Громадські організації не влаштовуватимуть у Тернополі на 9 травня жодних заходів

Ані тернопільська “Свобода”, ні Правий сектор, ні УНА-УНСО та комуністи не влаштовуватимуть у Тернополі на 9 травня жодних заходів. Таке рішення, кажуть керівники місцевих організацій, вони прийняли для того, аби уникнути провокацій у цей день.

- У міськраді оголосили 8 та 9 травня Днями жалоби, - каже голова міської організації ВО “Свобода” Роман Навроцький. - Звісно, хто має бажання нести квітів до вічного вогню, хай ідуть. Я розумію, яка зараз у країні склалася ситуація... Всі очікують якихось провокацій. Тож місцева “Свобода” відмежовується від цього.

Співрозмовник запевнив, що організація, яку він очолює, “не буде створювати ніяких перешкод для покладання квітів”. А також, що “жодного члена їхньої організації у Парку Слави на 9 травня не буде”.

Майже так само пояснили свою позицію щодо відзначення 9 травня у місцевому комуністичному осередку.

 - Ми не плануємо проводити свої заходи на 9 травня, - розповідає перший секретар обласного комітету КПУ Василь Паразінський. - А ось ветеранська організація планує, як і щороку. Утім, якщо минулі роки ми, спільно із цією організацією і проводили певні заходи, то цьогоріч такого робити не будемо. Бо та ситуація, яка сьогодні є у країні, це - локальна громадянська війна. Ми свідомо не будемо давати ніяких приводів для спекуляцій та дестабілізації у нашому місті та області.

Головний комуніст області додає, що таке рішення - “їхня принципова позиція”.

У місцевому Правому секторі також відхрещуються від проведення ними будь-яких заходів на 9 травня у Тернополі.

- Ми будемо робити все для того, щоби цей день пройшов спокійно. А чи будуть у Парку слави наші активісти? Подивимось... Якщо буде потрібно — то будуть, - пояснив кореспонденту “20 хвилин” керівник тернопільського "ПС" Василь Лабайчук.

До слова, на офіційному сайті Правого сектору уже є розміщена їхня заява щодо відзначення 9-го травня. Зокрема, у ній зазначено: “Правий сектор не планує та не буде здійснювати жодних заходів 9-го травня, окрім охорони зібрань ветеранів у тих містах, де до нас надійшли офіційні звернення від організацій ветеранів чи організаторів цих заходів”.

Єдина організація, яка ще ще не вирішила, що буде робити 9 травня — це місцеве УНА-УНСО.

- Ми поки що не обговорювали, чи будемо щось в цей день проводити, - розповів польовий командир УНА-УНСО Олексій Станько.

Тернопіль 9 травня заходи громадські організації
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі