• Головна
  • Підприємці вимагають оперативно скасувати утилізаційний збір
18:50, 25 березня 2014 р.

Підприємці вимагають оперативно скасувати утилізаційний збір

Сьогодні під час пленарного засідання Верховної Ради України в порядок денний було включено законопроект №4238 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо скасування утилізаційного збору і акцизу з переобладнання транспортного засобу)".

Як передає "Інтерфакс-Україна", законопроект передбачає скасування введеного в Україні з 1 вересня минулого року утилізаційного збору на автотранспортні засоби.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що цей збір суперечить нормам Світової організації торгівлі (СОТ), не визначає засад створення та розвитку підприємств з утилізації, покладає на імпортерів й автовиробників додаткові фінансові витрати.

Крім того, його сплата не гарантує подальшої утилізацію авто, оскільки збір не має цільового призначення, а ставки збору завищені. На даний час суми утилізаційного податку з нових легкових автомобілів становлять від 4,73 до 30,2 тис. грн, старих - 9,46-60,5 тис. грн залежно від обсягу двигуна, інших ТЗ - від 8,8 тис. до 14,7 тис. грн для нових і від 17,6 тис. до 29,4 тис. грн для старих, залежно від маси.

"Сьогодні заблоковано вісім митниць. Вчора було сім у західних областях, сьогодні приєдналася ще й Житомирська область", - мотивувала необхідність включення в порядок денний законопроекту один з його авторів, позафракційний депутат Анжеліка Лабунська.

Інформацію про блокування митниць підтвердили у своєму виступі депутати від фракції "УДАР" Оксана Продан та Ірина Геращенко, які теж наполягали включити даний законопроект в порядок денний.

Один з організаторів блокування митниць, підприємець Любомир Жупанський зазначає, що голова Верховної Ради Олександр Турчинов попередньо на погоджувальній раді виступав проти висунення даного питання на розгляд сесії.

«Коли Кличко підняв цю тему, то Турчинов заявив, що даний законопроект – не на часі, що його ще потрібно доопрацювати в комітетах. Тоді як насправді зрозуміло, що Турчинов і «Батьківщина» зараз відстоюють інтереси свого колишнього однопартійця, президента корпорації УкрАвто Таріела Васадзе, який потім перебіг в Партію регіонів. Сам завдяки «регіоналам» Васадзе зумів пролобіювати утилізаційний збір, які дає преференції для підприємств УкрАвто, тоді як якісні іноземні автомобілі різко піднялися в ціні. Зараз Васадзе через представників «Батьківщини» робить все для того, щоб утилізаційний збір не відмінили. І власне це питання стане лакмусом для «Батьківщини» і особисто для її лідера Юлії Тимошенко – відстоюють представники цієї партії інтереси народу чи інтереси олігархів», – каже Любомир Жупанський.

Він додав, що законопроект №4238, окрім скасування утилізаційного збору, передбачає також скасування стягування акцизного збору на легкові автомобілі, переобладнані з ввезених в Україну непідакцизних вантажних автомобілів, який набув чинності 1 січня 2014 року.

«Стягнення акцизу з таких автомобілів унеможливило діяльність значної кількості суб'єктів малого підприємництва в Україні, створивши загрозу економічному розвитку окремих регіонів. Внаслідок падіння попиту різко скоротився імпорт автомобілів-фургонів для перевезення вантажів, держбюджет вже недоотримує значних доходів до ПДВ. Хоча експерти авторинку напередодні внесення запровадження акцизу і змін до Податкового кодексу застерігали, що це негативно відіб’ється на бізнесі підприємств, які займаються переобладнанням бусів. Багато з них розташовано саме у Західній Україні, в Житомирській області. За підрахунками Ірини Геращенко, втратили робочі місця більше людей, ніж працює у Васадзе», – зазначив Любомир Жупанський.

Він додав, що підприємці продовжуватимуть пікетування митниць, доки їхні вимоги не будуть виконані. Бажаючі приєднатися до пікетів можуть звертатися за тел. 067 343 71 80.

До речі, сьогодні згаданий законопроект народні депутати так і не розглянули…

#утилізаційний збір #Васадзе #Жупанський #"Батьківщина"

Коментарі

Оголошення
live comments feed...