Як депутати Тернопільської міськради порушують закон

Депутати "болт забили" на тернополян та їхні проблеми – таке припущення напрошується після прийому міських нардепів, на який ходили журналісти RIA. Лише двоє з 40 міських обранців, які мали проводити зустрічі з городянами 11 квітня з 17 до 19 години, були на місці, повідомляє "20 хвилин".

Прийом громадян – не добра воля, а обов'язок депутатів, прописаний у Законі "Про статус депутатів місцевих рад". Хоча б раз на місяць наші депутати зобов'язані зустрічатися з людьми, вислуховувати їхні проблеми, скарги та пропозиції, роз'яснювати важливу інформацію та допомагати у конкретних ситуаціях.

Вперше чули

На офіційному сайті міськради вказані дні та години прийому кожного депутата з усіма адресами. На перевірку їхньої роботи ми вирушили у п'ятницю, 11 квітня. Прийом мав проводити 41 депутат із 60. Час у всіх однаковий — із 17 до 19 години, а місця — різні. Це гуртожитки вузів, школи, жеки, держустанови та інше.

На рейд вирушили 40 осіб — усі журналісти, рекламні агенти Медіа Корпорації RIA та активні читачі. Результати і здивували, і засмутили.

- Депутат? А що? Він у нас має бути? - здивовано перепитують працівниці школи, де мав би приймати свободівець Ігор Дулеба. - Колись, здається, хтось із людей сюди приходив, але нікого не знайшов.

Подібна реакція була у третині приміщень, де мали б приймати депутати. Працівники — вахтери, прибиральниці, охоронці — вперше чули про прийом таких депутатів-свободівців, як Михайло Гладкий, Олег Напора, Віктор Паньків, Юрій Фартушняк, Ярослав Чайківський, Олег Шаюк, Андрій Шило.

- Який, *****, прийом депутата? Не смішіть, - емоційно відповів житель Пронятина, якого ми зустріли біля приміщення, де мав приймати Андрій Шило.

Із чоловіком було двоє приятелів, які також висловились.

- Від вас перший раз чую, що тут депутат приймає, - сказав чолов'яга. - Толку з нього і так мало. Що зробити треба, то громадою робимо. Скидаємось грішми, а депутат тільки тільки так – для формальності.

Не лише патріотичні сили непомітні тернополянам. Окремих депутатів-регіоналів люди, з якими ми спілкувалися, взагалі не бачили. Зокрема, вони вперше почули про прізвища, прийом або й жодного разу не бачили Олену Дзюбак, Богдана П'ялу, Василя Лукіна. Депутати Володимир Кузьма від "Фронту змін" та Сергій Кирик від "Батьківщини" прийом громадян, згідно з офіційною інформацією, мали проводити у приміщенні міськради. Проте ані охорона, ані працівники довідкової служби про прийом громадян не чули. Не чули про це і в Будинку культури у Кутківцях. Там мала б приймати нашоукраїнка Наталія Карпишин.

- Здається, ше минулого року він тут десь проводив прийом людей, - каже працівниця школи, в приміщенні якої мав приймати свободівець Андрій Грегоращук. - Але цього року ще не бачила... Було, що приходили люди та питали за депутатом. Але так і не знаходили.

Цього року бачили

Подібні пояснення — "ще минулого року бачили" ми почули щодо свободівців Ірини Бурди, Ігоря Липки, Костянтина Маціпури, Михайла Окаринського, Сергія Танчука, Віталія Хоркавого.

Цього року працівники приміщень, де приймають депутати, бачили представників "Свободи" Михайла Сиротюка, Андрія Сисюка, Володимира Швайку, Андрія Строєвуса, Ігоря Костіва, представника "Громадянської позиції" Петра Ландяка.

- Пан Петро рідко пропускає, - каже тернополянка, яка чекає у гуртожитку техуніверситету, де мав приймати Петро Ландяк. – Може, він після шостої буде. Чекайте.

На депутата чекали дві жінки з питань субсидій та чоловік, який повідомив, що має "особисту справу".

Оскільки ми фіксували присутність депутатів у їхні робочі години, з 17-ї до 19-ї, то після шостої перевіряти не повертались. Відтак пану Ландяку зарахували прогул. Схожа ситуація — із депутатом Василем Фостиком. Під час нашого візиту о 18.07 його не було. Черговий технічного коледжу, де відбувався прийом, повідомив, що депутат "щойно пішов". Проте і цього обранця вважаємо відсутнім. Адже ми особисто не переконалися, чи він був. Та й працювати мав до 19.00.

З депутатами-свободівцями Анатолієм Фарцабеєм, Михайлом Чорненьким, регіоналом Сергієм Мамаєвим, Віталієм Смакоузом — від партії "Діти війни", які прийом прогуляли, контактувати можна через вахтерів та охоронців. Десь нам продиктували мобільний номер депутата чи дали візитку. А десь просили залишити свої контакти. Мовляв, "депутат просив людей залишати номер, потім перетелефонує". Дивна ситуація з депутатом від "Свободи" Богданом Попадином. Згідно з інформацією на сайті міськради, прийом він проводить у п'ятницю. Проте на таблиці в "Залізничнику", де приймає, зазначена середа. Про прийом по середах повідомив і директор Будинку культури.

