Як депутати Тернопільської міськради порушують закон

Депутати "болт забили" на тернополян та їхні проблеми – таке припущення напрошується після прийому міських нардепів, на який ходили журналісти RIA. Лише двоє з 40 міських обранців, які мали проводити зустрічі з городянами 11 квітня з 17 до 19 години, були на місці, повідомляє "20 хвилин".

Прийом громадян – не добра воля, а обов'язок депутатів, прописаний у Законі "Про статус депутатів місцевих рад". Хоча б раз на місяць наші депутати зобов'язані зустрічатися з людьми, вислуховувати їхні проблеми, скарги та пропозиції, роз'яснювати важливу інформацію та допомагати у конкретних ситуаціях.

Вперше чули

На офіційному сайті міськради вказані дні та години прийому кожного депутата з усіма адресами. На перевірку їхньої роботи ми вирушили у п'ятницю, 11 квітня. Прийом мав проводити 41 депутат із 60. Час у всіх однаковий — із 17 до 19 години, а місця — різні. Це гуртожитки вузів, школи, жеки, держустанови та інше.

На рейд вирушили 40 осіб — усі журналісти, рекламні агенти Медіа Корпорації RIA та активні читачі. Результати і здивували, і засмутили.

- Депутат? А що? Він у нас має бути? - здивовано перепитують працівниці школи, де мав би приймати свободівець Ігор Дулеба. - Колись, здається, хтось із людей сюди приходив, але нікого не знайшов.

Подібна реакція була у третині приміщень, де мали б приймати депутати. Працівники — вахтери, прибиральниці, охоронці — вперше чули про прийом таких депутатів-свободівців, як Михайло Гладкий, Олег Напора, Віктор Паньків, Юрій Фартушняк, Ярослав Чайківський, Олег Шаюк, Андрій Шило.

- Який, *****, прийом депутата? Не смішіть, - емоційно відповів житель Пронятина, якого ми зустріли біля приміщення, де мав приймати Андрій Шило.

Із чоловіком було двоє приятелів, які також висловились.

- Від вас перший раз чую, що тут депутат приймає, - сказав чолов'яга. - Толку з нього і так мало. Що зробити треба, то громадою робимо. Скидаємось грішми, а депутат тільки тільки так – для формальності.

Не лише патріотичні сили непомітні тернополянам. Окремих депутатів-регіоналів люди, з якими ми спілкувалися, взагалі не бачили. Зокрема, вони вперше почули про прізвища, прийом або й жодного разу не бачили Олену Дзюбак, Богдана П'ялу, Василя Лукіна. Депутати Володимир Кузьма від "Фронту змін" та Сергій Кирик від "Батьківщини" прийом громадян, згідно з офіційною інформацією, мали проводити у приміщенні міськради. Проте ані охорона, ані працівники довідкової служби про прийом громадян не чули. Не чули про це і в Будинку культури у Кутківцях. Там мала б приймати нашоукраїнка Наталія Карпишин.

- Здається, ше минулого року він тут десь проводив прийом людей, - каже працівниця школи, в приміщенні якої мав приймати свободівець Андрій Грегоращук. - Але цього року ще не бачила... Було, що приходили люди та питали за депутатом. Але так і не знаходили.

Цього року бачили

Подібні пояснення — "ще минулого року бачили" ми почули щодо свободівців Ірини Бурди, Ігоря Липки, Костянтина Маціпури, Михайла Окаринського, Сергія Танчука, Віталія Хоркавого.

Цього року працівники приміщень, де приймають депутати, бачили представників "Свободи" Михайла Сиротюка, Андрія Сисюка, Володимира Швайку, Андрія Строєвуса, Ігоря Костіва, представника "Громадянської позиції" Петра Ландяка.

- Пан Петро рідко пропускає, - каже тернополянка, яка чекає у гуртожитку техуніверситету, де мав приймати Петро Ландяк. – Може, він після шостої буде. Чекайте.

На депутата чекали дві жінки з питань субсидій та чоловік, який повідомив, що має "особисту справу".

Оскільки ми фіксували присутність депутатів у їхні робочі години, з 17-ї до 19-ї, то після шостої перевіряти не повертались. Відтак пану Ландяку зарахували прогул. Схожа ситуація — із депутатом Василем Фостиком. Під час нашого візиту о 18.07 його не було. Черговий технічного коледжу, де відбувався прийом, повідомив, що депутат "щойно пішов". Проте і цього обранця вважаємо відсутнім. Адже ми особисто не переконалися, чи він був. Та й працювати мав до 19.00.

