кг.

Експерти пояснили подорожчання капусти низьким урожаєм на Західній Україні . Це змусило місцевих постачальників скуповувати її в східному і центральному регіонах.
"У зв'язку із збільшеним попитом виробники накинули 5-10 копійок. А через те , що і у нас товару стало менше , ціну підняли і для свого регіони " , - розповів " Вістям " фермер з Дніпропетровська Віктор Мізяки .

На його думку , ціна буде триматися до нового врожаю в березні.

Фермери попереджають , що молода капуста в березні теж традиційно буде дорогою.

Правда не виключено , що цього року вона може коштувати на 3-5 гривень дешевше , ніж у минулому.

"Можливо , перша партія піде не за 20-23 гривень за кг , а по 13-15 гривень за кг , так як цього року фермери в січні вже вийшли з партією недорогий молодої капусти " , - пояснила господиня маріупольського фермерського господарства Ілона Пашкурлат .

З кінця січня картопля у фермерів подорожчав на 4-5% : якщо раніше його продавали оптом по 5 гривень за кг , то сьогодні вже по 5,2 гривень.

На думку власника невеликого джанкойського фермерського господарства Івана Мелікова , картопля встигне дійти до 5,3-5,4 гривень за кг , поки не прибуде імпортний товар .

Втім , в супермаркетах Києва вже можна придбати єгипетську картоплю по 13 гривень за кг.

Фермери стверджують , що вартість цибулі зросте ще на 10 % через дефіцит . І це при тому , що , за даними аналітиків " АПК -інформ : овочі та фрукти" , з жовтня минулого року він уже виріс в ціні на 70 %.

Учасники ринку підтверджують , що ситуація складна : у одних фермерів цибулю вже почав гнити прямо в сховищах , у інших - проростати через перепад температур. Ті ж , у кого товар хорошої якості, що не соромляться встановлювати високу ціну.

За словами Тетяни Гетьман , зростання цін може стримати імпорт польського та голландського лука , але не дуже сильно , оскільки в цих країнах теж був неврожай
Зростання цін на буряк і моркву фермери в один голос також пояснюють скороченням запасів .

Окремі господарства зазнали збитків через старих овочесховищ , де частина товару прийшла в непридатність. А для компенсації збитків виробники трохи підняли ціни , але обіцяють , що до кінця сезону більше не будуть цього робити.

"Навпаки , швидше за все , ці овочі подешевшають на 10-15 % через те , що попит на них невісокій " , - каже власниця фермерського господарства з Івано-Франківська Ольга Роднянськая.

Про ймовірність зниження цін на " борщ" до середині березня мінімум на 10 % говорять і в "УкрАгроКонсалт" .

" До весни майже на всі овочі ціни впадуть в ціні , так як розпродати запаси потрібно , раніше, ніж вони почнуть псуватися або в'янути " , - запевнила "Вести" провідний експерт компанії Ольга Мозгова.

ринок борщовий набір ціни
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі