• Головна
  • Підприємців біля «Збруча» зганяють з місць
16:40, 28 квітня 2011 р.

Підприємців біля «Збруча» зганяють з місць

Зранку 28 квітня увагу людей, які прийшли на Центральний міський ринок, привертав натовп людей біля «Експерс-банку». З криків можна було зрозуміти, що біля людей у формі стоять підприємці ринку, а точніше, його частини на вулиці біля «Збруча». За кілька хвилин розмова з міліціонерами переросла у стихійний мітинг. Люди стверджують, що нещодавно їм без попередження сказали забиратись з торгових місць. А тепер вже три дні не дають працювати.

Підприємці міського ринку, серед яких багато жінок та пенсіонерів, розповідають, що вже третій день їх ранок починається однаково. Розкладки з товаром згортають міліціонери, людей зганяють з торгових місць. Причиною таких дій називають, що торгівля в цьому місці несанкціонована. Торгівці стверджують, що щодня платять за робоче місце.

- У мене п’ятеро неповнолітніх дітей, виховую їх сама, - говорить Лілія Бартків. – За ті гроші які вторговую на ринку годую їх, тягнуся з останнього. Зараз говорять, що торгувати тут не можна. Куди я маю йти? Ще й від мене вимагають сплатити 340 гривень штрафу.

Під час мітингу до людей вийшли представники адміністрації «Центрального міського ринку». За словами комерційного директора «Центрального міського ринку» Степана Горуца, вони готові надати місця для торгівлі продуктами. В той же час, люди стверджують, що обіцянкам адміністрації ринку не вірять.

- В минулому році нам надали місця на ринку «Рубікон», на території центрального ринку, - говорить Людмила Петришин. – Обіцяли створити робочі місця. Там ми пропрацювали 7-8 місяців. Після цього нам повідомили, що відбудеться реконструкція. Будуть зроблені будки нового зразка. Вартість – 1 метр квадратний тисяча доларів. Мінімальний розмір будки 22 метра. Після цього більшість підприємців повернулись до «Збруча».

За словами підприємців, їм також пропонують завідомо невигідні умови. Наприклад, людям місця на ринку «Котломонтаж», де майже не буває покупців.

За словами людей, основна причина заборони на торгівлю – те, що торгівля є несанкціонованою та «стихійною». Однак, за словами підприємців, за торгове місце вони щодня сплачують 15 гривень.

- В міській раді нам пропонують перейти на «Галицький ринок», що на вулиці В.Великого, біля «Подолян», або на муніципальний ринок, однак, ніхто навіть не говорить, де, куди на яких умовах, - говорить Ірина Красняк. –  Я приватний підприємець, ми самі собі створили робочі місця. Тепер їх у нас забирають.

Люди вимагають у влади звернути уваги на їхня проблеми, в іншому випадку вони готові почати акції протесту.

Степан ПРОЦЮК.

Підприємців біля «Збруча» зганяють з місць, фото-1

Підприємець Галина Даниленко демонструє чеки за оплату торгових місць.

Підприємців біля «Збруча» зганяють з місць, фото-2
Підприємців біля «Збруча» зганяють з місць, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...