• Головна
  • Чому в парках Тернополя побільшало обрубаних стовбурів?
20:30, 27 березня 2014 р.

Чому в парках Тернополя побільшало обрубаних стовбурів?

Останнім часом голих обрубаних стовбурів у Тернополі побільшало, і вони стоять серед парків, подібні до темних, моторошних капищ… Так, картинка нежиттєрадісна, і це не раз обурювало як мешканців, так і представників ЗМІ.

- Цього року порушень багато. Перевірки у весняний період здійснюємо щодня, обстеження – два рази в тиждень. Телефон в цей час у нас – червоний. Постійно звертаються: «А те дерево було сухе, а те біля дому – ще живе, а те не так зрізали…». Ледь не щодня виїжджаємо на місця, на виклики з’ясовувати обставини. – розповідає перший заступник начальника Державної екологічної інспекції в Тернопільській області Юрій Володимирович Рослий.

Однак обрізка дерев у парках здійснюється з погодження Держекоінспекції відповідними службами: у парку ім. Т. Шевченка – балансоутримувачем КП «Об’єднання парків культури та відпочинку у м. Тернополі», деінде в місті – відділом технагляду Міської ради, пише Тернопільська липа

Юрій Володимирович пояснює, що обрізка у кожному випадку буває різна: санітарна, реконструктивна, проріджуючи, формування крони, омолоджувальна, формування крони… Омолоджувати дерева можна в період, коли вони не мають листя: з 15 жовтня до 15 квітня. До того ж таку «процедуру» проводять лише деревам м’яких порід, які можуть відновлюватись і пускати нове гілля, – це липа, тополя та верба.

- Зелені насадження утримуються та здійснюється догляд за ними відповідно до «Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України», де викладені технологія і наукових підхід. Цей нормативний документ чітко прописує всі види робіт. За порушення порядку утримання загрожує адміністративна відповідальність за статтею 53, штрафні санкції, ціла методика відшкодування збитків, – авторитетно заявляє Юрій Рослий.

Комунальні служби мотивують обрізку дерев ще й тим, що начебто сухі гілки можуть опадати і створювати загрозу для людей. Чи надходять подібні скарги від тернополян і в якій кількості нам не вдалося з’ясувати. Однак ми звернулися безпосередньо до начальника «Об’єднання парків культури та відпочинку міста Тернополя» Василя Івановича Романюка.

- У парках міста всі роботи вже на завершальному етапі. День-два – і дерева вже повністю будуть обрізані. Це омолодження крони здійснюється відповідно до листів та ордерів.

- Чи стежите ви за «долею» цих дерев, якісь із них вже не відновлюються, ну а потім зрізаються під корінь?

- Все це ми відстежуємо. Ми тільки понижуємо крону і дерева  відростають. Дерева, які не відновлюються, ми не обрізаємо, – сказав, як відрізав, Василь Іванович.

Тернополянам немає чого панікувати – запевняють комунальники. Улюблені місця для прогулянок на природі, дякуючи теплій весні, вже зовсім скоро зазеленіють і сповнюватимуть наші легені киснем, а зір милуватимуть мальовничі пейзажі. Чи так буде всюди?

#в парках Тернополя #обрубані стовбури

Коментарі

Оголошення
live comments feed...