• Головна
  • Уламки авто та погнуті диски: у центрі Тернополя п’яні “шумахери” щотижня збивають огорожу, а пішоходи бояться за життя
19:00, 22 березня 2014 р.

Уламки авто та погнуті диски: у центрі Тернополя п’яні “шумахери” щотижня збивають огорожу, а пішоходи бояться за життя

Городяни нарікають на відсутність паркану у Центрі і тому бояться за свої життя, бо машини на повороті можуть «вискочити» на тротуар.

У міськраді нарікають на п’яних гонщиків та обіцяють відновити огорожу. А в ДАІ кажуть, що лише погоджують встановлення знаків.

«Гонщиків» раніше зупиняв паркан. Тепер його немає і збиватимуть нас? – тернополянка подзвонила до редакції, аби журналісти посприяли у відновленні огорожі в Центрі.

Йдеться про паркан на вул. Замковій, навпроти ресторану «Максим», який відгороджував тротуар від проїжджої частини. Тетяна Гриців (ім’я змінене на прохання тернополянки. Справжні дані є в редакції) щодня тим маршрутом ходить на роботу. Жінка розповідає, що мало не щотижня огорожу збивають водії, а на дорозі, доки не приберуть, валяються уламки від авто та погнуті диски, пише 20 хвилин.

Огорожі знову немає

Коли була зима, водіїв «зупиняли» кучугури снігу та льоду на узбіччі, - каже пані Тетяна. – Тепер сніг зійшов, і вони мало не щотижня «влітають» у паркан. От зараз огорожі знову немає, певно зняли, аби відремонтувати. А на дорозі знову диски та уламки.

Тернополянка побоюється, що без огорожі водії «вилітатимуть» на тротуар і можуть покалічити чи убити пішоходів.

Там багато людей ходить, вагітні до жіночої консультації йдуть, - каже пані Тетяна. – Де гарантія, що хтось із нас не стане жертвою? Можливо, водії не бачать знаку. Бо він розташований між ліхтарями і ввечері його зовсім не видно.

Журналісти виїхали на місце, аби перевірити слова жінки. Чотирьох секцій огорожі й справді не було. А ввечері знаку майже не видно. Аби допомогти тернополянам, звернулись до ДАІ.  

Власником дороги є міська рада. Ми можемо лише погодити встановлення того чи іншого знаку, - каже начальник сектору профілактичної роботи обласної державтоінспекції Василь Барановський. - І є контролюючим органом.

Всі ДТП, які траплялись на даній ділянці дороги, – з матеріальними збитками і без потерпілих. Всі вони зафіксовані, запевнили у ДАІ. 

Збивають п’яні водії

У відділі технагляду міськради нам повідомили, що паркан із вул. Замкової зняли, адже він пошкоджений і ремонту не підлягає. Відновлювати його має винуватець ДТП за власний кошт. Звичайно, якщо такого знайдуть. Якщо ні – шукатимуть гроші у бюджеті.

Я цілком погоджуюся з городянами, що відсутність паркану несе небезпеку, і прошу їх бути обачними, - каже головний інженер відділу технагляду міськради Ярослав Копча. – Зараз ми направили запит у ДАІ, чи мають вони інформацію, хто скоїв ДТП і пошкодив огорожу. Думаю тиждень-два і це питання ми вирішимо.

Якщо водій їде в населеному пункті не більше 60 км за годину, при такій швидкості можна сміливо зорієнтуватись на дорозі. Але коли швидкість 120 і більше, а за кермом нетверезий водій, тоді, звичайно, він «не вписується» в поворот.

Пригадайте випадок з ДТП на вул. Гоголя, - каже пан Копча. – До цього ні у кого ніяких проблем з поворотом не було. А тут водій був п’яний, нічого перед собою не бачив і тис на газ. Збив людину і пошкодив огорожу. Таким чином, я думаю, постійно руйнують паркан і на вул. Замковій. Принаймні скільки раз там були ДТП, водії весь час були напідпитку. 

Авто віддають, як погасив збитки

Відшкодувати збитки має той, хто їх наніс. І в бюджеті на відновлення огорож, збитих п’яними гонщиками, гроші не передбачені. Але якщо винуватця не знайдуть, платитиме за новий паркан місто.

В ДАІ фіксують порушення, складають протокол і відповідний акт, - каже Ярослав Копча. – Авто забирають на арешт майданчик. І віддають водієві лише після того, як принесе довідку з міськради, що відновив паркан і збитки погасив.

Це у разі, коли нікого не збив і не відкрите кримінальне провадження, кажуть у міськраді. Бо в такому випадку чекають, доки слідство не завершиться і не буде рішення суду. Саме тому паркан на вул. Гоголя досі не відновили. 

 

Регулярно страждають від горе-гонщиків паркани і на повороті вул. Київська-Тарнавського та на «кольці», що поблизу «Універсаму», каже пан Копча.

Із світлом проблем нема, а знака не видно, бо старий

Із освітленням на вул. Замковій проблем немає, запевняють у міськраді. А знаку вночі не дуже добре видно, бо старий і не відбиває, як належить, світло.

Зараз всі засоби організації дорожнього руху, тобто дорожні знаки, турнікети, світлофори, на балансі в ДП «Інформресурс», це структура МВС, - каже Ярослав Копча. - І вони є державною власністю.

Наразі міськрада за власний рахунок поступово замінює застарілі світлофорні об’єкти та знаки, каже пан Копча. Тоді ними вже опікується міськрада. Нові знаки мають світловідбиваючу поверхню і їх добре видно вночі. 

Наразі проведений тендер, хто виготовлятиме і встановлюватиме нові дорожні знаки, - кажуть у відділі технагляду міськради. – Переможця оголосять наприкінці березня. Скільки грошей з міської казни на це виділять – буде чітко вказано в договорі з переможцем тендеру.  

Один дорожній знак разом зі встановленням коштуватиме місту приблизно 850 грн.

Довідка

Про випадки пошкодження чи відсутності огорож або «проблемних» знаків та світлофорів, телефонуйте до інформаційно-аналітичної служби міськради: 15-80 або 067 351 57 10. Диспетчери передадуть скаргу до відповідної структури.

#п’яні “шумахери” #збивають огорожу #пішоходи

Коментарі

Оголошення
live comments feed...