• Головна
  • Корвет «Тернопіль» заблокований російськими кораблями
09:45, 4 березня 2014 р.

Корвет «Тернопіль» заблокований російськими кораблями

П’ять російських бойових кораблів перегородили бухту, не даючи можливості українським кораблям вийти зі своїх баз. Між собою кораблі зчеплені сталевими тросами.

Корвет «Тернопіль» оточили три бойових кораблі: два ракетних і трейлер. Про це у телефонній розмові заступнику міського голови Тернополя Леоніду Бицюрі повідомило керівництво корабля.

«Головнокомандуючий російського чорноморського флоту особисто поставив українським морякам ультиматум до 18. 00 прийняти присягу на вірність Криму, — зазначає Леонід Олексійович. – Жодна військова частина військово-морського флоту України та екіпаж жодного корабля не погодилися на ультиматум проросійського керівництва Криму. Вони готові захищати суверенітет держави до останнього».

Нагадаємо, штаб військово-морських сил України наразі перебуває в облозі російських військових та кубанських козаків. Вони, як зазначає Леонід Бицюра, постійно намагаються проникнути на територію військової частини, провокують наших моряків різного роду словесними образами.

«Під військову частину вчора приїжджав Березовський у супроводі трьох офіцерів СБУ, котрі перейшли на бік ворога, — акцентує Л. Бицюра. — Двоє з них були з автоматами, один — з пістолетом. Вони поставили ультиматум морякам: скласти зброю та перейти на бік Росії. Тим, котрі перейдуть та їхнім родинам на континентальній Україні, обіцяли надати в Криму житло, а тих, хто готовий без складання присяги покинути військову частину, — доправити на континентальну Україну».

Наші, констатує Леонід Олексійович, на вмовляння й ультиматум не піддалися. Зброї не склали. Над частиною продовжує майоріти жовто-блакитний прапор. Моряки заварили ворота і приготувалися до будь-якого розвитку подій та провокацій. Одну з них їм уже вдалося відвернути.

«Цієї ночі, - каже Леонід Бицюра, — на кораблі намагалися проникнути диверсанти з метою замінування, -  Але моряки вчасно помітили їх та прогнали. Ще одна провокація за чутками, повинна відбутися цієї ночі. З достовірних джерел морякам стало відомо про ймовірне вбивство трьох російських офіцерів».

Як розвиватимуться події далі Леонід Олексійович не береться передбачати. Зазначає тільки, що прогнозовано вже 7 березня американський флот буде в українських територіальних водах.

#Корвет «Тернопіль» заблокований російськими кораблями

Коментарі

Оголошення
live comments feed...