З депутатами-свободівцями Анатолієм Фарцабеєм, Михайлом Чорненьким, регіоналом Сергієм Мамаєвим, Віталієм Смакоузом — від партії "Діти війни", які прийом прогуляли, контактувати можна через вахтерів та охоронців. Десь нам продиктували мобільний номер депутата чи дали візитку. А десь просили залишити свої контакти. Мовляв, "депутат просив людей залишати номер, потім перетелефонує". Дивна ситуація з депутатом від "Свободи" Богданом Попадином. Згідно з інформацією на сайті міськради, прийом він проводить у п'ятницю. Проте на таблиці в "Залізничнику", де приймає, зазначена середа. Про прийом по середах повідомив і директор Будинку культури.

Можуть допомогти

У локаціях, де повинні приймати інші депутати, було або зачинено, або ж не було людей. Тож запитати, чи обранці показуються "на районі", не було в кого.

- Колись для цікавості проїхався кількома школами і жеками, де мали приймати депутати, - каже наш читач Вадим Савка. - З шести був один. Депутати насправді мають дуже серйозні повноваження. Зі скарг людей вони навіть рішення на голосування можуть готувати. Тобто ремонт будинку, території, робота нічних закладів, встановлення лавок біля будинків, прибирання та благоустрій, вивезення сміття, робота жеку, матеріальна допомога... Та з будь-якого питання можна звертатися до депутата. І він має допомагати, чи хоча б спробувати це зробити. Щоправда, є проблема і з нашими людьми. Якось один депутат зізнався, що приходив і чекав на відвідувачів, але часто взагалі нікого не було. Тому просто дав собі спокій. Але бути на місці — їхній обов'язок!

Лише двоє з сорока депутатів, яких ми перевірили, свій обов'язок виконали. За прийомом громадян ми застали свободівців Сергія Приходька та Івана Сороколіта. У першого на момент нашого візиту відвідувачів не було. Але депутат повідомив, що декількох людей уже прийняв. Іван Сороколіт саме спілкувався з відвідувачем щодо приватизації кімнати в гуртожитку. Пояснював процедуру, які документи потрібні та куди йти. На вулиці біля приймальні пана Сороколіта зустріли працівника жеку, де приймає депутат.

- Правильно, що контролюєте, - сказав чоловік. - Цей депутат щотижня є, і люди ходять. Тут головне, щоб кілька прийшло і стежку протоптало. Люди знають, що і як. Тому не бояться йти. Така участь депутата має бути, бо працює з людьми, жеком, ОСББ.

Припускаємо, що після публікації у більшості міських депутатів будуть свої аргументи на захист. Хтось — на лікарняному чи має роботу на виїзді, дехто вирішує важливі питання з життя міста та тернополян, у когось — сімейні обставини і т. д. Проте суть залишається незмінною — депутатів на офіційно проанонсованому прийомі немає. Зрештою, у кожного може бути до п'яти помічників, тож для посередництва міг приймати хтось із них. Закликаємо депутатів не порушувати закон і не нехтувати своїми обов'язками та правами тернополян. Якщо інформація на сайті міськради неактуальна, просимо її замінити. А якщо усе без змін — закликаємо ходити на прийом.

ПавлоЛЕВКІВ (32 р.), юрист місцевого осередку комітету виборців України:

-Узаконісправдіпрописано,щодепутатиповинніпроводитиприйомгромадянізвітуватипросвоюдіяльність.Вичастозвітичули?Осьіяпроце.Депутатвиборчапосада,атомупритягнути йогодовідповідальностімайженеможливо.Єпроцедуравідкликаннядепутата,алевонанедосконалопрописанаіскладнавреалізації. У Тернополієдепутати,якідійснопрацюютьізгромадянами,лобіюютьїхніінтереси,консультуютьтадопомагаютьвирішуватипроблеми.Проте,на жаль, таких одиниці.Зтакоїперевіркилюдямвартозробитивисновкищодоякостіроботиміськихдепутатівінезабутипронихпідчаснаступнихвиборів.

Сподіваємось і на те, що депутати не образяться на те, що вказали їхні мобільні номери. Частина їх була на сайті міськради, інші довелось пошукати. Тернополян же закликаємо контактувати зі своїми депутатами та вимагати допомоги у межах їхніх повноважень. Детально дізнатися про можливості та обов'язки депутатів, а також про проблеми, які вони повинні вирішувати, можна із Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" за посиланням: www.zakon4.rada.gov.ua/laws/show/93-15.

