З контрольними для учнів буде все в порядку

Усі, кому більше  шести  років знають, що таке контрольна робота в школі.

Чому ж так неоднозначно сприйнято рішення Міністерства про проведення підсумкових контрольних робіт для учнів 5-8 класів?

Адже їхня мета – виявлення недоліків, що існують у діючих шкільних програмах та уникнення помилок при підготовці нового  проекту Державного стандарту базової загальної середньої освіти. Ми всі хочемо підвищити якість освіти. Але як це можна зробити без проведення оцінювання?

Підсумкові контрольні роботи будуть проходити у звичному для учнів режимі. Саме вчителі, які  вчать наших дітей, добирають  завдання для їх проведення. Так як і завжди, визначаються варіанти, за якими учні розв’язують завдання.  Все лишається, як і під час проведення будь-якої контрольної роботи.

Якби не одна технічна деталь –  тексти завдань цих контрольних робіт добираються із збірників, які, на жаль, з’явилися на «Петрівці»  раніше, ніж в електронному вигляді на сайтах. Ситуація виправилась після втручання керівництва Міністерства. Сьогодні вже є можливість обирати  друкований чи електронний варіант, який розміщено на офіційному сайті  Міністерства освіти і науки, молоді та спорту (http://www.mon.gov.ua/pids_atest).

Що показала  ця ситуація:

  • школа на сьогодні є надзвичайно вразливою тканиною нашого суспільства, і всі кроки повинні бути передбачувано-виважені;
  • завжди є хтось, хто «перекрутить» інформацію;
  • раніше, ніж бігти на «Петрівку», треба просто включити комп’ютер і зайти на сайт Міністерства. Дешевше буде й спокійніше.

І наостанок. Вже більше року Міністерство не приймає жодного рішення не обговоривши його з широким колом фахівців. А коли йдеться про школу, то обов’язково вивчається думка батьків і дітей.

З контрольними для учнів буде все в порядку. Шкода лише, що у дорослих немає щоденників. Дехто, здається, напрацював на «жирну» двійку.

офіційний сайт Міністерства освіти і науки, молоді та спорту
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі