Хто вилікує Тернопільську молодь?

– Це студенти – тернополяни, тобто місцеві жителі. Це студенти іноземці, які приїхали на навчання. Студенти, які розміщені у гуртожитках із тимчасової пропискою. І так звані неорганізовані студенти, які приїжджають на сесії, без тимчасової прописки. А також студенти, яким ще не виповнилось 18 років, – розповів начальник міського відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Ростислав Левчук.

Виявляється, кожна категорія студентів медичну допомогу отримує по-різному.

– Студенти–тернополяни обслуговуються за місцем проживання, тобто їхні карточки знаходяться у поліклініках за місцем проживання. Студенти-іноземці при поступленні у вузи мають страховий поліс на невідкладну допомогу. Планова медична допомога студентам-іноземцям надається в будь-яких поліклініках за їхньою власною оплатою або оплатою того вузу, який їх прийняв на навчання. Студенти із тимчасовою реєстрацією, тобто ті, які проживають у гуртожитках – закріплені за поліклініками 1, 2 та 3 лікарень. Неорганізована група, тобто люди, які приїжджають у Тернополі на сесію або заочно вчаться, надається невідкладна медична допомога в будь-якому закладі. А планова допомога надається за місцем їх постійної реєстрації, – додав Ростислав Левчук.

Отож, сьогодні розподілення студентів між лікувальними закладами Тернополя виглядає так:

- за міською комунальною лікарнею швидкої допомоги закріплений політехнічний університет;

- лікарня №2 – медичний університет;

- лікарня №3 – педагогічний і економічний університети;

- міська дитяча лікарня – вузи та учбові заклади, у яких навчаються діти молодші 18 років (це Галицький інститут, ВПУ №4, ВПУ сфери послуг і туризму та інші вузи).

Крім того, за інформацією Ростислава Левчука, головним лікарям медзакладів міста дозволено укладати угоди з комерційними вузами на обслуговування їхніх студентів на базі певного лікувального закладу.

 

"За Збручем"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі