• Головна
  • Що вирішували тернополяни на велелюдному народному віче «Відповідальності»?
17:00, 23 березня 2014 р.

Що вирішували тернополяни на велелюдному народному віче «Відповідальності»?

 Христопоклонну Неділю на Театральному майдані Тернополя відбулося велелюдне народне віче "Відповідальності".

Громада нашого краю усвідомлює небезпеку, спричинену анексією Російською федерацією Автономної республіки Крим та її зазіханнями на південно-східні регіони нашої держави, пише ТВ. Представники влади, колишні активісти майдану, лідери політичних партій і громадських організацій закликали терноплян і жителів краю до відповідальності за здобуті смертями героїв небесної сотні свободу і демократію і загалом задолю України.

Розпочали віче з традиційного молебеня за державу, її майбутнє і український народ. Виступаючи на Христопоклонну неділю перед учасниками зібрання, настоятель духовного центру імені Данила Галицького отець Анатолій Зінкевич вселив надію, що хрест, який несе на собі український народ,згодом подарує йому кращу долі, а нашій державі - перемогу і процвітання: "Христопоклонна неділя - це половина посту. Господь освятив його через те, що на ньому був розп'ятий Ісус. З Хреста позору він став символом воскресіння і радості. Нехай же хрест, який хочуть накласти на нас наші одновірці - агресори, стане Хрестом перемоги, воскресіння, єдності і боротьби".

Як зазначив депутат облради, лідер обласної організації ВО "Свобода" Володимир Стаюра, нині кожен з нас має усвідомити зовнішню небезпеку для Української держави: "Ми як ніколи маємо зрозуміти власну відповідальність кожного з нас - влади, церкви, громади, кожної людини за нинішню ситуацію. Зараз як ніколи ми повинні бути єдині в прагненні визволення України, в прагненні її розбудови. Тому що зараз керівництво держави, народ, армія - кожен має своє завдання. І ми ці завдання повинні чітко виконувати. Ми не маємо права для розбрату, для різних непорозумінь, бо в нас на порозі стоїть - ворог".

Голова обласної державної адміністрації Олег Сиротюк зауважив, що революція згуртувала жителів усіх регіонів, представників різних політичних сил і віросповідань в єдиний народ. Вона дала нам змогу відчути себе великою українською нацією. Нині, за його словами, настав новий етап української революції - розбудова держави і захист її від окупанта: "Фактично керівництво держави і силового блоку опинилися в умовах, коли вони за кілька тижнів мають відновити те, що розвалювалося роками і десятиліттями. Бачимо, зокрема і в Тернопільській області, як активно на місцях і органи влади, і органи місцевого самоврядування, представники силового блоку активно відновлюють усі об'єкти, які необхідні нам для цивільної оборони. Ми побачили, як тисячі тернополян почали записуватися добровольцями до резерву Українського війська, Національно Гвардії".

Олег Сиротюк закликав краян подати руку допомоги українцям, які через агресію північного сусіда опинилися без даху над головою і засобів для існування: "На Тернопіллі вони мають знайти прихисток, домівки, роботу. Тому що ми - велика українська нація, тепер нерозрізнена областями, конфесіями, мовами. Ми всі повинні розуміти єдність і відповідальність, яку сьогодні на нас покладено".

Учасники віче підтримали українських військових у Криму, які, незважаючи на облогу російських агресорів, залишилися вірними народу України. Також на велелюдному зібранні вітали підписання урядом політичної частини Угоди про Асоціацію з Євроспільнотою.

#Тернопіль #народне віче "Відповідальності" #депутати

Коментарі

Оголошення
live comments feed...