• Головна
  • Чому тернополяни пікетували апеляційний суд?
11:00, 7 березня 2014 р.

Чому тернополяни пікетували апеляційний суд?

Учасники кількох кооперативів зібралися вранці 6 березня біля стін апеляційного суду.

“Просимо захистити інтереси ошуканих пайовиків”, “Просимо суд винести законне рішення” - з такими гаслами пікетували тернополяни.

Вони стали жертвами будівельника Зеновія Щепановського. Люди досі не можуть добитись компенсації за незавершені будинки, за квартири, в яких вони заплатили якщо не всю суму, то більшу половину.

- Я мав поселитись у свою квартиру ще в 2010 році, а досі не можу цього зробити, - каже один з пікетувальників Юрій Коротченко. - Дім ще незданий, ми своїми силами його добудовуємо. Ті, хто заплатив не всю суму, дав ці невиплачені кошти на будівництво. Але цього також недостатньо. Мені, наприклад, ця однокімнатна квартира на вул. Довженка вже обійшлась за стільки, як квартира в Києві.

Збитки людей через незавершене фірмою будівництво - мільйони гривень. Люди знайшли вихід хоч якось компенсувати собі витрати. Вони створили Раду кредиторів.

- Фірма збанкрутувала, то ж ми, як кредитори, маємо право отримати свою частку, - додає Юрій Коротченко. - Але півроку тягнуться суди, бо нас кредиторами не визнають. Тільки щоб заасфальтувати дорогу перед будинком потрібно 200 тисяч гривень. У нашому будинку сума, потрачена на будівництво - 24 мільйони гривень.

Всього у будинку 100 квартир.

 Деякі будинки все ж закінчили. Тож учасники Ради кредиторів борються за те, щоб усі люди, які вклали кошти, змогли мати житло, повідомляє 20хвилин.

 - Суди тягнуться з кінця 2011 року, - додає голова кооперативу “Олімпія-Б” Галина Теличко. - Пікетуємо їх, бо нам постійно створюють перешкоди на шляху. Не будемо ми ще й у судах платити, адже усі гроші йдуть на завершення будівництва. Є пайовики, які вложили 100% суми ,а будинку взагалі немає, там одна яма. А підставні особи Щепановського хочуть вивести пайовиків із реєстру кредиторів, щоб ми не отримали жодної компенсації!

Засідання суду вкотре перенесли. Щоправда в цей раз не на тижні, а на наступний день.

- Хочуть, щоб кожен кооператив подавав заяву окремо, - каже Галина Теличко. - Поодинці нас буде легше обдурити. Та ми будемо відстоювати свої права. Якщо завтра приймуть рішення не на нашу користь, подаватимемо заяву знову. Судді цього разу були налаштовані до нас краще. Минулі рази нас взагалі сприймали, як непотріб.

#Тернопіль #Щепановський #апеляційний суд #пікет

Коментарі

Оголошення
live comments feed...