• Головна
  • Сьогодні почалося блокування Тернопільської митниці
19:10, 23 березня 2014 р.

Сьогодні почалося блокування Тернопільської митниці

Загалом буде заблоковано усі митниці Західної України. У такий спосіб підприємці Галичини, які згуртувалися, домагаються скасування антинародних законів.

Насамперед вони вимагають відмінити утилізаційний збір, запроваджений з 1 вересня минулого року. Після цього до ціни імпортних легкових авто почали додавати від 5,5 тис грн, а до ціни вантажівок та автобусів – від 11 тис грн.

"По закону утилізаційний центр, який би мав проводити утилізацію автомобіля, має бути в кожному населеному центрі з чисельністю понад 50-60 тис. людей. Натомість жодних  реальних утилізаційних центрів немає. Цей закон є виключно корупційним, зібрані кошти ідуть невідомо куди", – каже один з ініціаторів відміни антинародних законів, підприємець Любомир Жупанський.

Сказане ним підтверджують у Всеукраїнській асоціації автоімпортерів і дилерів: українці майже півроку платять утилізаційний збір під час купівлі іномарок, однак ще не здали на утилізацію жодної машини. А більшість пунктів прийому машин на утилізацію існують лише на папері, жодної утилізації вони насправді не проводять.

"У Європі, куди ми прагнемо, утилізаційни збір складає 100 євро, а в нас може сягати і дві тисячі доларів. Це не утилізаційний збір, а грабунок людей", – наголошує Любомир Жупанський.

Також підприємці вимагають відмінити акциз на переобладнання транспортних засобів. Адже через введення акцизів втратили роботу ті, хто займався переобладнанням вантажних автомобілів на легкові.

Ще одна вимога – скасування сертифікації  автомобілів, оскільки вони вже мають європейську сертифікацію. "В нас доріг нема, але ми вимагаємо сертифікатів для автомобілів, які вже є сертифіковані. Це коштувало українцям 2,6-2,7 тис грн, зараз трохи зменшили. Але ніхто ніякої експертизи не проводить, просто видають папірчик. Ми це розцінюємо як ще один спосіб обікрасти громадян держави", – кажуть ініціатори відміни антинародних законів.

Вони додають, що надзвичайно важливим є перегляд закону, який регламентує оцінку квартир - зараз оцінюють по ціні київській, і якщо  квартира в Києві коштує 150 тис доларів, то в тій же Коломиї треба при переписі квартири платити як по ціні київської квартири, 3-4 тис. доларів.

Окрема вимога – перегляд нарахування податку на багатство та зайві квадратні метри. Цей податок мають платити не лише фізичні особи, а й юридичні. Бо зараз усі багатії переписали своє майно на власну фірму і податку не платять, тоді як прості українці продовжують платити. І  треба не рахувати по загальних метрах, а по реальній ситуації: хто де живе, яка реальна житлова площа.

Підприємці застерігають, що будуть влаштовувати акції протесту до тих пір, доки названі їхні 5 вимог не буде виконано.

"Усі перелічені закони – це закони, які прийняті проти людей. Якщо народні депутати насправді хочуть зробити щось добре для народу, то ці закони треба скасувати в першу чергу. Не вулиці перейменовувати, не закон про мови скасовувати, а корупційні закони треба переглядати", – наголошує Любомир Жупанський.

Усіх, хто розділяє цю точку зору, запрошують приєднатися до протесту. Пікет Тернопільської митниці розпочнеться завтра о 8-ій ранку. 

#блокування Тернопільської митниці #відміна антинародних законів

Коментарі

Оголошення
live comments feed...