Православні тернополяни з хвилюванням чекали звістки про сходження благодатного вогню

Благодатний вогонь, який вважається одним з чудес православного християнства, зійшов в суботу в храмі Гробу Господнього в Єрусалимі.

Храм Гробу Господнього був збудований у IV столітті нашої ери на місці, де завершився земний шлях Ісуса Христа. Сьогодні храм ділять кілька християнських церков. Велика частина святинь належить Єрусалимській православній церкві, є також вірменський, коптський, сирійський і францисканський боковий вівтар.

Найбільш священним місцем храму вважаються Кувуклії - каплиці над Гробом Господнім. Там розташоване кам'яне ложе, де покоїлося тіло Спасителя після розп'яття і до його чудесного Воскресіння. Вважається, що саме тут і з'являється Благодатний вогонь.

До цих пір сходження Благодатного вогню не було пояснено з наукової точки зору, і його поява в храмі Гробу Господнього, як і раніше сприймається багатьма як диво. Християни вірять у божественне походження вогню і в те, що він займається за молитвами паломників і православного патріарха.

Церемонія отримання Благодатного вогню називається літанії і складається з цілого ряду ритуалів, серед яких - перевірка кувуклії на наявність джерел вогню і опечатування входу до каплиці великою восковою печаткою.

Неодмінними учасниками церемонії є представники вірменського, коптського і сірійського духівництва, які з'являються в супроводі каввасів - стражників в турецькій формі, які з найдавніших часів наймалися для охорони християнських процесій. За звичаєм кавваси під час проходу крізь натовп стукають спеціальними ціпками об кам'яні плити храму.

У дійстві також бере участь і арабська православна молодь, яка вривається в храм, сидячи на плечах один в одного, з криками і барабанним боєм. Вигуки арабської молоді - це молитви, в яких вони просять Господа дарувати віруючим Благодатний вогонь. Вважається, що таке нестримане, але щиросерде звернення також Божою волею. Шум натовпу, вигуки арабської православної молоді і стукіт посохів каввасів створює в храмі незабутню атмосферу ритуального свята.

Священний вогонь запалав у вівтарі під час молитви патріарха Єрусалимського Теофіла. Свідками дива стали тисячі прочан, які цього дня з'їхалися до Єрусалима.

Вхід опечатують, і починається очікування дива сходження Благодатного вогню. Воно може тривати від декількох хвилин до декількох годин. У цей час знаходяться в храмі віруючі також моляться про сходження Святого вогню і каються в своїх гріхах. За переказами, якщо Благодатний вогонь не зійде, це стане жахливою ознакою для всього людства, а ті, що зібралися в храмі загинуть.

Всі свічки і світильники в храмі були згашені завчасно. Патріарх Єрусалимський Феофіл знаходився в кувуклії один, без будь-яких підручних засобів для отримання вогню. Вогонь зайнявся чудесним чином у кувуклії - каплиці всередині храму, над кам'яним ложем, на якому покоїлося у Велику суботу поховане Тіло Христа. Благодатний вогонь з'явився у відповідь на молитви патріарха Єрусалимського Феофіла і тисяч паломників, що зібралися в цей день у храмі Гробу Господнього і на прилеглих до нього вулицях.

Після того, як диво сходження вогню відбулося, патріарх Феофіл передав Благодатний вогонь які перебувають при кувуклії віруючим.Вони запалили від нього зв'язки з 33 свічок - за віком Христа. Прочани привітали подію криками радості. Лампади зі священним вогнем з Єрусалима розвезуть по різних куточках світу, ввечері в суботу благодатний вогонь прибуде спочатку до Києва, а потім по містечках України - ідо Тернополя також.

 

 

Православні тернополяни з хвилюванням чекали звістки про сходження благодатного вогню, фото-1
Православні тернополяни з хвилюванням чекали звістки про сходження благодатного вогню, фото-2
Православні тернополяни з хвилюванням чекали звістки про сходження благодатного вогню, фото-3
Православні тернополяни з хвилюванням чекали звістки про сходження благодатного вогню, фото-4
За матеріалами ЗМІ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі