Як депутати Тернопільської міськради порушують закон

Депутати "болт забили" на тернополян та їхні проблеми – таке припущення напрошується після прийому міських нардепів, на який ходили журналісти RIA. Лише двоє з 40 міських обранців, які мали проводити зустрічі з городянами 11 квітня з 17 до 19 години, були на місці, повідомляє "20 хвилин".

Прийом громадян – не добра воля, а обов'язок депутатів, прописаний у Законі "Про статус депутатів місцевих рад". Хоча б раз на місяць наші депутати зобов'язані зустрічатися з людьми, вислуховувати їхні проблеми, скарги та пропозиції, роз'яснювати важливу інформацію та допомагати у конкретних ситуаціях.

Вперше чули

На офіційному сайті міськради вказані дні та години прийому кожного депутата з усіма адресами. На перевірку їхньої роботи ми вирушили у п'ятницю, 11 квітня. Прийом мав проводити 41 депутат із 60. Час у всіх однаковий — із 17 до 19 години, а місця — різні. Це гуртожитки вузів, школи, жеки, держустанови та інше.

На рейд вирушили 40 осіб — усі журналісти, рекламні агенти Медіа Корпорації RIA та активні читачі. Результати і здивували, і засмутили.

- Депутат? А що? Він у нас має бути? - здивовано перепитують працівниці школи, де мав би приймати свободівець Ігор Дулеба. - Колись, здається, хтось із людей сюди приходив, але нікого не знайшов.

Подібна реакція була у третині приміщень, де мали б приймати депутати. Працівники — вахтери, прибиральниці, охоронці — вперше чули про прийом таких депутатів-свободівців, як Михайло Гладкий, Олег Напора, Віктор Паньків, Юрій Фартушняк, Ярослав Чайківський, Олег Шаюк, Андрій Шило.

- Який, *****, прийом депутата? Не смішіть, - емоційно відповів житель Пронятина, якого ми зустріли біля приміщення, де мав приймати Андрій Шило.

Із чоловіком було двоє приятелів, які також висловились.

- Від вас перший раз чую, що тут депутат приймає, - сказав чолов'яга. - Толку з нього і так мало. Що зробити треба, то громадою робимо. Скидаємось грішми, а депутат тільки тільки так – для формальності.

Не лише патріотичні сили непомітні тернополянам. Окремих депутатів-регіоналів люди, з якими ми спілкувалися, взагалі не бачили. Зокрема, вони вперше почули про прізвища, прийом або й жодного разу не бачили Олену Дзюбак, Богдана П'ялу, Василя Лукіна. Депутати Володимир Кузьма від "Фронту змін" та Сергій Кирик від "Батьківщини" прийом громадян, згідно з офіційною інформацією, мали проводити у приміщенні міськради. Проте ані охорона, ані працівники довідкової служби про прийом громадян не чули. Не чули про це і в Будинку культури у Кутківцях. Там мала б приймати нашоукраїнка Наталія Карпишин.

- Здається, ше минулого року він тут десь проводив прийом людей, - каже працівниця школи, в приміщенні якої мав приймати свободівець Андрій Грегоращук. - Але цього року ще не бачила... Було, що приходили люди та питали за депутатом. Але так і не знаходили.

Цього року бачили

Подібні пояснення — "ще минулого року бачили" ми почули щодо свободівців Ірини Бурди, Ігоря Липки, Костянтина Маціпури, Михайла Окаринського, Сергія Танчука, Віталія Хоркавого.

Цього року працівники приміщень, де приймають депутати, бачили представників "Свободи" Михайла Сиротюка, Андрія Сисюка, Володимира Швайку, Андрія Строєвуса, Ігоря Костіва, представника "Громадянської позиції" Петра Ландяка.

- Пан Петро рідко пропускає, - каже тернополянка, яка чекає у гуртожитку техуніверситету, де мав приймати Петро Ландяк. – Може, він після шостої буде. Чекайте.

На депутата чекали дві жінки з питань субсидій та чоловік, який повідомив, що має "особисту справу".

Оскільки ми фіксували присутність депутатів у їхні робочі години, з 17-ї до 19-ї, то після шостої перевіряти не повертались. Відтак пану Ландяку зарахували прогул. Схожа ситуація — із депутатом Василем Фостиком. Під час нашого візиту о 18.07 його не було. Черговий технічного коледжу, де відбувався прийом, повідомив, що депутат "щойно пішов". Проте і цього обранця вважаємо відсутнім. Адже ми особисто не переконалися, чи він був. Та й працювати мав до 19.00.

