• Головна
  • У одному з тернопільських супермаркетів жінку намагались «розвести» на гроші
19:30, 19 березня 2014 р.

У одному з тернопільських супермаркетів жінку намагались «розвести» на гроші

Тернополянка пані Ірина звернулася до журналістів, щоб розповісти про те, як її ошукали у одному з тернопільських супермаркетів.  Щоправда, ситуацію вдалося розв’язати мирно, адже шахрайство жінка побачила буквально на виході з каси, відтак відразу повернулася та почала вимагати, щоб адміністрація розібралася з проблемою.

Оскільки кошти жінці повернули, то вона попросила не вказувати, у якому магазині це відбулося. Однак вирішила, що варто розповісти про свій випадок, аби тернополяни були обачнішими при здійсненні покупок.

- У нас планувалося невелике родинне свято, тож зайшла у супермаркет скупитися. Очікувала, що сума буде з двома нулями, але коли отримала чек – трохи здивувалася, бо  в голові собі нарахувала трохи менше. Чи не вперше в житті, не відходячи далеко від каси, я взялася перечитувати чек. Яким було моє здивування, коли у рахунку я побачила вино, яке вартувало понад сотню гривень, і якого я не купувала! Я відразу повернулася до касирки, яка спочатку не хотіла зі мною спілкуватися, бо мала чергу. Але я не відступила, хоча й поспішала, і таки домоглася, що до мене підійшов охоронець та адміністратор –  розповідає  like.te.ua пані Ірина.

Після того, як усі продукти були звірені з чеком з’ясувалося, що вино, якого у пакеті не було – це батон, що коштує менше, ніж 5 гривень. Як пояснила касир, помилка виникла через схожі коди. “Замість хліба вам випадково пробили пляшку французького вина – бачите, код батона відрізняється всього на одну цифру”, – пояснили жінці. І повернули різницю, яку жінка переплатила. Цілком ймовірно, що касир зробила це не свідомо. Однак, вважає пані Ірина, навряд чи хтось повернув би їй кошти, якби вона почала розбиратися з чеком вже вдома. Як би їй вдалося доказати, що вона не купувала дорогого вина, адже напередодні вона власноруч оплатила рахунок.

Подібні порушення не є рідкістю. Чим довший чек, тим більше ймовірність, що вас обрахували. Люди найчастіше виявляють, що їх обдурили, тільки вдома, коли перевіряють чек. У великих супермаркетах люди закуповують продукти на тиждень, чеки метрові, чи відповідає вміст візка пробитому на чекові – не відходячи від каси перевірити практично неможливо.

Іноді ще у торговому залі продавці клеять на товар невірний штрих-код, який, звісно, збільшує реальну ціну товару. Крім наклеювання неправильних штрихкодів, існує ще один спосіб обману. Касири самі набивають неправильну ціну та штрих-код на комп’ютері за відсутністю його на товарі.

Що робити, щоб вас не обрахували

Ходіть по торговому залу з калькулятором та складайте вартість товарів у кошику. Якщо сума не співпаде з пробитою, розбирайтеся не відходячи від каси, не звертаючи уваги на чергу. При зважуванні продуктів уважно слідкуйте за вагами чи хоча б робіть вигляд, що стежите за їх показами. Коли касир називає суму покупок, перепитуйте: скільки-скільки? – друга відповідь часто не співпадає з першою. Якщо ви переплатили, не соромтеся попросити перерахувати. Будьте особливо уважні, купуючи кілька товарів одного найменування: при введенні коду вручну ймовірність обраховування різко зростає.

 

#Тернопіль #супермаркет #шахраї

Коментарі

Оголошення
live comments feed...