Можуть допомогти

У локаціях, де повинні приймати інші депутати, було або зачинено, або ж не було людей. Тож запитати, чи обранці показуються "на районі", не було в кого.

- Колись для цікавості проїхався кількома школами і жеками, де мали приймати депутати, - каже наш читач Вадим Савка. - З шести був один. Депутати насправді мають дуже серйозні повноваження. Зі скарг людей вони навіть рішення на голосування можуть готувати. Тобто ремонт будинку, території, робота нічних закладів, встановлення лавок біля будинків, прибирання та благоустрій, вивезення сміття, робота жеку, матеріальна допомога... Та з будь-якого питання можна звертатися до депутата. І він має допомагати, чи хоча б спробувати це зробити. Щоправда, є проблема і з нашими людьми. Якось один депутат зізнався, що приходив і чекав на відвідувачів, але часто взагалі нікого не було. Тому просто дав собі спокій. Але бути на місці — їхній обов'язок!

Лише двоє з сорока депутатів, яких ми перевірили, свій обов'язок виконали. За прийомом громадян ми застали свободівців Сергія Приходька та Івана Сороколіта. У першого на момент нашого візиту відвідувачів не було. Але депутат повідомив, що декількох людей уже прийняв. Іван Сороколіт саме спілкувався з відвідувачем щодо приватизації кімнати в гуртожитку. Пояснював процедуру, які документи потрібні та куди йти. На вулиці біля приймальні пана Сороколіта зустріли працівника жеку, де приймає депутат.

- Правильно, що контролюєте, - сказав чоловік. - Цей депутат щотижня є, і люди ходять. Тут головне, щоб кілька прийшло і стежку протоптало. Люди знають, що і як. Тому не бояться йти. Така участь депутата має бути, бо працює з людьми, жеком, ОСББ.

Припускаємо, що після публікації у більшості міських депутатів будуть свої аргументи на захист. Хтось — на лікарняному чи має роботу на виїзді, дехто вирішує важливі питання з життя міста та тернополян, у когось — сімейні обставини і т. д. Проте суть залишається незмінною — депутатів на офіційно проанонсованому прийомі немає. Зрештою, у кожного може бути до п'яти помічників, тож для посередництва міг приймати хтось із них. Закликаємо депутатів не порушувати закон і не нехтувати своїми обов'язками та правами тернополян. Якщо інформація на сайті міськради неактуальна, просимо її замінити. А якщо усе без змін — закликаємо ходити на прийом.

ПавлоЛЕВКІВ (32 р.), юрист місцевого осередку комітету виборців України:

-Узаконісправдіпрописано,щодепутатиповинніпроводитиприйомгромадянізвітуватипросвоюдіяльність.Вичастозвітичули?Осьіяпроце.Депутатвиборчапосада,атомупритягнути йогодовідповідальностімайженеможливо.Єпроцедуравідкликаннядепутата,алевонанедосконалопрописанаіскладнавреалізації. У Тернополієдепутати,якідійснопрацюютьізгромадянами,лобіюютьїхніінтереси,консультуютьтадопомагаютьвирішуватипроблеми.Проте,на жаль, таких одиниці.Зтакоїперевіркилюдямвартозробитивисновкищодоякостіроботиміськихдепутатівінезабутипронихпідчаснаступнихвиборів.

Сподіваємось і на те, що депутати не образяться на те, що вказали їхні мобільні номери. Частина їх була на сайті міськради, інші довелось пошукати. Тернополян же закликаємо контактувати зі своїми депутатами та вимагати допомоги у межах їхніх повноважень. Детально дізнатися про можливості та обов'язки депутатів, а також про проблеми, які вони повинні вирішувати, можна із Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" за посиланням: www.zakon4.rada.gov.ua/laws/show/93-15.

