• Головна
  • Сьогодні розпочався Великий піст – найдовший і найсуворіший з чотирьох багатоденних постів Православної церкви
18:00, 3 березня 2014 р.

Сьогодні розпочався Великий піст – найдовший і найсуворіший з чотирьох багатоденних постів Православної церкви

Починаючи з понеділка, 3 березня, у православних християн розпочався Великий піст – найдовший і найсуворіший з чотирьох багатоденних постів Православної церкви. Великий піст у 2014 році триває з 3 березня по 19 квітня, він повинні підготувати віруючих до зустрічі головного християнського свята – Воскресіння Христового, або Великодня.

Великий піст встановлений в пам'ять про те, що Христос постив у пустелі сорок днів. В цей час церква згадує останні дні земного життя Ісуса Христа, його страждання і смерть. У храмах відбуваються особливо тривалі богослужіння, читаються спеціальні великопісні молитви, священики і диякони служать в темних одягах, оздоблення храмів також витримане в темних або чорних кольорах.

Тривалість Великого посту, так чи інакше, пов'язана з числом 40, однак фактична його тривалість залежить від правил обчислення, прийнятих в конкретно взятій конфесії.

У християнських церквах східної традиції (православних і уніатських) існуючий нині порядок дотримання Великого посту встановився в IV столітті.

Згідно з ним, Великий піст триватиме в загальній складності 48 днів, сорок з яких, власне, є основною частиною посту – «Чотиридесятницею» (по-російськи «сорокадневом»), а остання тиждень – найсуворіший – називається «Страсним» – у ці дні згадують шлях Христа на Голгофу, Його страждання на хресті, смерть і поховання.

Сьогоднішній день називають Чистим понеділком. І сьогодні рекомендується утриматися від вживання їжі. Дозволяється тільки пити воду. Заборона на м'ясо діє протягом усього посту. У піст у православних не можна їсти не тільки м'ясо, але і рибу, молочні продукти.

#Православна церква #Великий піст #віруючі

Коментарі

Оголошення
live comments feed...