З депутатами-свободівцями Анатолієм Фарцабеєм, Михайлом Чорненьким, регіоналом Сергієм Мамаєвим, Віталієм Смакоузом — від партії "Діти війни", які прийом прогуляли, контактувати можна через вахтерів та охоронців. Десь нам продиктували мобільний номер депутата чи дали візитку. А десь просили залишити свої контакти. Мовляв, "депутат просив людей залишати номер, потім перетелефонує". Дивна ситуація з депутатом від "Свободи" Богданом Попадином. Згідно з інформацією на сайті міськради, прийом він проводить у п'ятницю. Проте на таблиці в "Залізничнику", де приймає, зазначена середа. Про прийом по середах повідомив і директор Будинку культури.

Можуть допомогти

У локаціях, де повинні приймати інші депутати, було або зачинено, або ж не було людей. Тож запитати, чи обранці показуються "на районі", не було в кого.

- Колись для цікавості проїхався кількома школами і жеками, де мали приймати депутати, - каже наш читач Вадим Савка. - З шести був один. Депутати насправді мають дуже серйозні повноваження. Зі скарг людей вони навіть рішення на голосування можуть готувати. Тобто ремонт будинку, території, робота нічних закладів, встановлення лавок біля будинків, прибирання та благоустрій, вивезення сміття, робота жеку, матеріальна допомога... Та з будь-якого питання можна звертатися до депутата. І він має допомагати, чи хоча б спробувати це зробити. Щоправда, є проблема і з нашими людьми. Якось один депутат зізнався, що приходив і чекав на відвідувачів, але часто взагалі нікого не було. Тому просто дав собі спокій. Але бути на місці — їхній обов'язок!

Лише двоє з сорока депутатів, яких ми перевірили, свій обов'язок виконали. За прийомом громадян ми застали свободівців Сергія Приходька та Івана Сороколіта. У першого на момент нашого візиту відвідувачів не було. Але депутат повідомив, що декількох людей уже прийняв. Іван Сороколіт саме спілкувався з відвідувачем щодо приватизації кімнати в гуртожитку. Пояснював процедуру, які документи потрібні та куди йти. На вулиці біля приймальні пана Сороколіта зустріли працівника жеку, де приймає депутат.

- Правильно, що контролюєте, - сказав чоловік. - Цей депутат щотижня є, і люди ходять. Тут головне, щоб кілька прийшло і стежку протоптало. Люди знають, що і як. Тому не бояться йти. Така участь депутата має бути, бо працює з людьми, жеком, ОСББ.

Припускаємо, що після публікації у більшості міських депутатів будуть свої аргументи на захист. Хтось — на лікарняному чи має роботу на виїзді, дехто вирішує важливі питання з життя міста та тернополян, у когось — сімейні обставини і т. д. Проте суть залишається незмінною — депутатів на офіційно проанонсованому прийомі немає. Зрештою, у кожного може бути до п'яти помічників, тож для посередництва міг приймати хтось із них. Закликаємо депутатів не порушувати закон і не нехтувати своїми обов'язками та правами тернополян. Якщо інформація на сайті міськради неактуальна, просимо її замінити. А якщо усе без змін — закликаємо ходити на прийом.

ПавлоЛЕВКІВ (32 р.), юрист місцевого осередку комітету виборців України:

-Узаконісправдіпрописано,щодепутатиповинніпроводитиприйомгромадянізвітуватипросвоюдіяльність.Вичастозвітичули?Осьіяпроце.Депутатвиборчапосада,атомупритягнути йогодовідповідальностімайженеможливо.Єпроцедуравідкликаннядепутата,алевонанедосконалопрописанаіскладнавреалізації. У Тернополієдепутати,якідійснопрацюютьізгромадянами,лобіюютьїхніінтереси,консультуютьтадопомагаютьвирішуватипроблеми.Проте,на жаль, таких одиниці.Зтакоїперевіркилюдямвартозробитивисновкищодоякостіроботиміськихдепутатівінезабутипронихпідчаснаступнихвиборів.

Сподіваємось і на те, що депутати не образяться на те, що вказали їхні мобільні номери. Частина їх була на сайті міськради, інші довелось пошукати. Тернополян же закликаємо контактувати зі своїми депутатами та вимагати допомоги у межах їхніх повноважень. Детально дізнатися про можливості та обов'язки депутатів, а також про проблеми, які вони повинні вирішувати, можна із Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" за посиланням: www.zakon4.rada.gov.ua/laws/show/93-15.

прийом депутатів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
До працівників поліції звернувся сам потерпілий, мешканець обласного центру. Чоловік увечері залишив в авто ящик з фарбою для волосся, який наступного дня мав відвезти до крамниці на продаж. Уранці власник виявив пошкоджений замок в авто  та відсутність товару. Працівникам поліції вдалося розшукати підозрюваного. Ним виявився раніше судимий за аналогічний злочин 36-річний житель Тернополя. Чоловік продовжив незаконні заробітки. Підозрюваного затримали в по...
Кримінал
Кримінальне провадження за фактом таємного викрадення чужого майна відкрили працівники Тернопільського відділу поліції щодо 36-річного місцевого мешканця. Підозрюваному загрожує штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до трьох років. Як вдалося встановити правоохоронцям тернополянин причетний до крадіжки в обласному центрі. Чоловік увійшов до однієї із місце...
Суспільство
П’ятнадцятого грудня у Тернопільському національному економічному університеті відбулася знакова подія – дев’ятий випуск слухачів програми перепідготовки військовослужбовців, звільнених у запас, та членів їх сімей за проектом «Україна – Норвегія». Проект «Україна – Норвегія» є одним із наймасштабніших міжнародних проектів України. У ТНЕУ він успішно реалізується з 2014 року. У ході професійної перепідготовки його учасники отримують допомогу у правовій адап...
Кримінал
Прокуратурою Тернопільської області скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно керівника навчального закладу, депутата Тернопільської міської ради, підозрюваної у шахрайстві та використанні підроблених документів. Встановлено, що керівник навчального закладу у 1999 та 2017 роках використала завідомо підроблені дипломи кандидата наук з метою одержання доплат до заробітної плати та отримання переваги на оголошеному конкурсі про...
Суспільство
На Театральній площі Тернополя встановили двометрову статую святого Миколая Чудотворця. Як повідомляють "Тернополяни", розташували її біля різдвяної шопки-вертепу. Святий Миколай одягнений в синьо-червоні ризи, червону мітру та білий стихар. У руках тримає книгу Євангелії, а пальці правої  руки складені в жесті благословення. Нагадаємо, що 19 грудня християни східного обряду відзначають празник святого Миколая  Мирликійського.
Суспільство
На перехресті вулиці Руської та бульвару Т. Шевченка у Тернополі сьогодні не працює світлофор, а рух транспорту координує регулювальник. Проте, не всі пішоходи та водії розуміють, коли їм дозволено рухатись.  Деякі водії їдуть пропри наполегливу заборону регулювальника, а пішоходи стоять у «ступорі» не розуміючи, коли можуть перейти дорогу. Тому, сайт міста Тернополя 0352.ua нагадує тернополянам провила регулювання дорожнього руху.  Відповідно до 8 пункту...
Суспільство
З 20 грудня у Тернополі збільшується вартість проїзду для тих громадян, які не користуються «Картою тернополянина» або неперсоніфікованим проїзним квитком. Міська рада Тернополя максимально відтягнула час, щоб всі бажаючі тернополяни та мешканці інших населених пунктів, які проживають у нашому місті, оформили електронні проїзні. Наразі більше 97 % тих, хто користується громадським транспортом Тернополя мають або «карту тернополянина», або неперсоніфіковани...
Суспільство
На місці зборів мешканців трьох конфліктуючих через шлагбаум будинків викликали поліцію. Одні виступають за шлагбаум, аби двори на заставляли машинами з ринку. Інші проти, адже їм не надають доступ до власної прибудинкової території, де вони хочуть паркувати свої авто. Вирішити проблему можна лише за умови, якщо всі сторони конфлікту дійдуть згоди. Мешканці двох будинків біля ринку, що на 15 Квітня, при в’їзді у свої двори встановили шлагбаум. Жителі вул....
Політичні новини
Партія "Батьківщина" голосуватиме за пролонгацію мораторію на продаж сільськогосподарської землі. Про це Юлія Тимошенко заявила з трибуни Верховної Ради, висловлюючи принципове рішення її команди щодо цього питання. "Голосування за мораторій — це буде момент істини. Якщо ми хочемо насправді захистити незалежність держави, її територіальну цілісність, її майбутнє, ми зобов’язані проголосувати за пролонгацію мораторію на продаж землі щонайменше на п'ять рокі...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!