На українських заправках щодня зростають ціни на паливо

В Україні стрімко зростають ціни на паливо. Викликано це як стрибком долара, так і перевірками підприємств одного з найбільших гравців нафторинку - групи ВЕТЕК.

Так, за даними консалтингової компанії "А95", за останні три дні бензин марки А-95 у мережі АЗС WOG подорожчав на 60 коп. за літр, в мережі "Веста Сервіс" - на 56 коп. за літр, в мережі АЗС ОККО - на 51 коп. за літр, в мережі АЗС UPG і "БРСМ-Нафта" - на 50 коп. за літр.

Також подорожчало і дизпаливо. Зокрема, в мережах АЗС WOG і КЛО ціни зросли на 60 коп., UPG і ОККО - на 50 коп. і в "Веста Сервіс" - на 41 коп. за літр.

У цілому середня ціна на бензин марки А-95 в країні становить 11,55 грн за літр, на А-92 - 11,21 грн за літр, а на дизпальне - 10,28 грн за літр.

За словами директора консалтингової компанії "А-95" Сергія Куюна, подорожчання бензину пов'язане в першу чергу зі зростанням котирувань валюти, пише "Коммерсант-Украина".

"Сьогодні дві третини нафтопродуктів на ринку імпортні. У вартості продаваних імпортних нафтопродуктів 80% - це власне їхня закупівельна ціна",- заявив аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко.

Голова правління ПАТ "Укртатнафта" Павло Овчаренко зазначає, що зростання цін також прискорюється через перебої з постачанням палива у низки гравців, зокрема через перевірки на Одеському НПЗ і захоплення активістами "Правого сектора" 26 лютого Херсонського нафтоперевалочного комплексу. Ці активи належать групі ВЕТЕК Сергія Курченка.

В подальшому вартість нафтопродуктів буде тільки збільшуватися, каже експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

"Очевидно, що курсові зміни та викликані ними процеси - зокрема, подорожчання бензину, не можуть не відбитися на інфляції. За підсумками лютого зростання споживчих цін складе як мінімум 0,5%. Однак поки ці події не призвели до зростання цін на більшість товарних груп, за винятком імпорту. Подальша динаміка залежить від курсу - є всі підстави говорити, що нинішній курс викликаний спекулятивним попитом", - резюмував ведучий економіст блоку "Фінансові ринки" Креді Агріколь Банку Олександр Печерицин.

Нагадаємо, що вчора курс долара на міжбанку перевалив за 10 гривень.

бензин ціна долар
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі