• Головна
  • На Тернопільщині затримали службовця, який вимагав кругленьку суму за виготовлення закордонного паспорта
11:45, 14 березня 2014 р.

На Тернопільщині затримали службовця, який вимагав кругленьку суму за виготовлення закордонного паспорта

Головного спеціаліста Кременецького сектору управління державної міграційної служби області співробітники УБОЗу затримали за вимагання та отримання неправомірної вигоди. З громадян, котрі зверталися за виготовленням закордонного паспорта, державний службовець вимагав кругленьку суму.

Ажіотаж навколо виготовлення закордонних паспортів був завжди. Цим скористався посадовець. Розповідав людям, які зверталися до нього з документами на виготовлення закордонного паспорта то про черги, що розтягувалися на декілька місяців, то про відсутність бланків, то ще якісь малозрозумілі причини невчасного виготовлення документу. Оперативники управління боротьби з організованою злочинністю обласної міліції днями довели, що «гальмівні» процеси в більшості випадків – справа рук того, в чиїй компетенції забезпечувати людей документами для виїзду за межі кордону. А все заради збагачення.

Коли людина, котра прийшла, аби виготовити документ, чує з уст самого співробітники міграційної служби про те, що існує чимало перешкод вчасно отримати закордонний паспорт, то як не повірити такій інформації. Питання: а що ж робити? Відповідь: допомогти можна, але…
Чи не кожен, хто звертався до сектору міграційної служби в Кременці, чув після «але» конкретну суму, яку повинен був покласти на стіл головного спеціаліста. Зважаючи на останні суспільно-політичні події в державі, кількість бажаючих виготовити закордонні паспорти зросла в рази, а службовець цим користався сповна. Зі слів начальника відділу боротьби з корупцією обласного УБОЗу Олега Пальчика, лише за один робочий день чиновник поклав до кишені три тисячі гривень. По шістсот з кожного з п’яти громадян, які звернулися до нього.

Загалом під час обшуку в кабінеті співробітника міграційної служби виявили майже п’ять з половиною тисяч американських доларів, тисячу триста євро, двадцять сім тисяч гривень, п’ятдесят фунтів . Зі слів підозрюваного, це він сімейний бюджет зберігав на робочому місці, та оперативники переконані, гроші - здобуті злочинним шляхом і їм це вдасться довести.
Згідно статті 208 Кримінального процесуального кодексу України 48-річного жителя Почаєва затримали. Йому інкримінують частину 4 статті 368 ККУ. Проте оперативна робота з документування фактів отримання незаконної вигоди державним службовцем не припинена.

Міліціонери з’ясовують, хто ще зі співробітників державного відомства причетний до хабарницької схеми вимагання грошей. І не тільки в Кременці. Оперативники звертаються до жителів області повідомляти про випадки, коли від вас вимагали чи вимагають «доплачувати» за виготовлення закордонних паспортів чи інших послуг міграційної служби за номерами телефонів (0352) 27-12-15, (067)208-03-06 або 102.

#Тернопільщина #хабар #закордонний паспорт

Коментарі

Оголошення
live comments feed...