прийом депутатів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області у березні за результатами тендерів уклала три угоди з ТОВ «БМБуд» про поточний дрібний ремонт і експлуатаційне утримання автодоріг на 58,83 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро». Пише Погляд. Цьогоріч ремонтуватимуть і утримуватимуть такі дороги державного значення: за 22,00 млн грн. – Т-09-10 Бурштин – Калуш (км 0+000 – км 32+862); за 20,83 млн грн. – Н-18 Івано-Франківськ – Бучач – Тер...
Пригоди
Вчора ввечері на Тернопільщині сталася аварія на залізниці. На залізничній станції «Хоростків» (м. Хоростків Гусятинського р-ну) о 20:10 год. з рейсів п’ять вагонів вантажного потяга. На щастя, ніхто з людей не постраждав. На місці події працювала аварійна бригада залізниці. Через сходження вагонів мала місце затримка двох місцевих пасажирських електропотягів сполученням Тернопіль – Заліщики (№6277) та Тернопіль – Іване-Пусте (№6279), а також їх повернення...
Суспільство
У квітні 2019 року технічний парк об'єднаної компанії CFG/«МРІЯ» поповнився ще на 18 одиниць: 14-ма новими тракторами CLAAS AXION 850 і 4-ма тракторами CLAAS XERION 5000 загальною вартістю 3,7 млн дол. Постачальником сільськогосподарських машин для CFG/«МРІЇ» виступило ТОВ «Компанія ЛАН». Ця чергова поставка техніки надійшла до агрохолдингу в рамках інвестиційного плану на поточний рік, що сягає загалом понад 50 млн дол інвестицій у нарощення технічних пот...
Суспільство
Урoки для шкoлярiв та дoрoслих прoвoдитиме вiдoмий українець канадiйськoгo пoхoдження Тарас Малюжинський. Вчитель щoрoку приїздить дo Тернoпoля, щoб безкoштoвнo викладати англiйську мoву. Чoлoвiк перебуватиме в Тернoпoлi з 1 пo 12 липня 2019 р. Цьoгo рoку курси мають назву "ABC English - American, British and Canadian languages" i вiдбуватимуться безкоштовно в Тернoпiльськiй oбласнiй бiблioтецi для мoлoдi. Шкoлярi займатимуться щoдня з 14:00 дo 16:00, а дo...
Суспільство
У  Матвійка Каніщука з села Іванківці Лановецького району пухлина правої нирки. Про те, що в малюка онкологія, родина дізналася не одразу. Пише Наш День. – Матвійчик хворіє уже понад два місяці, – розповідає бабуся хлопчика сайту «20 хвилин». – Спочатку думали, що може то апендицит. Коли гулька вилізла на животику з правого боку, одразу повезли малого в лікарню. Спочатку казали, що то пухлина печінки. Пухлина була така велика, що навіть не було добре видно...
Пригоди
Проект рішення «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки про зміну її цільового призначення у м. Тернополі, на вул. Тролейбусній, 14» спричинив дискусію під час сесії обласної ради. Проте це не дало жодного результату. Пише Терен. Нагадаємо, депутати засідали 16 квітня. За цей день політики встигли розглянути чимало рішень. Причому спірне земельне питання щодо ділянки у районі Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні...
Суспільство
Український ведучий, шоумен і волонтер Сергій Притула розкритикував українців за те, що більшість не знають, за що які чиновники відповідають у державі. Тож більшість людей скаржиться на народних депутатів та президента, а не на, до прикладу, ЖКГ. "90% українців дупля не ріже, хто за що відповідає в країні. У чиновників різні завдання, різні повноваження, національні обов'язки і можливості", – емоційно висловився Притула в інтерв’ю "Українській правді". "К...
Пригоди
На підвіконні старого будинку розлігся на сонці кіт, ліниво звісивши пухкого хвоста. Вузенькою вуличкою проїхав велосипедист, і сполоханою зграйкою здійнялись до неба голуби, які були розсілися на поручнях балкону над кущами рослин у вазонах. Старий чоловік іде проїжджою частиною, і жоден автомобіль у цю пору не сигналить, аби змусити його перейти на тротуар. Іноді біля якогось будинку виринає пара з дітьми, і їхні дзвінкі голоси заповнюють тихий і розміре...
Суспільство
День святкування Лазаревої суботи має прив’язку до Великодня, тож щороку припадає на різні дні. 20 квітня, напередодні Вербної неділі, православні християни відзначають Лазареву суботу - диво воскресіння Лазаря Ісусом Христом. У цей день потрібно обов'язково відвідати церкву і помолитися Господу, попросити у нього зцілення від хвороб і недуг. Вважається, що в цей день буде обов'язково почуте і виконане будь-яке прохання, якщо просити щиро і від чистого сер...
Новини по темі
Скандальна фірма з Тернополя для перемоги на тендері знизила ціну ремонту доріг втроє і тепер має поставити чавунні люки по 1,2 грн (ФОТО)
Об’єднаний агрохолдинг CFG/«МРІЯ» продовжує нарощувати технічні потужності
Поспішайте зареєструватись: тернополяни зможуть ходити на безкоштовну англійську
Рідні просять допомоги на лікування 2-річного хлопчика з Тернопільщини (ФОТО)
"90% українців дупля не ріже, хто за що відповідає в країні": шоумен з Тернопільщини Сергій Притула розкритикував українців
20 квітня - Лазарева субота: що не можна робити у цей день
Поліцейські Тернопільщини взяли під цілодобову охорону усі виборчі дільниці області
Сьогодні тернополян запрошують на унікальний і захоплюючий майстер-клас (ВІДЕО)
Невідомі повідомили про "терориста" у студії "Суспільного" на теледебатах
Тернопільські школярі зобразили символи України в дуже оригінальний спосіб (ВІДЕО)
Оголошення
Розмістити оголошення у цьому блоці Додати
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!