• Головна
  • Російська окупація посеред Європи: як кризу долатиме Україна і хто зобов’язаний підтримати її суверенітет?
19:45, 18 березня 2014 р.

Російська окупація посеред Європи: як кризу долатиме Україна і хто зобов’язаний підтримати її суверенітет?

Порушення підписаних міжнародних угод, інтервенція на територію України, проведення референдуму під дулами автоматів – дії РФ на території України вже давно вийшли з правового поля.

Це підтвердилося і вчора, 17 березня, коли Володимир Путін підписав указ про визнання Криму незалежною державою, що стало темою обговорення у дипломатичних колах та у ЗМІ. Адже під час проведення невизнаного світом референдуму таке питання не розглядалося взагалі. На референдум було винесено два питання: "Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта Російської Федерації?" і "Ви за відновлення дії конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?" Незважаючи на те, що серед цих запитань про незалежність Криму – ані слова, Росія вирішила визнати Крим спочатку незалежною державою, і вже після цього приєднати її до складу РФ.

Кожна прес-конференція Володимира Путіна щодо України перетворюється на сукупність брехливих заяв. Адже, він зазначив, що тисячі військових в Криму, які озброєні амуніцією РФ це – «cили мicцeвoї caмooбopoни». Він також заявив, що купити таке озброєння може будь-хто. Після даної заяви в Інтернеті з’явилася навіть фотожаба з жартівливим повідомленням, що авіаносець США “Джордж Буш” це – Самооборона Майдану.

Кожна така заява першої особи РФ сприймається підтвердженням, що невідомо чого світ повинен чекати від Росії не завтра, а вже сьогодні. Україна у свою чергу шукає вихід із політичної та економічної кризи.

Захист територіальної цілісності українська влада повинна не просити, а вимагати від світу, вважає тернопільський політичний експерт Ярослав Чорнозуб. Адже є відповідні підписані міжнародні договори і кожна сторона цих домовленостей повинна бути гарантом їх виконання.  “У цій складній ситуації єдина надія України на наших партнерів, на Велику Британію і США. Наступний крок, який повинна здійснити влада – переорієнтація української економіки від Росії, треба зупинити товарообіг. Далі – оскільки не діють міжнародні договори, треба перекрити газопровід та нафтопровід. Ми знаходимося в стані війни. Це треба розуміти. Чим більше зволікає влада, тим в глибшу прірву йде Україна. В нас підписані усі документи зі США та Великою Британією щодо забезпечення цілісності України, що дає нам підставу вимагати їх виконання. Серед конкретних дій, які може зробити дипломатичний світ  –  це арешт майна «Газпрому», Путіна і російських олігархів”.

Агресію проти України політолог вважає не лише інтервенцією Росії на територію незалежної держави Україна, а прецедентом нового світопорядку, який хоче навести РФ.

“За Україною рухнула уся система безпеки, її вплив в світі. Поки велися так звані переговори, Крим захоплювався. Така ситуація в Україні буде джерелом дестабілізації на наших кордонах і загалом, джерелом провокування сепаратистських настроїв. Коли таку величезну європейську країну посеред Європи посміли окупувати – це  прецедент нового світопорядку, який хоче навести Путін. І вирішення цієї кризи буде довгим і складним процесом”. 

У відповідь на російську агресію, сьогодні, 18 березня, Єврокомісар з питань розширення Штефан Фюле запропонував швидко включити Україну до ЄС. Про це повідомляє газета Die Welt.

"Якщо ми прагнемо серйозно змінити ту частину Східної Європи, яку торкнулися нинішні події, ми повинні використовувати найдужчий інструмент політики, який є в ЄС – це розширення". "Воно має безпрецедентну ефективну й стабілізуючу силу", – заявив Фюле.

Нагадаємо, що підписання політичної частини угоди про асоціацію з ЄС планується 21 березня 2014 року.

#Україна #військові дії #шляхи виходу із кризи

Коментарі

Оголошення
live comments feed...