прийом депутатів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
У Тернополі гостро стоїть проблема ігрових закладів, які знаходяться у житлових будинках. Так звана "Національна Лотерея" створює дискомфорт мешканцям багатоповерхівок, оскільки, часто там збираються неповнолітні, які влаштовують дебоші та розпивають спиртні напої. Гральні заклади нібито перевіряють, чи діють вони в межах законодавства, але як стверджує голова ГС "Рада голів ОСББ міста Тернополя" Сергій Лупак, патрульна поліція майже не слідкує за такими с...
Екологія
У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Тернопільській області завіряють жителів Тернополя та власників домашніх собак – епідемії немає. А повідомлення про епідемію чумки у Тернополі, що поширюється в соцмережах – неправдиве (https://www.facebook.com/groups/150039262328621/permalink/246784805987399/). «ПОВІДОМЛЯЄМО, що станом на 22.10.2018року місто Тернопіль є благополучним щодо чуми м’ясоїдних (собак), а також гепатит, ентерит, аденовірус, лептоспі...
Суспільство
В селі Городниця Гусятинського району у власному будинку скоїв суїцид шляхом повішання чоловік 1932 року народження.  Як повідомляє "ilikenews", тiлo чoлoвiка було передане на рoзтин. У пoлiцiї пiдтвeрдили, щo цe нe була насильницька смeрть. Нагадуємо, що впродовж січня – серпня 2018 року чисельність населення на Тернопільщині зменшилася на 4189 осіб. Чисельність наявного населення в області, за оцінкою, на 1 вересня 2018 року, становила 1048,1 тис. осіб,...
Суспільство
47-річний Едуард Попович розбився, впавши з новобудови з висоти 10 поверху на дашок 3 поверху. Від отриманих травм чоловік загинув на місці події. Сиротами залишились четверо дітей, один з синів – з інвалідністю, пише 20 хвилин. - Нещасний випадок трапився 20 жовтня близько 13.30, - повідомив начальник відділу комунікації головного управління Нацполіції в області Сергій Крета. – До поліції надійшло повідомлення від лікаря бригади швидкої допомоги. На місце...
Екологія
Державна служба України з надзвичайних ситуацій Тернопільський обласний центр з гідрометеорології (Тернопільський ЦГМ) попереджає, що у зв’язку з проходженням активних атмосферних фронтів від циклонічної депресії над Скандинавією та вторгненням холодної повітряної маси 24 – 25 жовтня очікуються несприятливі погодні умови. Так, зокрема, очікуються  пориви північно-західного вітру 17 – 22 м/с, 24 жовтня вдень місцями  25 – 28 м/с; зміна фази опадів – дощ з п...
Суспільство
Власник зміг довести законність користування автомобілем на естонських номерах у Верховному суді України. Про це повідомляє прес-служба суду. Чоловік наполягав на скасуванні постанови, згідно з якою його визнали винним у порушенні митних правил та оштрафували на 8500 гривень. Повідомляє «ТСН». Водночас, під час судових засідань чоловік визнав, що ввіз автівку для тривалого користування, а режим "транзит" заявив, щоб уникнути необхідності розмитнення.  Ще у...
Пригоди
Подорожувати бюджетно – можливо. Закохані Марта та Ілля нещодавно повернулася із 24-денної бюджетної подорожі Данією, Швецією та Норвегією. Молодь поділилася порадами, як мандрувати та багато не платити. Розповідає телеканал «ТВ-4». Ці пейзажі нагадують кадри із фільму, але Марті та Іллі вдалося тут побувати і бачити цю красу на власні очі. У Данії, Швеції та Норвегії молодь провела 24 дні. При цьому, витратила лише 250 євро на двох. Пара розповідає: еконо...
Суспільство
Працівники Держпродспоживслужби провели перевірку прогнозних планових тарифів міського комунального підприємства «Шумськкомунсервіс», яке самостійно звернулось до управління Держпродспоживслужби в області для перевірки планових тарифів на послуги з водопостачання та вивезення твердих побутових відходів. При позаплановій перевірці підприємства встановлено порушення порядку формування тарифів, зокрема:- на послугу з водопостачання  - недотримання вимог закон...
Суспільство
48-річний чортківчанин, чиновник райдержадміністрації, Бориса Гусака займається фотозйомкою планет, що є одним із проявів його захоплення астрономією, яку він обожнює з 13-ти років. Ще у школі він став шаленим шанувальником цієї галузі науки. Знання черпав з книжок, через друзів, які теж цим захоплюються. Найперший прилад для спостереження зоряного неба — підзорна труба з діаметром об`єктива лінзи всього 50 мм. "Та завдяки їй зумів розгледіти Меркурій, Вен...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!